reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziękuję Wam za miłe przyjęcie i słowa otuchy. Póki co przepłakałam 2 dni i dziś w nocy w końcu odespałam nerwy bo spałam ciurkiem 10h razem z dzieckiem :-) Podświadomie jeszcze czekam na usg serduszkowe i jestem w takim zawieszeniu. Liczę, że w przyszłą środę będzie już widać, bo zacznę 8 tydzień...

Powiem Ci tak nie mam jeszcze dzieci ale bardzo długo się starliśmy i bardzo długo się leczyłam. I w końcu się udało jestem w 29tc bliźniaczej...na początku cieszyłam się strasznie że wogole się udało i jakoś nie zastanawiałam się nad tym że to dwójką dzieci na raz...ale teraz jak już coraz bliżej końca nadal jestem mega szczęśliwa ale ogarnia mnie strach jak to będzie przy dwójce dzieci na raz. Też mam płaczliwe dni, lekkie załamania ale czuję się szczęśliwa, miałam okazję rozmawiać z rodzicami bliźniaków, fakt jest ciężko ale dają rady. Wiec głowa do góry bo my też damy rady :tak: ;)
 
reklama
@Nejka głowa do góry, trzeba myśleć pozytywnie :)
@tusiaczzek1988 Tez nie mam jeszcze dzieci a co najlepsze nie miałam nigdy styczności z takimi małymi dziećmi, jak już stało przy mnie dziecko to takie 3 letnie ale nie niemowlak :D
Teściowie mieszkają za ścianą więc bardzo liczę na ich pomoc i mam w sobie dużo pokory, bo wiem, że w temacie dzieci wiem bardzo mało, tyle co czytam w internecie.
 
@jadorek Jak będzie trzeba się położyć w szpitalu to nie ma wyjścia, może to brutalnie zabrzmi ale w tym momencie nie liczymy się my tylko nasze dzieci. Też strasznie boję się szpitala i modlę się żebym nie musiała zbyt wcześnie do niego iść. Rozstępów na brzuchu na razie nie mam, staram się smarować brzuch oliwką z babydream ale nie wiem czy to coś pomaga czy nie.
Obecnie mam +16kg a w obwodzie brzucha 112cm więc myślę, że z Tobą nie jest tak źle :D Chociaż ja mam 182cm wzrostu więc u mnie też to trochę inaczej wygląda, a przed ciążą przy moim wzroście miałam niedowagę :D
 
Hej dziewczyny, byłam dziś u lekarza i dzieciaczki mają się dobrze, kończymy dziś 28 tygodni, dziewczynka waży 1330, chłopczyk 1250 g, a moja szyjka nadal ponad 4 cm :) tyko te moje duszności i kołatania serca lekarzowi się nie spodobały, mam więc skierowania na dodatkowe badania krwi, a w przyszłym tygodniu wizyty u kardiologa i pulmonologa. A poza tym za 1,5 tyg USG 3 trymestru, także czekają mnie teraz same wizyty u lekarzy :/ ale to dla dobra dzieciakow :)
 
Hej dziewczyny, byłam dziś u lekarza i dzieciaczki mają się dobrze, kończymy dziś 28 tygodni, dziewczynka waży 1330, chłopczyk 1250 g, a moja szyjka nadal ponad 4 cm :) tyko te moje duszności i kołatania serca lekarzowi się nie spodobały, mam więc skierowania na dodatkowe badania krwi, a w przyszłym tygodniu wizyty u kardiologa i pulmonologa. A poza tym za 1,5 tyg USG 3 trymestru, także czekają mnie teraz same wizyty u lekarzy :/ ale to dla dobra dzieciakow :)
Fajnie ze dzieciaczki rosna i wszystko u nich dobrze. A to Twoje serduszko skontroluj tak jak lekarz mowi.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, u mnie jutro zaczyna się 16 tydzien (15+0) i w poniedziałek nam usg a we wtorek lecimy z mężem do Polski na kilka dni i w czwartek mam kolejne usg ale tym razem się Polsce u swojego zaufanego ginekologa. Trochę się martwię albo nawet bardzo niz trochę bo w Irlandii nie badają szyjki i boję się jak się zacznie skracac czy coś a oni tego nie skontroluja, czy są jakieś objawy skracajacej się szyjki?
 
Hej dziewczyny, byłam dziś u lekarza i dzieciaczki mają się dobrze, kończymy dziś 28 tygodni, dziewczynka waży 1330, chłopczyk 1250 g, a moja szyjka nadal ponad 4 cm :) tyko te moje duszności i kołatania serca lekarzowi się nie spodobały, mam więc skierowania na dodatkowe badania krwi, a w przyszłym tygodniu wizyty u kardiologa i pulmonologa. A poza tym za 1,5 tyg USG 3 trymestru, także czekają mnie teraz same wizyty u lekarzy :/ ale to dla dobra dzieciakow :)

Wspaniałe i odwrotnie niż u mnie bo Ty masz chłopczyka mniejszego :)
Dobrze że poruszyłaś temat tego serca, zawsze lepiej się upewnić.
 
Hej, u mnie jutro zaczyna się 16 tydzien (15+0) i w poniedziałek nam usg a we wtorek lecimy z mężem do Polski na kilka dni i w czwartek mam kolejne usg ale tym razem się Polsce u swojego zaufanego ginekologa. Trochę się martwię albo nawet bardzo niz trochę bo w Irlandii nie badają szyjki i boję się jak się zacznie skracac czy coś a oni tego nie skontroluja, czy są jakieś objawy skracajacej się szyjki?
Na razie o tym nie myśl, a najlepiej porusz ten temat podczas wizyty u ginekologa tu w Polsce. Na pewno powie Ci na co powinno Cię martwić i na co zwrócić szczególną uwagę.
Ja mam szyjkę 26 mm I od dłuższego czasu ciągnie mnie krocze a także pobolewa dół, jednak nie wiem czy to wina szyjki bo się na tym nie znam.
 
reklama
Hej dziewczyny, byłam dziś u lekarza i dzieciaczki mają się dobrze, kończymy dziś 28 tygodni, dziewczynka waży 1330, chłopczyk 1250 g, a moja szyjka nadal ponad 4 cm :) tyko te moje duszności i kołatania serca lekarzowi się nie spodobały, mam więc skierowania na dodatkowe badania krwi, a w przyszłym tygodniu wizyty u kardiologa i pulmonologa. A poza tym za 1,5 tyg USG 3 trymestru, także czekają mnie teraz same wizyty u lekarzy :/ ale to dla dobra dzieciakow :)
Bardzo ładnie rosną, dobrze, że wszystko jest z nimi ok :) Dodatkowe badania zawsze się przydadzą, żeby było wiadomo co i jak. Trochę męczące są ciągłe wizyty gdzieś ale jak trzeba to trzeba :)
 
Do góry