reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja ostatnio miałam wrażenie, że pierwsza bójkę w brzuchu stoczyli, tak mi cały z każdej strony skakał :D
Ale caly czas mocniej czuję kopniaki z lewej strony, czyli od Młodego, Oliwka bardzo rzadko i delikatnie..już mnie to martwi:( we wtorek idę do lekarza to go znowu o to wypytam.
Nie martw się na zapas :) Córka może być tak odwrócona, że nie czujesz kopniaków, bo kopie po np. jelitach. Albo kopie brata :D Ja dopiero teraz dobrze rozróżniam, kto kiedy się rusza.
 
reklama
Ja ostatnio miałam wrażenie, że pierwsza bójkę w brzuchu stoczyli, tak mi cały z każdej strony skakał :D
Ale caly czas mocniej czuję kopniaki z lewej strony, czyli od Młodego, Oliwka bardzo rzadko i delikatnie..już mnie to martwi:( we wtorek idę do lekarza to go znowu o to wypytam.
Nie martw się,ja mam tak od początku,ze dziewczynka po lewej stronie jest bardziej aktywna i potrafi kopać rano,w nocy i w południe a po prawej spokojniejsza i rzadziej,ale tez się zdarza jej kopnąć mamę mocniej;) to może być sprawa łożyska czy jest na przedniej ścianie czy tylnej,bo tak się odczuwa inaczej
 
Dokładnie, ona ma łożysko z przodu więc właśnie tym staram się uspokajać i tłumacze sobie że to dlatego jej nie czuje :)
A odnośnie porodu- ja za bardzo się boję, że drugie dziecko przy naturalnym będzie niedotlenione, albo po urodzeniu pierwszego sn okaże się, że drugie się obróci i konieczne będzie CC. Dlatego wolę od razu cc..
 
Dziewczynki mam do Was pytanko czy was też kłuje w dole brzucha? Mnie jakoś tak od wczoraj kłuje cały dół brzucha raz po lewej, raz po prawej stronie ale i też po środku też odczuwam kłucia...jak to u Was jest?
 
Ja ostatnio miałam wrażenie, że pierwsza bójkę w brzuchu stoczyli, tak mi cały z każdej strony skakał :D
Ale caly czas mocniej czuję kopniaki z lewej strony, czyli od Młodego, Oliwka bardzo rzadko i delikatnie..już mnie to martwi:( we wtorek idę do lekarza to go znowu o to wypytam.
To ja z prawej od strony Filipa [emoji4] Oliwia spokojniej daje znac [emoji2]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki mam do Was pytanko czy was też kłuje w dole brzucha? Mnie jakoś tak od wczoraj kłuje cały dół brzucha raz po lewej, raz po prawej stronie ale i też po środku też odczuwam kłucia...jak to u Was jest?
Ostatnio bardzo rzadko, parę tygodni temu czułam takie silne kłucie, ponoć wiązadła macicy się rozciągały i stąd ten ból w dole brzucha,raz miałam z prawej, raz z lewej.
 
Ja się właśnie bardzo bardzo boję cesarki :/ że ból będzie okropny, że nie będę w stanie zająć się dzieciorami, że przez miesiąc nie będę w stanie normalnie funkcjonować, że w życiu nie dojdę do formy :( Wiem, że zdrowie robali jest najważniejsze, ale po prostu się boję też o siebie :(

Marti92 A gdzie mieszkałaś? Ja jestem tu miastowa, ale bardzo mi się podoba, to moje miejsce na Ziemi :)

Powiem Tak, sama cesarka jest może mało przyjemna ale ja już po dwóch dniach wstawałam a po 4 wychodząc do domu normalnie funkcjonowałam. Oczywiście że ciągnęła mnie blizna i szwy, ale zagoilo się pięknie. Przy synku natomiast podjęliśmy próby naturalnego porodu, ale syn się przekręcił i utknął a ja byłam skazana na cesarke. Nie protestowalam bo bol byl nie do zniesienia i dodatkowo bałam sie ze cos mu sie stanie. Jednak rozmawiałam kiedyś tak z moja przyjaciółka która miała to i To, mówi że każde ma swoje plusy i minusy. Po naturalnych była obolala i czuła straszny dyskomfort, a ze źle ja zszyli więc miała problemy później. Za to przy cesarce bardzo się bała i nie podobalo jej sie to ze przez caly czas jest się przytomną. Może nieco dłużej się takze goi, ale za to jestes nienaruszona tam na dole, a czy ona czy ja normalnie zajmowalyśmy się dziećmi ;) co poród to historie i nie raz także słyszałam o paniach które rodziły błyskawicznie naturalnie i także wcale źle tego nie wspominają. Chyba nie ma tu złotego środka...
 
Dziewczynki mam do Was pytanko czy was też kłuje w dole brzucha? Mnie jakoś tak od wczoraj kłuje cały dół brzucha raz po lewej, raz po prawej stronie ale i też po środku też odczuwam kłucia...jak to u Was jest?

U mnie było bardziej takie ciągnięcie w kroczy i na dole brzucha, do tego stopnia że nie mogłam chodzić. Trwało to jakiś czas i bardzo mnie martwiło, ale na szczęście już przeszło.
 
@Kapinka gratulację. Dużo zdrowia Wam życzę i żebyście byli razem jak najszybciej. Limit pecha już masz wyczerpany :)
@Necia0 mi lekarz mówił, że planują cesarkę w 38 tygodniu czyli po świętach, a ja bym chciała na 39, żeby dzieci były ze stycznia :)
@wehikulchrzanu zazdroszczę takich dużych dzieci, mocno kopią?
 
reklama
@Alina1987 Ja dziewczyny z lewej strony nie czuję wcale, chociaż na USG fikała nogami, widziałam to ale zero czucia. Łożysko ma z przodu brzucha i dlatego. Ale za to dziewczynkę z prawej strony czuję bardzo często.
@tusiaczzek1988 Jeżeli chodzi o jakiekolwiek kłucia to na razie nic nie odczuwam. Może ze dwa razy miałam takie delikatne odczucie jak przy miesiączce, taki delikatny ból ale pani ginekolog powiedziała, że macica się rozciąga więc może tak być.
Jak się zapytałam pani ginekolog o poród w moim przypadku to mi powiedziała, że mam się na nic nie nastawiać bo jest jeszcze za wcześnie i mam nie wywoływać wilka z lasu. W sumie miała rację.
A jeżeli chodzi o ekspresowy poród to moja teściowa taki miała. Wróciła z pracy, bez żadnych odczuć, zrobiła obiad, umyła naczynia, coś ją zakuło, pojechała do szpitala i bez najmniejszych problemów urodziła. Teraz się śmieje, że gdyby mogła to by bardzo chętnie za mnie urodziła :D
 
Do góry