reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ja mam trochę ze Smyka głównie z wyprzedaży, bardzo fajne były ostatnio też ciuszki w Pepco, dwa komplety też mam z Tesco f&f, no i udało mi się dorwać naprawdę fajne rzeczy w lumpeksach :)
 
reklama
Dziewczyny, a gdzie kupujecie ciuszki dla maluszków? Wprawdzie dostanę jakieś od koleżanki, ale i tak sama też chcę kupić. Zastanawiam się właśnie gdzie warto uderzyć żeby były dobrej jakości. Macie jakieś sugestie? :)
Nie widzę suwaczka jeśli masz. Który to tydzień? Ja ogólnie polecam cool club ze smyka. Świetne ceny są na wyprzedażach. Takie paczki po 3 czy 5 sztuk body czy pajacow wychodzą bardzo korzystnie cenowo. I jakoś fajna. Jeszcze Pinokio z polskich producentów tez super jakość i fajne wzory a droższe.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Marluna moje dziewczynki to juz mają 2 lata i 3 miesiące. Urodziłam w 36tc, dziewczynki miały po 2 kg i 45cm, ciąża jednokosmowkowa dwuowodniowa. Nie licząc krwawienia w 13tc książkowa . Mam nadzieję że wszystkie jak najdłużej wytrzymacie w trojpaku.
 
Nietupska przeprasza jezeli pokrecilam z nikiem twoje maluchy przyszly chyba na swiat przed skonczeniem pelnego 30go tygodnia.Powiedzieli Ci co bylo tego przyczyna?Jak sobie radza maluszki?
Tak, ja urodziłam w 29+5 tc. U mnie ciąża jednokosmówkowa i pod koniec ciąży pojawił się zespół podkradania (ttts) pierwszy stopień, czyli małowodzie i wielowodzie, jeden synek w trakcie cc to praktycznie bez wód był no i odeszły mi wody czyli przyczyna gdzieś pośrodku, jednoznacznie mi tego nie powiedzieli.

Chłopcy byli ok 2 miesięcy w szpitalu. Na razie mamy szereg skierowań do specjalistów. Pediatra jak zobaczył kartę wypisu ze szpitala to stwierdził, że chłopcom chyba nic nie jest oprócz przedwczesnego przyjścia na świat :) No ale czekamy na nasze konsultacje, wydaje mi się, że mogą mieć wzmożone napięcie mięśniowe typowe dla wcześniaków bo często się prężą i wędrują po łóżeczku w trakcie snu, może jakaś rehabilitacja będzie potrzebna, zobaczymy co neurolog powie.
 
Nietuska wielkie dzieki za szybka odpwiedz, wiem ze kazdy przypadek jest inny, jdnak jak czytam ze mimo wszystko dzieciaczki dochodza do siebie to bardzo podbudowujace.
Ja w pierszej ciazy mialam lozysko przodujace i skonczylo sie zle.Teraz to samo lozysko przodujace i zagrozenie przedwczesnym porodem, boje sie dlatego szukam historii ktore kincza sie pozytywnie.

Nietupska zycze wam duzo zdrowka i wszystkiego dobrego.
 
Dziewczyny, mam pytanie do matek wcześniaków z okolic Poznania.
Potrzebuję zrobić USG głowy, nerek i bioderek. Czy któraś robiła, zwł. głowy z NFZ?
Nie mogę znaleźć placówki...
 
Adb7 orietujesz sie jak potoczyla sie historia z dzieciaczkami u anulfki, lub u innych forumowych kolezanek, ktore urodzily duzo wczesniej?

nasza forumowiczka anufka urodzila takie wczeniaczki, ktore malaj sie bardzo dobrze, super sei rozwijaja a sama anufka po 10msc od porodu zasza w kolejna ciaze i urodzilo sie kojene zdrowe dziecię:)
 
reklama
Dziewczyny, a gdzie kupujecie ciuszki dla maluszków? Wprawdzie dostanę jakieś od koleżanki, ale i tak sama też chcę kupić. Zastanawiam się właśnie gdzie warto uderzyć żeby były dobrej jakości. Macie jakieś sugestie? :)

najwiecej ciuszkow kupilam w lumeksie. Mam fajny sklep u siebie, ciuszki piekne niesmigane z Next, H7M i Zary. Jakbym miala kupowac wszsytko nowe to bym zbankrutowala,bo tych ciuchow przy blizniakac idą cale gory:) Super sa ciuszki z Lidla, naprawde rewelacja jesli chodzi o jakosc i cene. Sa promocje co jakis czas polecam w gazetce oblukac i sie obkupic. Fajne sa ciuszki w Tesco (troche jakosciowo gorsze od tych z Lidla), H&M (dobra jakosc ale drogie wiec warto w promocjach szukac). Coolclub w Smyku (super jakosc, ceny z kosmosu ale teraz sa wyprzedaze). Ale i tak najlepsze sa szmateksy:)

Co do rozmiarow - maialam 8 kompletow roz 50 (noszeone tylko w szpitalu bo potem sie przyciasne zrobily), ptem 56 (jakies 2tyg chodzili) a potem dlugo, dlugo 62. Moi urodzili sei w 37tc z waga 2800 i 2200, 51cm.
 
Do góry