reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@adunnnia90 pochwal się koniecznie po wizycie, jak mają się Twoje malenstwa :)
A właśnie mialam Was podpytać, czy Wam też czasem serce tak mocno bije, jakby miało zaraz wyskoczyć z klatki piersiowej? Bo ja tak mam co najmniej raz dziennie i to nie tylko jak coś robię, ale jak leżę czy siedzę też mam takie kołatanie, że oddech mi ciężko złapać:/
Ja mam coś takiego, że przez około 2-4 sekundy serce mi załomoce i wdechu wziąć nie mogę. Błyskawicznie to mija i mam tak może z raz w tygodniu. Ale przed ciążą też tak miałam.
A takie dłuższe kołatania serca też mam, najczęściej jak zrobię sobie drzemkę w dzień to zaraz po przebudzeniu tak mi serce wali z 3-4 minuty i przechodzi.
Nigdy nie byłam z tym u lekarza więc nie wiem od czego to zależy.
 
reklama
Ja mam coś takiego, że przez około 2-4 sekundy serce mi załomoce i wdechu wziąć nie mogę. Błyskawicznie to mija i mam tak może z raz w tygodniu. Ale przed ciążą też tak miałam.
A takie dłuższe kołatania serca też mam, najczęściej jak zrobię sobie drzemkę w dzień to zaraz po przebudzeniu tak mi serce wali z 3-4 minuty i przechodzi.
Nigdy nie byłam z tym u lekarza więc nie wiem od czego to zależy.
Ja sobie tłumaczę, że to przez obciążenie organizmu w związku z podwójną ciąża. Ale w środę mam kontrolę u ginekologa, to go podpytam, czy to normalne.
 
A właśnie mialam Was podpytać, czy Wam też czasem serce tak mocno bije, jakby miało zaraz wyskoczyć z klatki piersiowej? Bo ja tak mam co najmniej raz dziennie i to nie tylko jak coś robię, ale jak leżę czy siedzę też mam takie kołatanie, że oddech mi ciężko złapać

Mi coś takiego zaczęło się na początku ciąży, miałam takie kołatania serca, moja pani doktor kazała jeść codziennie aspargin i jeśli nie minie to wybrać się do kardiologa. Niestety nie minęło. Umówiłam się na wizytę pierwsze co to musiałam założyć holter i zrobić echo serca. Niestety po badaniu holterem wyszło sporo nieprawidłowości za dużo nieprawidłowych skurczy, na pierwszych wizytach osłuchowo było wszystko dobrze ale wrazie takich kołatań dostałam leki.Teraz we wrześniu drugi raz założyłam holter i niestety pogorszyło się, osłuchowo też słychać nieprawidłową prace serca, dostałam leki na stałe do końca ciąży i nie mogę rodzić naturalnie bo serduszko nie dałoby radę. Jeśli Cię to martwi to zapisz się do kardiologa bo z sercem nie ma żartów tym bardziej ciąża może wzmagać nieprawidłowości. Jak będzie Ci tak serce kołatało jeśli masz ciśnieniomierz w domu zmierz sobie ciśnienie i zwróć uwagę na puls. Ja ciśnienie mam w normie ale puls skacze wysoko powyżej 100 to już jest nie dobrze.
 
Mi coś takiego zaczęło się na początku ciąży, miałam takie kołatania serca, moja pani doktor kazała jeść codziennie aspargin i jeśli nie minie to wybrać się do kardiologa. Niestety nie minęło. Umówiłam się na wizytę pierwsze co to musiałam założyć holter i zrobić echo serca. Niestety po badaniu holterem wyszło sporo nieprawidłowości za dużo nieprawidłowych skurczy, na pierwszych wizytach osłuchowo było wszystko dobrze ale wrazie takich kołatań dostałam leki.Teraz we wrześniu drugi raz założyłam holter i niestety pogorszyło się, osłuchowo też słychać nieprawidłową prace serca, dostałam leki na stałe do końca ciąży i nie mogę rodzić naturalnie bo serduszko nie dałoby radę. Jeśli Cię to martwi to zapisz się do kardiologa bo z sercem nie ma żartów tym bardziej ciąża może wzmagać nieprawidłowości. Jak będzie Ci tak serce kołatało jeśli masz ciśnieniomierz w domu zmierz sobie ciśnienie i zwróć uwagę na puls. Ja ciśnienie mam w normie ale puls skacze wysoko powyżej 100 to już jest nie dobrze.
Właśnie ciśnienie mam wtedy w normie tylko puls wysoki:( do tego jesZcze mam astmę i ostatnio się jakoś uaktywniła,ale biorę leki i jestem pod opieką lekarza. Teraz się tez chyba do kardiologa zarejestruję bo za często mi się to powtarza ostatnio:/
 
Dziewczyny jestem po wizycie maluszki maja Filip po 1100 a Oliwka 1150 [emoji7] wszystko z nimi dobrze. Szyjka 4,5 i jak do konca bedzie z dzieciaczkami dobrze i u mnie tez wszystko bedzie dobrze tak jak do tej pory to 5-6 grudzien cesarka [emoji173]


Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jestem po wizycie maluszki maja Filip po 1100 a Oliwka 1150 [emoji7] wszystko z nimi dobrze. Szyjka 4,5 i jak do konca bedzie z dzieciaczkami dobrze i u mnie tez wszystko bedzie dobrze tak jak do tej pory to 5-6 grudzien cesarka [emoji173]


Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
No to super :D Oby tak dalej :D
Wymarzony prezent na Mikołajki :D
 
reklama
Hej dziewczyny. U mas pogoda jesienna,pada i ponuro,ja mam ju poprane większość,ale za prasowanie nie mogę się coś wziąć,nigdy nie lubiłam prasować :D @Alina1987 ja tak mam czasem z tym biciem serca i oddychaniem,ale porobilam wszystkie badania i jest Ok,to od obciążenia jednak ciąża to robi swoje.
@adunnnia90 super to tak jak moje ostatnio prawie ;) a który masz już tydzień?
Miłego dnia dziewczynki
 
Do góry