reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Karolinkare, trzymam kciuki za pozytywne wiadomości po konsultacjach.

Ja zawsze na parę dni przed wizytą mam stresa a to żeby wyniki ktore mi zleca doktorka wyszły dobrze a to żeby usg było w porządku.

A jesli chodzi o szpital i ciuszki dla dzidziusiów to u mnie jest tak że dzieci do czasu wypisania są w ciuszkach szpitalnych. Do mycia dzieci używają chusteczek które trzeba im dać i pieluszki.

Miłego dnia Wam życzę mimo, że zapowiada się bardzo gorący dzień.
 
reklama
hej Mamusie:)
Karolinkare zycze Tobie i maluszkow duzo zdrowka i trzymam w kciuki aby okazalo sie ze wszystko jest ok.
2Ania odezwiesz sie napewno,wszystko bedzie dobrze i napisesz do nas jak wrocisz:)czekam na wiesci!
Jedynka dzieki za odpowiedz,czyli rozumiem ze nie kazdy laktator pasuje do kazdej butelki,och moja niewiedza jest wielka,najlepiej kupic razem komplet pewnie.ja chcialam kupic te chicco o ktorych mowila Kasiona,bo znalazlam je na allegro,ale jaki laktator?
Akosua dzieki za cenne rady,tez mi sie wydaje ze taki zestaw jest optymalny;)czyli te rozki musze kupic,pozniej pewnie nie bardzo sie przydadza,ale na wyjscie beda.

wczoraj byla u mnie siostra z siostra i rodzina swojego meza i ta dziewczyna mi powiedziala za mam maly brzuch ze ona w pojedynczej to taki chyba w 3 mies miala:-(ja nie wiem juz jak to jest..nie tyje nigdzie ani na nogach ani w biodrach po prostu mam pilke taka z przodu.nie wiem czy moj brzuszek jest za maly..nie moge sie doczekac zwazenia za tydzien moich malenstw.dziewczyny a w ktorym mies ten brzuch najszybciej rosnie,kiedy widac take wyrazne powiekszenie?a moze dzieje sie to tak po troszke ze ciezko zauwazyc ten moment..
pozdrawiam
 
Też chciałam podpytać o laktatory?Słyszałam, że bardzo dobry jest firmy Medela ale czy do niego mają pasować butelki czy mogę kupić z tommee tippee bo takie polecała mi koleżanka??
 
hej dziewczynki w ten upalny ranek!
2ania i Karolinkare trzymam za Was i malenstwa kciuki. Bedzie dobrze :) musi byc..
Akosua Twoje rady bardzo mi pomagaja w organizacji i planowaniu :) bo tak to ja co chwile zmieniam decyzje co do tego szpitala zabierac, boze to niby takie proste a jednak nie bardzo hehe
Justelle ja nie wiem jak to jest z laktatorami, wydaje mi sie ze firmy robia tak ze jak masz butelki to laktatory innych firm nie bardzo pasuja. Ja sie wczoraj dowiedzialam ze do butelek aventa pasuja smoczki lovi co mnie ucieszylo bo sa tansze. Jak chodzi o te butelki chicco to nie mam pojecia jaki laktator pasuje do nich bo na allegro nie widzialam laktatora chicco, Ja za to zastanawiam sie nad sterylizatorem i nie wiem czy jest potrzebny, ale rozmawialam z kolezanka i mowila ze to dobra rzecz bo sie bawic nie trzeba a przy dwojce maluszkow czas to podstawa, wiec moze mi upoluje cos w niemczech, bo tam sa takie rzeczy tansze. Ma mi tez przywiezc troche kosmetykow penatena.
A jak chodzi o rozki to one chyba potem moga sluzyc jako kolderki np do wozka bo sie rozkladaja?tak mi sie wydaje.
A ja wczoraj kupilam zaslonki do pokoiku maluchow w kolorze poscieli i taka jestem zadowolona :). Moze jeszcze w tym tygodniu moj zacznie remoncik pokoiku i wreszcie cos sie ruszy.
A teraz oczywiscie mysle o wizycie co mi lekarz powie. Jeszcze ladnych pare godzin niepewnosci w tym potwornum upale...
 
Hej dziewczyny!!!!
Jak juz wiecie jestem szcęśliwa mamą dwóch dziewczynek.Małe są słodkie i bardzo kochane.Cesarka musiała zostać zrobiona dwa dni wcześniej,ponieważ dostałam bóli i nie było na co czekać.Jestam z tego faktu bardzo zadowolona,bo bardzo się denerwowałam przed cc, a tak nie miałam wyjścia i czasu na zastanawianie się.Pirewsze dwa dni było najgorsze po cesarce,bo rana bardzo bolała,ale teraz juz coraz lepiej.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za przyszłe mamy.
 
Witam dziewczynki.
Ttolla gratulacje :)
U nas sajgon, w kazda wolna chwile staram sie dosypiac. Dzieciaczki w czwartek koncza miesiac i karmie tylko piersia, ktora jest rowniez lekarstwem na kazdy bol i placz, wiec wyobrazcie sobie, ze karmie prawie non stop. Ale za to chlopcy pieknie przybieraja - od urodzin po ponad kilogram.
Jesli chodzi o latator to mam medeli i jest super, butelki TT nie pasuja do niego, ale rowniez sa swietne.
 
Justella- brzuchem sie nie przejmuj, kazdy jest inny, ja mialm cc w 38 tyg i nikt by nie powiedział, ze spodziewam sie blizniaków.Do prawie 5 miesac chodziłam w spodniach nie ciązowych i zwykłych bluzkach. Musze, chyba nieobiektywnie przyznać, ,że wygladalam zdecydowanie lepiej niż niektore dziewczyny z pojedynczymi ciażami. Przytyłam 17 kg i tydzien po cc wzyłam mniej niz przed zajsciem w ciaze:-) teraz przytyłam od porodu 2 kg, bo co chwila dojadam po dziewczynach a to paluszek, herbatniczek itp a d..rosnie :szok:

a co do sterylizatora to uważam to za zbedna rzecz. Ja na poczatku wyparzał butelki w goracej wodzie raz w tyg a po pol roku jak mi sie przypomniało albo w zmywarce. Nie ma co przesadzac z ta sterylnoscia. Bakterie nie sa złe
 
A wiec,ja juz jestem spowrotem uff:)
Nie potrzebnie sie bałam i panikowałam,na dzisiejszym USG 4D wyszlo lekarzowi ze u moich dziewczyn nie bylo zadnego zespolu TTTS ktorym mnie tak nastraszyla inna lekarka!!!Wkurzylam sie bardzo bo nie potrzebnie wogole tam lezala,ale chociaz dali dziewczynom na rozwiniecie plucek w razie czego:)
Fakt lekarz zauwazyl ze jest rożnica na wadze,bo na tym dokladniejszym USG im wyszlo dzisiaj u jednej 1100 a u drugiej 1500,ale kazal byc dobrej mysli ze u wiekszosci blizniakow jest ta przewaga u jednego_On to jakos fachowo nazwal ta roznice,ale nie moglam sobie zapisac i teraz nie wiem cos na JU.....Nie kojarzy ktoras z Was takiej nazwy,cos mowil o opóźnieniu wzrostu,hmm nie pamietam.Tak to jest jak człowiek sobie od razu nie zapisze.Dal mi w prezencie jedno zdjecie naszej coreczki,jak ja zobaczylysmy z mezem to az sie poplakalismy:)
Ufff ale upał,nie dawno wyszlam spod prysznica,ale trzeba znowu isc.Ja ledwo zyje od tego gorąca,nogi mam jak balony:(!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
2ania to super ze wszystko ok mi tez lekarz powiedzial ze moze byc jedno wieksze od drugiego zeby sie nie martwic na zapas bo jak jest duza roznica to w tedy a takto ze w normie.Ja bylam na chwile na zakupach i przejsc sie z kolezanka na miasto wrocilam spocona i zdyszna tylko nie ma co nie wychodze nigdzie tylko do lekarza ewentualnie. Upaly takie maja byc niby caly tydzien albo moz ejeszcze i dluzej wykonczyc sie idzie jak by poprostu cieplo nie moglo byc..
Justella co do butelek i laktatorow to mi polecano avetu i tome tippe, takie zamierzam kupic tylko sie zastanawiam jakie czy te male 150 czy te wieksze 260 bo nei wiem jak to bedzie z mlekiem po porodzie, a nie chce nakupowac butelek nie wiadomo ile i bedzie to potem spac, kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem jaka pojemnosc i ile. Co do sterylizacji to tyle co wyparzyc we wrzatku moja kolezanka tak robila i wszystko ok dzieciaczek zdrow jak ryba i nie wyparazla ciagle i tez mowila ze nei ma co wymyslac a no jak pierwsza ciaza to wiadomo ze panika jest i sie nie wie wszytskiego co nie, jej tez pierwsze dziecko i mowila ze troche sama a troche podpiuerala sie na opiniach ale wiadomo ze kazdy mowi inaczej, robi jak uwaza. A jesli chodzi o brzuszek to wszytscy umnei mowia ze sie nei zmienilam tu nic prawie tylko mam brzuch i ze duzy jak na ciaze a ja sie smieje bo nie wszytscy wiedza o dwojce heh, tylko moia w tedyze kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze :) wczoraj np. sasiadka moja z klatki bo mieszkamy z w blokach to dporwala mnie i mame bo wracalysmy z cmentarza i mowi jak tam grubaski kiedy ty rodzisz a ja zejdzie sie a ta matko ty na 6 miesiac taki brzuszek a tu nic prawie a ja jak bylam w ciazy mi opoiwiada to 5 nic nie widac bylo prawie hehe a ja sie smeije a ta do mnie a moze ty sobie dwojke strzelilas odrazu co tak w zartach a ja myslalam ze nie wyrobie ze smiechu i z mama mowimy tak strzelilas a ta normalnie stanela deba i myslala ze zartujemy a my ze to nie 1 kwietnia:) byla zaskoczona ale powiedziala ze super... ona ma jednego chlopca po komuni chciala by jeszcze moze jedno ale nie moze bo choruje i beirze leki itp. wiec juz nie bedzie miec dzieci i powiedziala nam ze jak by wlasnie miala dwoje blizniaki to by sie cieszyla bo by odchowala i by miala dwoje a takto cieszy sie z jednego ale jest taki zal ze nie moze drugiego. Rozne sa przypadki w zyciu wiec ja sie ciesze z moich skarbow dowch:)) oby wszystko bylo ok to najwazniejsze a ze ciezko bedzie to wiadomo ale trudno trzeba bedzie sobie dac rade a i oby byly grzeczne hehe
 
Do góry