reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Margaret ale maluchy juz prawie 2 kg mają więc ten bezpieczny pułap jest "w zasięgu kilku dni" (a i błąd pomiarowy może być spory ;) ). Czyli kolejna wizyta 9.05? Widzisz ja mam rozwarcie juz od równo 2 tyg i to na niespełna 2 palce ;) ale jak to moja Pani prof powiedziała - to musi się zacząć skracać - inaczej nigdy by się nie urodziły :p

Co do jednokosmowkowej - to w 99% kończy się CC i wiem ze to nie tylko w Polsce. Kumpela w Anglii w styczniu rodziła dziewczynki - pełne 36 tyg CC( różnica między dziewczynkami równo 500g) ,druga w Irlandii tez tzw mono rodziła w 32+5 CC (różnica między chłopakami 500g - lekki tts). Znajoma w Polsce w 2014 rodziła dziewczynki równo 34 tc CC dziewczynki nie dość że identyczne to wagowo różniły się o jakieś 30g czyli nic ;)

A ja będę chodzić do bólu - jeżeli oczywiście młoda się znów nie przekrecila :p a raczej nie, bo szykuje się SN ;)
 
U nas każda bliźniacza rozwiązują cc. Żaden lekarz nie chce brać takiej dużej odpowiedzialności za poród sn bliźniąt...

I w sumie dobrze...

eiktkw7i1lgslap3.png
 
U mnie jest jednokosmówkowa ale tyle co się od lekarza dowiedziałam, to pożal się boże.... powiedział, jedynie że niekoniecznie musi być cesarskie cięcie :/
Ja byłam w takiej ciąży i urodziłam w 36tc przez cc ale proponowano mi poród siłami natury. Rodziłam w kwietniu i na moje pytanie ile kobiet w tym roku urodziło siłami natury bliźniaki, usłyszałam że jedna więc podziękowałam za bycie drugą :)
 
Nietupska, przy jednym łożysku w trakcie porodu naturalnego istnieje bardzo duże ryzyko niedotlenienia drugiego malucha. A nikt nie przewidzi, czy pierwszy urodzi się szybciutko, czy będą jakieś problemy. Jeszcze kilka lat temu dopuszczano takie ciąże do porodów naturalnych, ale teraz się od tego zdecydowanie odchodzi - zbyt duże ryzyko i zbyt wiele już było tragedii przez to. U nas żaden lekarz w żadnym szpitalu nie podejmie się rozwiązania jednokosmówkowej ciąży sn, a dwukosmówkowe tylko w przypadku zdrowej i bezproblemowej ciąży przy ułożeniu główkowym obydwu dzieci.
 
W zasadzie to żadna matka nie wie jak urodzi ale meczy mnie ta niepewność. Wszyscy dookoła mówią, że będzie cc tylko nie lekarz prowadzący ;) no ale może na niego nie trafię na porodówce :)
 
Ja miałam cc przy porodzie córki ponieważ ułożona była przez prawie całą ciążę miednicowo + cholestaze + cukrzyca. I powiem że nawet jakbym mogła rodzic naturalnie to chyba bym się bała. CC juz znam wiem o co chodzi itp
...

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon - widzisz, ja mam za sobą dwa porody SN i jakoś porod CC napawa mnie przerażeniem. Choć jak przez czas jakiś młoda była posladkowo to nawet oswoilam się z myślą o cięciu. Wiec co ma być to będzie. Byle by zdrowe byly!!!
 
reklama
Do góry