reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ewka_111 bardzo kreatywne podejście :D podoba mi się! Ważne, że Tobie jest wygodnie i dzieciaczkom, a reszta niech zazdrości.

Czy u was też jest taka mgła od samego rana i tak zimno? Brr.. Aż się nie chce wychodzić spod kocyka ://
 
reklama
Witam się z wszystkimi nowymi blizniaczymi mamami!
Mamy podobne terminy, u mnie 17 tc, może czasem mam więcej energii, ale przeważnie zasypiam na stojąco... najchętniej już poszlabym na zwolnienie z pracy, choć umawialam się , ze dopiero od października ewentualnie.
I marzę o basenie, bo mnie kręgosłup boli.
 
Moje jak najwięcej ruchu właśnie mi wyszło bokiem! Wiadomo, ze jedna będzie chodzić bez szwanku i donosi do końca ale wiele z dziewczyn miało, ma jakieś problemy. Jednak grunt to sie oszczędzać... ja myślałam, że góry mogę przenosić. Wczoraj szybko zeszlam na ziemię i teraz najprawdopodobniej łóżko i leżenie. :(
 
anitka012 ,ja mam w domu dwuletnia dziewczynke :).Nie ma szans leżeć. Cały dzien na nogach.Max 2 h drzemki w ciagu dnia.Jak mała widzi ze sie klade na kanapie chociaz na chwilke to od razu wymysla...Strasznie sie boje ze nie dam rady wytrwać...Jeszcze wczoraj wieczorem bolało mnie podbrzusze :(wizyta dopiero za tydz.Zadzwonie dzisiaj moze uda sie podjechac i gdzies wcisnać miedzy pacjentkami...pozdrawiam (odpoczywaj ;))
 
Dziewczyny mam do was pytanie, te ktore jestescie juz mamami lub w zaawansowanej ciazy, kojarzycie ile wazyly wasze maluchy w 27 tygodniu ciazy?
 
Ja zaczynam sie troche martwic, bo moje w ostatnim dni 27 tygodnia mialy po 900 gram.
Lekarka przekonywala ze przeplywy dobre i ze widzi tendencje wzrostowa wiec nie ma powodu do niepokoju.Jednak jak przewertowalam internet to zaczelam sie zastanawiac czy naprawde jest ok?
Tylko najczesciej waga jest podawana odnosnie do ciaz pojedynczych.Znacie moze jakies strony gdzie mozna sprawdzic normy wagowe odnisnie ciaz blizniaczych?
 
Marluna ja nie pamiętam ile moje ważyły (spróbuje wieczorem sprawdzić i napisać) ale odszukałam na forum info, że dzieciaczki naszej forumowej koleżanki anulfki, które urodziły się w 26tc ważyły 850 i 700g więc waga Twoich maluszków wydaje się ok. Dobrze, że przepływy są dobre. Dzieci, co prawda głównie w ciążach pojedynczych, największy przyrost wagi mają w końcówce ciąży. U mnie to się co prawda nie sprawdziło, bo moje bardzo wolno rosły w ostatnich tygodniach.
 
reklama
Dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz.
Szczerze to pytam o ta wage bo moja ciaza z duzymi komplikacjami przebiega, bo mam jedno lozysko centralnie przodujace, niskoschodzace, od prawie dwunastego tygodnia za mna dwa krwotoki z tego powodu w 12 i 19 tygodniu, od 19 tygodnia leze plackiem.Lekarze w szpitalu mowia zeby tak dalej sie tczylo, jednak kazdy z tych lekarzy mowi ze siedze na tykajacej bombie bo niwiadomo ile to wszysko jeszcze wytrzyma.
Z drugiej strony mowia ze po 27 tygodni dziewczynki maja dyze szanse na przezycia juz poza moim brzuchem.

Adb7 orietujesz sie jak potoczyla sie historia z dzieciaczkami u anulfki, lub u innych forumowych kolezanek, ktore urodzily duzo wczesniej?
 
Do góry