reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

NieTupska lekceważenie ciąży bliźniaczej przez lekarza to duże zaniedbanie tym bardziej ciąży jednokosmówkowej...

Ttts to nie żarty.,ja na Twoim miejscu poszła bym do innego nawet prywatnie na samo usg...

eiktkw7i1lgslap3.png
 
reklama
I bardzo dobrze - a sprawdziłam czy lekarz ten zajmuje się takimi przypadkami jak Twój? Bo naprawdę niewiele jest specjalistów od jednojajowych
 
Myślę że na takim etapie ciąży nawet zwykły lekarz ginekolog jet w stanie stwierdzić różnice między dziećmi. Fajnie by było gdyby to był jakiś profesor od bliźniąt. Jednak jednojajowe to większą szkoła jazdy niż dwu...

Myślę że wszystko będzie dobrze.




eiktkw7i1lgslap3.png
 
Nietupska, trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! Na pewno to co dziewczyny piszą, to dobry pomysł - skonsultuj z innym lekarzem, ale takim, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu ciąży. Będziesz wtedy miała zaufanie do diagnozy. Nie pamiętam skąd jesteś - jeśli z okolic Krakowa, to mogę Ci dać namiary na dobrego specjalistę od USG i dobrego lekarza "od bliźniaków". A na razie spokojnie, choć wiem, że ciężko w takiej sytuacji opanować stres i czarne myśli... Tulę mocno!
 
Ja jestem z Białegostoku i ogólnie mamy tu dużo dobrych ginekologów, ale raczej od in vitro. Jedyne co mogłam zrobić to zapytałam rejestratorkę kto prowadzi ciąże bliźniacze (umówiłam się do prywatnej kliniki gdzie przyjmują porody i prowadzą ciążę) no i poczytałam opinie na znanylekarz.pl.

Szczerze mówiąc ciekawa jestem najbardziej opinii lekarza prowadzącego. Na pierwszej wizycie bardzo dokładnie wyjaśnił jak to jest z tymi jednokosmówkowymi i ogólnie zna temat.
Jest dobrym specjalistą aczkolwiek nie bardzo go lubię z charakteru. Chodzę na nfz, on też prywatnie przyjmuje, ale jakoś mam opory, denerwuje mnie trochę ten człowiek i nie chcę mu płacić. Jak do tej pory nie było żadnego problemu to dość zdawkowo mnie traktował. (no nie wiem może ja mam wygórowane wymagania?)
Może jak się okaże, że jest problem to się bardziej zainteresuje.
W każdym razie za tydzień w środę mam tę prywatną wizytę, a potem mam usg 23 maja na nfz i 25go wizytę u tego mojego "ukochanego" lekarza.
 
Wiecie co już mam mętlik w głowie. Może ja jednak pójdę prywatnie do tego mojego prowadzącego. On przynajmniej zna temat. Jak do tej pory jak robiłam jakieś dodatkowe badania, albo jak byłam w szpitalu to i tak mnie wszyscy odsyłali do poradni patologii ciąży - nie chcę iść do nieznanego lekarza, który znowu powie to samo.
 
reklama
Do góry