reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Papagena, dałaś mi teraz nadzieję, ze i moi chłopcy będą grzecznie czekać do wyznaczonego terminu:)
A sterydy miałaś i tak podawane wcześniej?
Jejku jak ja bym chciała już moich łobuzów zobaczyć i przytulić!!
 
Dziewczynki mam pytanie do Was.Ile Wasze maluchy przybrały na wadze do 5 go tygodnia. Bo moje są 1kg na plusie od wagi urodzeniowej i obawiam się czy nie za duży jest to przyrost, choć lekarz twierdzi, że jest ok jak na wcześniaki. Karmię piersią i butlą gdy nie starcza pokarmu
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie laktacji. Dzisiaj zaczyna się czwarta doba a ja nie mam dalej pokarmu. Tylko siara leci i to nie dużo bo po przystawieniu małego do obu piersi muszę później my dawać butlę bo jest głodny. A chciałam tylko piersią karmić. Na dodatek się stresuje bo mi każą córce odwozic pokarm a ja go nie mam. Przyjdzie kiedyś ta laktacja? Co ja mam zrobić?
przede wszystkim się nie stresować troszkę wrzucić na luz i nastawiać psychicznie na karmienie. Ja miałam ostatnio kryzys laktacyjny w 3cim tygodniu trwający 9 dni. Już dawałam niekiedy za wygraną i myślałam, że z karmienia persią beda nici, ale jak sobie odpuściłam to pokarm się pojawił w większej ilości..Niekiedy pomimo szczerych chęci niestety jest potrzeba dokarmiania dziecka butlą. Na laktację polecam f e m a l t i k e r albo czysty słód jęczmienny - albo najlepiej i to i to. Mi pomogło
 
Iguana - musialam zajrzec do ksiazeczek bo nie pamietalam i wychodzi ze do 6tyg przbierali ok. 250g na 2 tygodnie. I to bylo ok.. Chyba dziecko powinno przybierac ok 20-30g na dobe.
 
Dziewczynki mam pytanie do Was.Ile Wasze maluchy przybrały na wadze do 5 go tygodnia. Bo moje są 1kg na plusie od wagi urodzeniowej i obawiam się czy nie za duży jest to przyrost, choć lekarz twierdzi, że jest ok jak na wcześniaki. Karmię piersią i butlą gdy nie starcza pokarmu
Moje dokładnie na 5 tyg od Urodzeniowej mieli po 1200g na plusie a od najniższej to ponad 1400g a są na karmieniu mieszanym ;)
 
M
Dziewczynki mam pytanie do Was.Ile Wasze maluchy przybrały na wadze do 5 go tygodnia. Bo moje są 1kg na plusie od wagi urodzeniowej i obawiam się czy nie za duży jest to przyrost, choć lekarz twierdzi, że jest ok jak na wcześniaki. Karmię piersią i butlą gdy nie starcza pokarmu

Moje maluchy po 5,5 tygodnia od porodu ważyły wiecej o 1,2kg (córka), 1,5kg (syn). Karmiłam piersią + 1x dziennie bebiko. Taki system karmienia trwał rok, kiedy to odstawiłam głodomory od piersi. Dzis waza 10 i 11kg. Przyrost wagi nie jest juz tak dynamiczny jak na poczatku
 
reklama
Papagena, dałaś mi teraz nadzieję, ze i moi chłopcy będą grzecznie czekać do wyznaczonego terminu:)
A sterydy miałaś i tak podawane wcześniej?
Jejku jak ja bym chciała już moich łobuzów zobaczyć i przytulić!!


Nie miałam podawanych sterydów. Mój lekarz prowadzący jest przeciwnikiem ich podawania czysto profilaktycznie, a moja ciąża była wzorcowa. Twierdził, że jak coś, to zdążymy podać na cito. A że ma bardzo duze doświadczenie to nie dyskutowalam z nim więcej.

Papagena gratulacje!!! Już w domku? Jak się czujecie?

Nie puscili nas do domu, bo chłopcy mają podwyższony poziom hematokrytu. Jutro sprawdza ich jeszcze raz, może wyjdziemy, trzymajcie kciuki.

U mnie z karmieniem też przeboje, mam nawal teraz, ale moje dzieciaki jednak urodziły się wcześnie i bardzo dużo śpią, ciężko je zmobilizować na dłuższe ssanie. Do tego mają przedstawiony dzień z nocą. W dzień u mnie jest mąż i dużo pomaga, ale noce są kiepskie, i muszę dokarmiac butelka z braku kondycji u maluchów. W domu laktator pójdzie w ruch.
 
Do góry