reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Necia0 a ile masz lat? Jeśli mogę spytać ☺ja 31 i łudziłam się że dzięki moim gabarytom jak i doświadczeniu z pierwszej ciąży przejdę tę ciążę lekko i przyjemnie-a tu taka niespodzianka...

Ja 33 lata, niby jeszcze niewiele ale bez porównania z tym jak przechodziłam ciążę w wieku 20 kilku lat :/
@AmMaWi wow 39tc robi wrażenie. Ja jeśli wytrzymam do 38tc to będę bardzo szczęśliwa


Szczerze mówiąc to może to zabrzmi troche egoistyczne ale ze względu na dwie wcześniejsze cesarki i dodatkowej operacji na tej samej bliznie, donoszenie ciąży do takiego czasu jest zbyt dużym ryzykiem dla mnie i dla nich. Pani dokor mowi ze najbezpieczniej bedzie zrobic cesarke 36/37 tc, bo to zbyt duże obciążenie. A ponieważ już przy córce był problem ze zbyt cienką blizna (ciąża zakończona 37 tc) to teraz bardzo to kontrolujemy. Będę szczęśliwa jeśli dotrwam do 36 tc bezpiecznie, myślę że im to też nie zaszkodzi i będą już w pełni gotowe do życia poza brzuszkiem :)
 
reklama
@Necia0 a ile masz lat? Jeśli mogę spytać ☺ja 31 i łudziłam się że dzięki moim gabarytom jak i doświadczeniu z pierwszej ciąży przejdę tę ciążę lekko i przyjemnie-a tu taka niespodzianka...
@AmMaWi wow 39tc robi wrażenie. Ja jeśli wytrzymam do 38tc to będę bardzo szczęśliwa

33 I niby to nie aż tak dużo, ale jednak ciążę znoszę znacznie gorzej niż w wieku 20 paru lat :/
 
33 I niby to nie aż tak dużo, ale jednak ciążę znoszę znacznie gorzej niż w wieku 20 paru lat :/
Oj tak to na pewno.
Ja ostatnio naczytałam się o tym,że łożysko szczególnie te na przedniej ścianie (a większość z nas ma jedno takie drugie takie ) po wcześniejszej cesarce może zacząć wrastać w tą wewnętrzną bliznę i wtedy trzeba usunąć macice...także co rusz jakieś dodatkowe stresy mam.
Życzę Ci i Wam wszystkim aby wszystko ułożyło się po Waszej myśli,bez żadnych komplikacji dla obu stron i aby maluszki przyszły na świat całe i zdrowe.
 
Hej :)
Oby tak było jak piszesz i wszystkie nasze porody odbędą się bezproblemowo i w odpowiednim czasie.
W internecie to lepiej nie czytać za dużo. Pamiętam jak na samym początku ciąży się stresowałam nawet rzeczami, które mnie nie dotyczyły. A jak mi ktoś mówił, że będzie wszystko ok to się denerwowałam, że ta osoba przecież sobie nie zdaje sprawy z tego jak skomplikowana jest ciąża bliźniacza. Sama się niepotrzebnie nakręcałam :)
 
Hej :) U mnie jest jeszcze za mało ciuszków, żeby prać. Leżą z metkami i czekają na pomalowanie pokoju i szafę :D
A ile tak mniej więcej "sztukowo" będziecie miały ubranek do dnia porodu. Nie chciałabym kupić za dużo ani za mało.
Gdzieś czytałam, że na jedno dziecko przynajmniej po 10 sztuk body, pajacy itd. ale ja nie mam kompletnie rozeznania.
 
Cześć, a ja się muszę pochwalić że od jakiegoś tygodnia przesypiam całe noce, nie licząc króciutkich przerw na kibelek;) aż dziwne, bo brzuch coraz większy i ciężej mi się poruszać.
W weekend popralam kocyki, rożki, prześcieradła i jedną pralkę z ciuszkami jasnymi też puściłam. Dzisiaj prasowanie ciuszkow. Uznałam, że nie będę za dużo kupować, dla 2 łącznie mam z 10 body na długi rękaw, kilka na krótki, 8 par śpiochów i 8 pajacyków. Oprócz tego jakieś dresiki czy po sweterku na wyjście e szpitala. Nie mam zamiaru wiecej kupować, no chyba że upoluje coś np. na wyprzedaży w Pepco. Mamy 4 rodzeństwa i każdy już pytał, co kupić, więc poproszę ich wlasnie o ciuszki, zobaczymy tylko po porodzie jaki rozmiar:)
 
Dziewczyny widze ze przygotowania dla maluszkow pelna para [emoji2] ja mam juz poprane i poorasowane wszystko[emoji4] ja jestem na etapie KONIEC TYLE ciuszkow starczy ale niestety to tylko takie powiedzenie no co wchodze do jakiegos sklepu to wychodze z ciuszkami....
A ja dzis mam wizyte i zobacze moje skarby [emoji7] jestem ciekawa ile urosły.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@adunnnia90 pochwal się koniecznie po wizycie, jak mają się Twoje malenstwa :)
A właśnie mialam Was podpytać, czy Wam też czasem serce tak mocno bije, jakby miało zaraz wyskoczyć z klatki piersiowej? Bo ja tak mam co najmniej raz dziennie i to nie tylko jak coś robię, ale jak leżę czy siedzę też mam takie kołatanie, że oddech mi ciężko złapać:/
 
reklama
@adunnnia90 pochwal się koniecznie po wizycie, jak mają się Twoje malenstwa :)
A właśnie mialam Was podpytać, czy Wam też czasem serce tak mocno bije, jakby miało zaraz wyskoczyć z klatki piersiowej? Bo ja tak mam co najmniej raz dziennie i to nie tylko jak coś robię, ale jak leżę czy siedzę też mam takie kołatanie, że oddech mi ciężko złapać:/
Dam znac napewno :-)
Nie jesli chodzi o kolatania serca to ja nie mam. Raz tylko mi sie zdarzyło ale to jak zeslablam

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry