reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

własnie sobie wyczytałam ,ze to ze blizniaki sa dwuowodniowe-dwukosmowkowe nie zawsze oznacza ze sa dwujajowe. jak zaplodniona komórka podzieli sie do 4 dni po zapłodnieniu, to jednojajowe tez maja dwie kosmówki i dwie owodnie. szał. czyli jak ktoras z nas ma 2 dziewcznki lub 2 chłopców to moga byc jednojajowe, ale tylko testy dna moga to potwierdzic, bo maja ten sam kod.
 
reklama
Ineska-oj to jak maż będzie miał wolne, to troche odsapniesz:) a ja karmie głownie moim odciągniętym mlekiem, mm daje tak z 2x dziennie, ściągasz 30 ml, bo pewnie dzieci reszte wyjadają:) ja po karmieniu też prawie nic nie mam do ściągnięcia. jak ściągam bez wcześniejszego karmienia, to i z 140-150ml się uzbiera. Od poniedziałku znowu będę sama i już się boje ;p bede chciała chodzić na spacery, co bedzie trochę trudne,bo mieszkam na 1 pietrze bez windy, wiec będę kursować kilka razy z góry na dół, żeby znieść/wnieść cały ekwipunek + psa.

co do laktatora, to mam medela mini elektrik, ale jest strasznie głosny i odciaganie troche boli na poczatku, wiec zamówiłam z allegro używany lovi elektryczny i jest b. cichy i ściąga bezboleśnie.
 
U nas lekarze przyjmują, że przy ciążach mnogich w 34 tygodniu zawsze kładą już profilaktycznie do szpitala. Jestem właśnie po wizycie i już mi lekarz zapowiedział ostatnie 2 tygodnie polegiwania w domu i koniec. Pytał czy już nie chcę iść do szpitala, bo może będę się czuła bezpieczniej, ale mam nadzieję, że dociągnę w domu jeszcze te 2 tygodnie...bo zawsze to jednak przyjemniej.
Ile Wasze maluszki ważyły wg USG w 32-33tygodniu? Moim wyszło 2kg i 2,1kg.
 
Ja dziś po USG i niestety waga maluchów wciąż jest różna, 2 tygodnie różnicy, z tym że jedna dziewczynka jest jakby za duża na swój wiek ciążowy a nie za mała, wg usg jedna jest z 30 tygodnia (czyli tak jak teraz jestem) a druga z 32. Jedna wazy 1300 a druga 1800 więc spora różnica, ale lekarz w sumie nic nie powiedział... tzn rozmowa przebiegała tak:
JA - czy wszystko w porządku panie doktorze?
LEKARZ - wiadomo że w porządku nie jest bo to ciąża bliźniacza jednokosmówkowa
LEKARZ - a kto panią prowadzi i gdzie Pani rodzi?
JA - dr Piekarski w IMiDz
LEKARZ - no to już niech pan doktor się z Panią męczy.... przepływów nie sprawdzę bo sie nie da (chyba ze względu na ułożenie) płyn owodniowy w normie, może różnica w wielkościach wynika z nierówno podzielonego łożyska I TYLE
Czyli nie wiele.... nic nie wiem po dzisiejszym badaniu. Co za baran z niego, taki specjalista że aż mi para uszami ze złości poszła, a do tego podczas badania chciał chyba jedną z dziewczynek skłonić do przemieszczenia się i tak mnie walnął w brzuch że az mi sie gwiazdki pokazały. Masakra jakaś. Jak dobrze że za tydzień wraca już mój kochany lekarz...
 
Maison, testow dna robic nie bede haha ;)
betini to spore ci wyszly na usg, pozazdrościć tylko:). ja dzisiaj koncze 32 i zaczynam 33 tydz.Chyba mam planowane usg, wiec porównamy. Ale nie liczę na więcej jak ok 1800, bo w zeszłym tyg bylo ok. 1600(waza prawie identycznie ok 50g roznicy) a na szpitalnym żarciu to chyba jeszcze nikt nie przytył...
 
nojo moje tak podciągnęły się w dosłownie 2 tygodnie, też liczyłam na max 1800gr a tu taka niespodzianka.
madziawse7 nie martw się na pewno jak wróci Twój lekarz to już odpowiednio Cię zbada i wszystko wytłumaczy. Czekamy na nowe informacje od Ciebie.
 
reklama
Jeżeli chodzi o karmienie to ja do soboty karmiłam piersią. Ściągałam również, udawało mi się ściągać nawet 320 ml za jednym razem ręcznym laktatorem.

Bettini, co do wagi to u mnie w 31 tyg dzieciaki miały 2 kg i 2,1 kg.
 
Do góry