reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Justyna - mi twardnial brzuch od ok 24tc kilkanaście razy dziennie. Nawet do toalety wyjsc to było wyzwanie bo mi się od razu napinal i szałam zgarbiona jak stara baba. Wtedy leżałam, mialam brac duzo magnezu, duzo wody pic. Luteiny juz chyba wtedy nie bralam.
 
Ja stosuje luteine od samego początku i będę ją stosować do samego końca ( obecnie 20 T. C. ) luteina to ptogesreron czyli lek podtrzymujacy ciszę. Ja przyjmuje jeszcze po 6 tabletek magnezu dziennie żeby nie mieć skurczu mięśni a ty przyjmujesz magnez
 
Dziękuję dziewczyny, dopiero teraz, z domu, po całym zamieszaniu mogę zdać relację. W poprzednią sobotę zaczęły mi się skurcze, pojechałam na izbę przyjęć, ale nic się nie dzieje. Jednak zdecydowali położyć mnie na obserwację. W ciągu 6 godzin skurcze, rozwarcie, rodzę po prostu. Dostałam leki i wytrzymałam jeszcze do poniedziałku, a w poniedziałek zapadła decyzja o pilnym cc ze względu na to, że Piotruś był już bardzo nisko. Moim zdaniem ratował brata owiniętego pępowiną

Na dziś nadal są w inkubatorkach, od wczoraj oddychają samodzielnie, jedzą coraz więcej. Są oczywiście najpiękniejsi i idealni dla swojej mamy. :)
 
Cześć dziewczyny!
Po pierwsze gratulacje dla Wszystkich świeżo upieczonych Mam - a jest tu dość duża grupa.
Czy mogę się do Was przyłączyć? Jestem w 3 ciąży ( ale pierwsza blizniacza) i nie powiem ale napawa mnie ona sporym przerażeniem. Ogólnie wszystko jest dobrze. Jedynie co to na ostatnim badaniu w poniedziałek położna mnie trochę postraszyla- to ze nie mam nosić jeansów, nie glaskac brzucha, nie dotykać cyckow... i coś tam jeszcze. Jak to wygląda u Was??
 
Ewka witaj! Trochę się zszokowałam tymi jeansami - jakie to ma znaczenie. O ile będą ciążowe i nie uciskające brzuszka to noś co chcesz. Jaka to ciąża, jedno czy dwukosmówkowa?
Po cesarce czuję się dobrze, zresztą myśli mam zaprzątnięte moimi chłopakami. W piątek mnie wypisali. Dojeżdżam codziennie do szpitala.
 
AliaMaris życzę Ci byś miała szybko zdrowych chłopców w domku. Wiem ze taka rozłąka nie jest łatwa zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jedno co mogę Ci doradzić (wiem ze to nie latwe) ale skorzystaj z tej sytuacji i się wyśpij - zregenerować siły. Jak w końcu będziecie razem to sen bedzie na wagę złota. A w którym tyg urodziłas?

A te jeansy to właśnie ciążowe - w poprzednich ciążach nosiłam - prawda że te z poprzednich mi są póki co mocno za duże (mocno schudłam po ostatniej ciazy) - ale typowe z hm z tym wysokim pasem. Położna stwierdziła ze nie powinnam ich nosić bo mimo wszystko w jakiś tam sposób uciskaja i mogą prowokować skurcze
 
reklama
A ciąża u mnie dwujajowa dwykosmowkowa czyli ta taka najbardziej bezpieczna ;)

A powiedzcie mi jak u Was z kilogramami? Bo ja jestem przerażona - po pierwsze jestem wiecznie głodna :( a po drugie mam już 7 kg na plusie a to dopiero 18 tc (w pierwszej ciąży 14 a w drugiej 12 a teraz?!?!?) ?
 
Do góry