reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Tak dziewczyny ma być juz ochłodzenie które potrwa trochę dłużej!!! Hura!!!! [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Witaj Cukiereczku, widzę, że mam termin zbliżony do Twojego. Właśnie kończę 31 tydzień.. Ciekawi mnie Twoje samopoczucie, gdzie będziesz rodzić (powiatowy szpital czy wojewódzki), sn czy cc?

Nie wiem jak się ustawia ten pasek... poszukam
 
reklama
1 lipca o 7.22 i 7.23 przywitalismy Bartka i Witka :) wazyli 2460 i 2900g, obydwaj mają po 49cm i 10pkt Apgar. I na szczęście obydwoje potrafią ładnie ssać, choć mleko dopiero się tworzy i nie ma go dużo.
Ewcik, też dokarmialam butla, kazali mi, bo małe nie dojadaly. Daje sobie czas, zwłaszcza, że mam zaufanie do pań od laktacji tutaj :)
 
1 lipca o 7.22 i 7.23 przywitalismy Bartka i Witka :) wazyli 2460 i 2900g, obydwaj mają po 49cm i 10pkt Apgar. I na szczęście obydwoje potrafią ładnie ssać, choć mleko dopiero się tworzy i nie ma go dużo.
Ewcik, też dokarmialam butla, kazali mi, bo małe nie dojadaly. Daje sobie czas, zwłaszcza, że mam zaufanie do pań od laktacji tutaj :)

Papagena, gratuluję i zazdroszczę!!! CC? Który tydz.? Dużo wcześniej byłaś w szpitalu? Kiedy wychodzicie?
 
1 lipca o 7.22 i 7.23 przywitalismy Bartka i Witka :) wazyli 2460 i 2900g, obydwaj mają po 49cm i 10pkt Apgar. I na szczęście obydwoje potrafią ładnie ssać, choć mleko dopiero się tworzy i nie ma go dużo.
Ewcik, też dokarmialam butla, kazali mi, bo małe nie dojadaly. Daje sobie czas, zwłaszcza, że mam zaufanie do pań od laktacji tutaj :)
Papagena gratulacje i wszystkiego dobrego dla Waszej trojki:D
 
Witam :-) Jestem tu nowa... Cieszę się, że urodziłaś sn! Myślałam, że wszystkie tną! Jak było? Mi lekarz powiedział, że żeby urodzić sn, to dzieci muszą mieć wagę z przedziału 2,5-3 kg a tu proszę! Mam wrażenie, że co lekarz, to pomysł. Jeden nakazuje mi rodzić w mieście wojewódzkim w szpitalu o wyższym stopniu referencyjności a i inny (który pracuje właśnie w takim szpitalu) mówi, że wystarczy szpital powiatowy. I bądź tu mądry

Witam wszystkie nowe bliźniakowe mamy!

Julita, wszystko zależy od typu ciąży oraz jej przebiegu. Nikt nie zagwarantuje Ci, że powiatowy "wystarczy" albo wojewódzki jest "niezbędny". Najważniejsze są stopnie referencyjności. Ja wybrałam szpital z trzecim stopniem i najlepszą neonatologią w województwie, bo bliźniaki to zazwyczaj wczesniaczki i nigdy nie wiadomo w jakim stanie się urodzą i jakiej pomocy będą potrzebować. Zwyczajnie lepiej jeśli wszyscy specjaliści i sprzęt są na miejscu, niż jeśli rozdzielają dzieci z mamą. U mnie było bezproblemowo, nawet nie były dogrzewane, więc czysto teoretycznie mogłabym rodzić w szpitalu o niższej referencyjności. Życzę wszystkim, żeby to tak wyglądało, ale wiadomo jak bywa... No i wszyscy lekarze, z którymi się spotkałam z definicji wszystkie ciąże jednokosmowkowe kierowali do szpitala z trzecim stopniem, więc nawet nie rozwazalam innej opcji.
 
reklama
Ewcik - przeciez siara to pokarm, wiec co piszesz ze pokarmu nie masz:)
Poczkej, nie od razu strumieniami mleko leci, bo dzieci tak duzo teraz nie potrzebuja, to co ejst im wystarczy. Za kilka dni bedzie wiecej tylko przystawiaj czesto tzn co 3-4 godziny. i sie nie denerwuj. Stres jest nawiekszym wrogiem laktacji:)
 
Do góry