reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Darunia ale duże twoje dzieciaczki były. Super. U mnie termin dopiero 26 października ale 17 września stawiam się już na oddziale. Mam nadzieję że dotrwam jeszcze trochę. Juz mi ciężko z boku na bok się przekrecic az mnie czasem rwie w kroku jak sie tak obracam :( innych dolegliwości w sumie brak póki co.
 
reklama
Jeżeli chodzi o karmienie to ja do soboty karmiłam piersią. Ściągałam również, udawało mi się ściągać nawet 320 ml za jednym razem ręcznym laktatorem.

Darunia jak Ty to robiłaś:)? Karmiłaś piersią i po karmieniu ściągałaś jeszcze 320 ml?? O matko...ja tu się cały czas stresuję, że mam mało pokarmu, bo karmię ich piersią, a po karmieniu ściągam 30-50 ml to max. Czasem jak już nie mam siły w nocy, to dam im butelkę...
Karmiłaś ich jednocześnie na poduszce czy oddzielnie? Podziwiam Cię...!:)

Bettini- moje też w 32 tc ważyły coś ok. 2 200 i 2 300 g, ale to trzeba zawsze brać poprawkę na błędy usg:) Mi w dzień porodu wyszło na usg, ze ważą 3 200 i 3 000, a ważyły o jakieś 300 g mniej:)
 
Ineska, bardzo dużo piłam, dużo jadłam, piłam też napoje gazowane i chyba najbardziej to mi pomagało. Nie karmiłam ich nigdy jednocześnie, bo w zasadzie jadały o różnych godzinach.

Bettini, ja ostatni pomiar miałam w 34 tyg, miały wtedy 2500 i 2700. Jak się urodziły to miały 3040 i 2850. Urodziłam w 36 tyg.
 
A ja od wczoraj w domu. Po usg Szyjka prawie 3cm, z dziećmi wsZystko ok. Synek waży prawie 1300g a córeczka 1000g ale gin mówił żeby brać poprawkę bo dziewczynka tak ułożona zę trudno ja było zmierzyć dokładnie. Zalecenia leżeć i odpoczywać
 
Annte, aga super że u was wszystko ok. Oby już było tak do końca bo jeszcze trochę zostało. Annte leż jak najwięcej to naprawdę pomaga, szyjka się zatrzymuje albo skraca dużo wolniej. Ja wstaję tylko tyle ile muszę ale juz coraz bliżej więc musimy dać radę.
 
Jakie ładne wagi dzieci macie. Moje dziewczynki są drobne- 29 tydzień a Niuniaczki ważą 1225 g i 1138 g. Ja jestem drobna to może dlatego. Jeszcze szyjka się miększa zrobiła, a ja nie mam jak leżeć :(((((
 
reklama
Cat ja podobnie,jestem drobna i moje kruszynki w 28 tyg. miały podobna wagę 1138 i 1040... tez mi ciężko bo brzucha dużego nie mam wszystko w środku... uciska mnie na wątrobę żołądek nawet na płuca czasami :( tez nie wiem jak w nocy leżeć chyba wszystkie pozycje świata przyjmuje :( pokopana w środku jestem strasznie :p
 
Do góry