reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ja tez od początku ciąży bardzo dużo słodyczy jadłam - prawda że ja zawsze do słodyczy miałam słabość ale nie do tego stopnia. A teraz od ponad tygodnia to zjadłam chipsów za ostatnie chyba 5 lat.... jakaś masakra, jakiś potwór mnie dopadł. ... poprostu widzę chipsy i dosłownie się slinie... ja na 30 tc miałam +16 teraz trochę mniej choć jak tak dalej będę te paskudztwo jeść to szybko wróci te 16 i dojdzie kilka kolejnych ;) ale co tam dieta po wszytkim i będzie oki :p


Oj a ból pod żebrami w szczególności z prawej strony.... przeżywałam to już w poprzedniej ciąży ale trochę później a teraz no to już z 5-6 tyg odkąd prawa strona boli non stop czasami do tego stopnia ze aż oddechu nie da się złapać :(
 
reklama
No widzisz dlatego mówię że nie ma czego zazdrościć na szczęści mi teraz wszystko tylko w brzuch idzie i oby tak dalej :D Ewka ty też miewasz takie skurcze ciągnące w dół ? bo ja od tygodnia mam tak kilka w ciągu dnia, czasem dzień przerwy
 
Ja nie mam żadnych skurczy. U mnie cisza i spokój ale ja biorę aspargin 3x2. A te skurcze w dół ciągnące to masz przygotowujące szyjkę ;) stąd też pojawiło Ci się już lekkie rozwarcie i skróciła delikatnie szyjka. Wszystko idzie w dobra stronę ;) w pierwszej ciąży czułam te skurcze - w drugiej to skurcze zaczęłam czuć dopiero na porodowce a teraz zobaczymy - miałam trochę skurczy ok 20 tc a potem cisza ;) zobaczymy do kiedy :p
 
a widzisz bo ja przez ten tydzień jak wyszłam ze szpitala to nie brałam Asmagu może dlatego, bo mi nie mówili żeby brać a dziś na wizycie powiedział żeby brać 3xdziennie, a żelazo już odstawić. zobaczymy czy się unormuje może się uspokoją te skurcze bo brzuch się wtedy strasznie napina, twardnieje i jest takie delikatne ciągnięcie w dół.
 
Ja też mam szyjkę badań na każdej wizycie tj. co 2 tyg. Przeważnie palpacyjnie choć co jakiś czas przy pomocy usg. Ostatnio na połówkowym miała 4,8cm. My chłopca nazwiemy Iwo a z imieniem dla dziewczynki się cały czas wahamy...
Ewa zdrówka! Żeby Cię jednak nie dopadło i żeby dzieciaki szybko wyzdrowiały.
Mój synek to Iwek, córeczka Igunia, najstarszy zaś Igor. Jak to mówi mój mąż: Kiedy podrosną będziemy wołać "wszyscy na I do domu" hehe
 
Dziewczyny mam do was pytanie Wiem że dobrze liczę tygodnie ciąży co do dnia zresztą sprawdzam na necie i się zgadza a na każdej wizycie lekarz na tym swoim kółku odejmuję mi kilka dni strasznie mnie to wkurza bo jak jestem w 28 tyg to to jego kółko pokazuje 27 też tak macie?
 
Ewcik a z usg tez ci tak równo wychodzi? Moje są zdecydowanie przesunięte bo aż o 14 dni ( nie ma to jak zajść dzień przed okresem z bliźniakami :) ) wiec termin bierzemy z wielkości dzieci a nie od ostatniej miesiączki.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ewcik bo lekarz liczy tygodnie skończone nie te które biegną.

Przykład.
jesteś w 27+4 dla lekarza to jest 27 skończonych tygodni a nie 28 tak jak mówimy....

eiktkw7i1lgslap3.png
 
Do góry