reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja robiłam wszystkie badania prywatnie wiec nie wiem jak to powinno w sumie wyglądać..nie pomoge..
Mnie bolą nadgarstki :/ z samego rana budzi mnie ból no i nogi puchną, ah a tak wszystko było git, ale da sie przeżyć.

bettini..ale masz już blisko ojoj czas szybko leci :-)
annte.. dobrze ze wszystko ok, powoli do przodu :-)
 
reklama
Też nie podpowiem bo nie robiłam prenatalnych. Co do nóg to tez mi puchną, przed wakacjami zaczęły mi puchnac , w trakcie wakacji przestały bo więcej ruchu miałam, teraz siedzę w domu to znowu puchna i do tego takie dziwne krostki na nich mam jakby mnie ktoś szpilkami ponakluwal. Nadgarstki nie bolą ale dretwieja, najgorzej rano, w pierwszej ciąży tez tak miałam.
Z wyprawki mam już wszystko, dzisiaj zrobiłam ostatnie pranie, uff. Przyszedł dziś laktator i adaptery do fotelików do wózka, także wszystko gotowe, oprócz moich pościeli które jakoś pod górkę mi idą. Mam nadzieje ze je wogóle uszyje bo coś z dnia na dzień coraz bardziej się zniechecam, ale skoro wszystko inne ogarniete to może się uda.
 
Hej :) dowiedziałam się że 3 badania prenatalne są nie refundowane . Mam już dwa badania za sobą powiedzcie mi czy to 3 badanie też jest bardzo ważne? U mnie teraz nie fajna sytuacja finansowa wyprawka te sprawy więc krucho z kasą ;/ Jak to u was było?

Ja miałam to trzecie badanie prenatalne w 31tc i powiem ci, ze to strata czasu była, bo dr już nic nie mogla podejrzeć za dobrze, bo chłopaki byli tak upchnięci, wygięci i scisnieci, ze trudno było coś pomierzyć. W sumie badanie trwalo godzine, nameczylam się co niemiara bo mi po tym brzuchu jezdzila a zbadala tylko serduszka i glowki. Reszta była opisana "brak możliwości badania". Jak było ok podczas pierwszych dwóch to nie wiem czy warto...
 
Ja nie robiłam żadnych badań prenatalnych. Tylko takie dokładne usg mi mój lekarz robił.

Ja po w sumie dobrym samopoczuciu aktualnie ledwo się podnoszę. Tak mnie ciągnie brzuch na dole i w kroku, że nie mogę się dosłownie z boku na bok przekręcić. Masakra. Lekarz mówi, że niestety tak to jest, spore obciążenie.
Jak tam wasza waga? U mnie już 18kg do przodu :szok:
 
U mnie w zeszłym tygodniu miałam kryzys. Tak jak miałam pełno wigoru to gdzieś poszedł :-) od tego czasu jakoś ciężko się zrobiło. Chodzę jak stara babcia. Ledwo się poruszam to tchu brak. Brzuch nisko. W piątek mam wizytę :-) u mnie waga +15kg
Annte to dobrze że jest ok. Odpoczywaj.
Sila ja miałam tylko usg i to z krwi ale robiłam prywatnie więc nie pomogę.
 
Ja dzis po wizycie i nieciekawie :-( szyjka skrócona lekkie rozwarcie ale nie wiem ile co i jak...mam nakaz leżenia, za tydz kontrola i skierowanie na sterydy prawdopodobnie...Eh a tak fajnie szło...mam nadzieje ze sie nie bedzie pogłębiac jakos drastycznie to..
Aga ja własnie brzuch mam wysoko a ginka powiedziala ze sie bedzie juz obnizal powoli..narazie tak uciskają ze tylko na płasko najwygodniej..
 
Marta niedobrze :( Leż i odpoczywaj. Ja mam plan, że będę odpoczywać, ale jakoś nie wychodzi :/ u mnie waga +11 kg i też w brzuch i trochę w pupcie, miałam ją chuda, nie widoczną wcześniej ;) więc źle nie jest. Jutro mam usg, to dam znać, a w sobotę mam echo serca dziewczynek. Dobranoc Kochane :)
 
reklama
Marta to niedobrze. Odpoczywaj ile możesz. Mi już żadna pozycja nie zadowala :-(
Najgorsze że znowu zaczęły mnie siedzieć ręce i muszę zrobić badania watrobowe. No chyba że to moja paranoja
 
Do góry