reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

No, jestem ciekawa co wymyślisz :) bo kurczę 3 piętro potrafi dać nieźle w kość :/ może też faktycznie będę przypinać zapięciem rowerowym? Okaże się w praniu :) bo niezapiętego bałabym się zostawić żeby mi nikt czasem wózka nie podprowadził. Bo niestety odkąd do mojego bloku wprowadzili się nowi sąsiedzi, to podejrzewam, że takie zdarzenie mogłoby mieć miejsce.. :/

A masz wybrany już wózek dla swoich maluchów? :)
 
reklama
Ja mam sąsiadkę, która grasuje po nocach. Kiedyś to było wkurzające, a teraz okazało się zbawienne bo odgania potencjalnych złodziei.
Wózka nie mam wybranego. Możliwe że idealnym byłby tfk twinner twist duo, ale muszę zrobić kompleksowe rozeznanie i sprawdzić modele, funkcjonalność, ceny no i wszystkie za i przeciw. Trochę odstrasza mnie cena 3-4 tys. za wózek, ale nie wiem czy będę skłonna pójść na kompromis jeśli chodzi o funkcjonalność wózka.
A Ty już masz upatrzony? Ja poszukuję wózka nieszerokiego, siedzenia jeden obok drugiego.

Niestety teraz cierpię na nieustanny brak czasu, więc wszystkie bliźniacze zakupy będę planować i robić w październiku-listopadzie. Najgorszy będzie zakup a raczej wybór modelu auta bo potrzebujemy min. 6 osobowe, ale nie będzie to auto główne, a jedynie używane od czasu do czasu. I tu klops bo nie wiadomo co wybrać.
 
Ja mieszkam na 4 piętrze bez windy wiec raczej sama na spacer nie zejde nawet jeśli wózek włożę do piwnicy :/ nasz zresztą jest ciężki mamy xlander xtwin. Mamy taki bo koleżanka nam sprzedała po swoich blizniakach w ogóle nie zniszczony za 500zl. Wiec doszłam do wniosku ze jak przekonam się już z dziećmi co w takim wózku mi się podoba co bym chciała zmienić to już samą spacerowke szukać będę. A i pieniążki po urodzeniu wpadną wiec łatwiej wydatek będzie znieść.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My się zdecydowaliśmy po oględzinach w sklepie na baby joggera city select jeden za drugim, kupujemy używany tylko foteliki samochodowe nowe. Z tego co czytam na różnych forach to i tak większość ludzi zmienia na jakieś inne spacerówki ok 1,5 roku życia dzieci.
 
Darunia fajnie wiedzieć, ze tak długo jeździsz tym wózkiem. Mam nadzieję, ze i u nas się uda tak długo no i że wózek z drugiej ręki nie zawiedzie, a tego obawiam się najbardziej.
 
K8sad, jjka, kamiladon - już bym chciała znać płeć moich maleństw!! Bardzo mnie to ciekawi. Jak byłam na wizycie w 13 tygodniu to mój gin mówił, że już coś widzi, ale nie chce zapeszać i nie podzielił się ze mną tą tajemną wiedzą :( Teraz idę jutro na wizytę a to już 15 tyg + 6, więc może będzie widać coś więcej :D

Gin mówił mi żeby jak najwięcej odpoczywać, bo ciąża bliźniacza, to mega obciążenie dla organizmu.

Ja poznałam płeć w 17+0. I co wizyta się potwierdza. Będzie 2 chłopców, łącznie 4 synów i mąż :)
Myślę że 16 tydz to już będzie widać.

Mi też gin mówił to samo.
A ja po kolejnej wizycie u lekarza 18+4. Dzieciaczki mają się dobrze. Dużo ich nie podglądaliśmy bo się źle do badań ułożyły, ale wiemy że ich brzuchy rosną i to ponoć dobry wyznacznik. :) Za dwa tygodnie kolejna wizyta i wtedy już na pewno badania USG połówkowe. Dodatkowo przyczepiła się do mnie infekcja :/ więc wskazana kontrola za te 2 tyg.
Bardzo mało czuję ruchy dzieciaków, a myślałam że w 3 ciąży to zdecydowanie szybciej i mocniej będę czuła. Wcześniej pierwsze ruchy w 18 i 17 tygodniu. Po dzisiejszym wiem, że kopią, ale przede wszystkim siebie. Jedno i drugie w swoją stronę odwrócone.

Też mieszkam na 3 piętrze, ale póki co zadyszki na schodach nie dostaję. Bardziej zastanawiam się jak ja z tego 3 piętra te dwa brzdące na spacer będę w wynosić. Windy nie mamy, a przeprowadzka w perspektywie 1-3 lat. Poproszę o wszelkie sugestie doświadczonych już mam. Zakładam, że sama sobie z dzieciakami poradzę i tę kwestię także rozpracuje.

Ja mieszkam na 9 piętrze a do windy nie mieszczą się wózki bliźniacze. Ani dwie gondola obok siebie ani jedna za drugą.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ale się rozpisałyście ;)

Ja cały czas się głowie który wózek, wiem że na pewno Baby Jogger, tylko nie wiem który wybieram między City Select Double a City Mini Double. I myślę, że tak będę jeszcze wybierać i wybierać, bo w tym temacie strasznie niezdecydowana jestem. Moja mama mówi mi, że mam zabrać tego jeden za drugim argumentując to, że nie jest aż taki długi i jak będę chciała iść z jednym dzieckiem do lekarza czy tam na spacer, to założę tylko jedno siedzisko i z głowy. Z kolei mojego męża totalnie to nie przekonuje, bo on uważa, że to bez sensu.. A mnie się podobają oba i weź bądź tu mądry :D

Ja dziś próbuję się od rana dodzwonić do poradni gdzie miałam robiony test PAPPA czy już są wyniki i oczywiście jak to poradnia przyszpitalna pełen luz i pełna zlewka. Raz odebrała babka i się rozłączyła, a potem nic.. A nie będę specjalnie jechać przez pół miasta żeby spytać się osobiście czy już są te wyniki. Dziś mam wizytę u mojego gina i chciałam mu pokazać wyniki. No nic najwyżej kolejnym razem..
 
Cześć dziewczyny, ponieważ część z Was jest na etapie wyboru wózka, to i ja dorzucę swoją opinię. Ja, tak jak Darunia, mam wózek Baby Jogger City Select Double i też jestem bardzo zadowolona. Wózek łatwo się prowadzi. Moje dziewczyny mają 27 miesięcy i nadal wózka używamy. Jest solidnie wykonany. Rozkłada się na części pierwsze więc wszystkie elementy materiałowe można uprać w pralce łącznie z budkami. Ja przy wyborze wózka kierowałam się tym, że sama będę robić zakupy więc mam się wózkiem mieścić w drzwi i bez problemu manewrować nim w alejkach. Druga rzecz, to mieszkam w podwarszawskiej miejscowości gdzie są bardzo wąskie chodniki ,na których jeszcze często parkują samochody. Prowadzenie wózka obok siebie byłoby dla mnie jak jazda po torze przeszkód non stop, a z Baby Jogger City Select Double tego problemu nie mam. Wózek nie jest długi, bo ma ramę pojedynczego wózka i taki można też z niego wózek zrobić. Ja akurat z tej opcji korzystałam może 2 razy. Jeśli chodzi o przewożenie samochodem, to wózek składa się bardzo prosto.
A i jeszcze jedno, ja mam ten wózek od początku, korzystałam też z gondoli i tu wielkością one nie zachwycają. Moje dziewczyny jeździły w nich przez 5 miesięcy, a urodziły się dosyć małe i na wiosnę. Pod koniec 5 miesiąca miały już ciasno i przesadziłam je do spacerówek.
 
reklama
Do góry