reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

To że rodzina nie będzie mogła mnie w szpitalu odwiedzić to nawet lepiej. Chodzi mi głównie o męża i teściową. Już od dawna nie mam rodziców więc oni są moim głównym wsparciem i jak pomyślę, że mąż nie będzie mógł przyjść to mi się słabo robi... No ale nic nie poradzę :(

Wydaje mi się być niemożliwym żeby w dzisiejszych czasach mogli zabronić ojcu odwiedzin. Dziś tata ma prawo uczestniczyć praktycznie we wszystkim, więc byłabym zdziwiona gdyby było inaczej. Pytanie czy w ogóle mogą mu zabronić? Nie myśl ma razie o tym i się nie stresuj, tylko dopytaj bo wydaje mi się że tyczy się to osób trzecich. A gdybyś usłyszała że nikt nie może, to może warto uświadomić im że ni jak ma się to obowiązującego teraz prawa rodzących. Tak przynajmniej mi się wydaje. Masz prawo do wsparcia przynajmniej 1 bliskiej Ci osoby. Przy starszym dziecku byłam na sali 2 osobowej i mąż mógł być praktycznie od rana do nocy, a nic nie placilismy. Nikt mu uwagi nigdy nie zwrócił, a ze względu na to że sama nie mogłam zająć się dzieckiem to było im to na rękę bo dzięki temu mieli jedno dziecko miej do opieki, kiedy zajmował się nim mu mąż. A było to 11 lat temu... Przy córce już wzięliśmy jedynkę która dali nam z chcecia za niewielką oplata za trudny przebieg cesarki i tam mógł być już że mną 24h.
 
reklama
Powiem Wam że nawet nie wiem jakie mam rozmiary bo wszystkie dostałam, ale są takie malutkie bardzo, te zimowe kupiłam sama w rozm. 50-56, ale ile to cm to nie mam pojęcia.
Właśnie ciężko znaleźć takie grubsze 36-38 cm w rozsądnej cenie jeszcze. Widziałam w hm w rozmiarze 50-56 i chyba je kupię, bo nic innego nie znalazłam.
A i w 5-10-15 jest ponoc wyprzedaz na wszystko 40%, jakby któraś z Was coś jeszcze potrzebowała:)
 
Ostatnia edycja:
@Marti92 super, że z dzieci tak ładnie rosną, ile teraz ważą? Od paru dni też biorę wziewne sterydy na astmę i czuję różnicę, znacznie łatwiej mi się oddycha. Mam nadzieję, że Tobie też pomogą.
@tusiaczzek1988 jak czytam Twoje wpis, to jakbym o sobie czytała..mam identyczne problemy z dłońmi, a przy odwracaniu się jak leżę to już jest straszny ból w dole brzucha, plecach, nogach. Ale cóż, lepiej nie będzie przez te parę tygodni i też do mnie dociera, że za jakieś 7 tygodni będę już rozpakowana..teraz myślę tylko o tym, żeby dzidzie się nie pospieszyły i posiedziały ten czas w brzuszku, a ja te bóle jakoś za to zniosę:)
Dobrze,ze ci pomogły ja mam nadzieje,ze mi tez pomogą te wziewy,w poniedziałek mam kontrole i wtedy zobaczymy co to w ogóle jest,w powiedziałem idę do ginekologa a w czwartek mam usg w klinice wiec wtedy powiem ile waza zobaczymy :) teraz w ogóle tyle wizyt,w końcu zaczynam się czuć dobrze,ze tak często będę badana a nie jak na początku. A to fakt,ze już coraz bliżej i bliżej,ale ja tez mówię niech zostaną jak najdłużej w brzuszku :)
 
@Marti92 widzę że u Ciebie przyszły tydzień to też głównie wizyty u lekarzy, ja zaczynam od soboty od prenatalnych 3 trymestru, potem holter, echo serca, kardiolog i na koniec w środę wizyta kontrolna u ginekologa:)
@Necia0 a gdzie kupiłaś te grubsze czapeczki dla maluszków?
 
Tak @Alina1987,ale to dobrze będę spokojniejsza,wszystkie wyniki mam dobre dzieli Bogu i z ciąża Ok jedyne to mnie meczy z tym kaszlem i oddychaniem i to żeby leczyć. A tak to teraz już wizyty będą często. Po 20 tez będziemy na takie wykłady do szpitala jeździć,tak jak szkoła rodzenia,mam nadzieje,ze dowiemy się czegoś,bo w temacie dzieci to zieloni:D
A co do czapeczek i kombinezonów to ja sama nie wiem jakie kupić i rozmiary :/ a grubsze czapeczki są na pewno w h&m and kappAhl ale nie wiem jakie rozmiary dla dzidziusiow.
 
Dziewczyny, ja kombinezoniki upolowałam używane w super stanie na olx, więc tylko wyprać i będą czekać ;-)
Za to od jakiegoś czasu szukam czapeczek i chust cieplejszych dla maluszków (to akurat szukam nowe), ale w większości sklepów są te bawełniane, jesienne.
Myślę, czy by nie uszyć na zamówienie takich komplecików co z jednej strony będą miały polarek Minky, a z drugiej bawełnę :)
 
reklama
Dziewczyny, ja kombinezoniki upolowałam używane w super stanie na olx, więc tylko wyprać i będą czekać ;-)
Za to od jakiegoś czasu szukam czapeczek i chust cieplejszych dla maluszków (to akurat szukam nowe), ale w większości sklepów są te bawełniane, jesienne.
Myślę, czy by nie uszyć na zamówienie takich komplecików co z jednej strony będą miały polarek Minky, a z drugiej bawełnę :)
Chustki cieplejsze na polarze znalazłam w 5-10-15, a takie z minky są na allegro:) a kombinezony używane w super stanie dostaliśmy gratis przy zakupie wózka:)
 
Do góry