reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej dziewczyny,
widze pozytywne nastawienie juz od rana w poniedziałek,
akosua trzymam w kciuki za Ciebie i twoje maleństwa!
czy któraś z was ma ciąże jednokosmówkową i moze napisać jak sie czuję,jak się ma?
ja jak na razie czuję się dobrze, monitorujemy maluchy co dwa tyg USG-takie mam zalecenie.
czasami sie martwie, ale staram sie nie na zapas;)
pozdrawiam wszystkie mamusie przyszłe:)
 
reklama
Nutella- ale masz malutki brzusio, moj wyglada tak jak Twoj tyle ze ja jestem w 29 tyg :p

A ja po wizycie u lekarza, no i znowu nie ciekawie, po wymazie wyszlo ze wychodowalam paciorkowca, miala to ktoras z Was? :/ A do tego strasznie mnie bola stawy w nadgarstkach, nagrzewam dlonie termoforem to chociaz troche przynosi ulge. Ale w nocy jest tragedia, placze z bolu tak strasznie mnie boli.. Teraz nawet ledwo pisze.. Dziewczyny moze macie jakies sposoby na stawy?
 
Dzieki za compiments ;)
Niedawno wrocilam od lekarza, powiedziala mi, ze moge juz rodzic, a raczej na dzien dobry powiedziala mi, ze zalozylaby sie, ze nie dochodze w trojpaku do dzisiejszej wizyty
icon_eek.gif

No ale nic, jestem spokojniejsza, teraz moge sie rozpakowac w kazdym momencie, jedynie musze codziennie mierzyc cisnienie, bo dzis mialam 120/95...
Ach i wyzwala mnie, ze schudlam w szpitalu, no ale jak mozna przytyc na szpitalnym jedzeniu
icon_confused.gif
i tak mam 12 kg wiecej...

Wozek wreszcie przyszedl w zeszlym tygodniu i jest super...
Malusia, ja mialam posiew i dzis dowiedzialam sie, ze jest negatywny. Po prostu przed porodem dostaniesz antybiotyk, a po urodzeniu rowniez twoje dzieciaczki... A na stawy probowalas goracych kapieli? Moze po prostu nalej gorocej wody do miski i mocz lapki...
Witam nowe kolezanki.
A wy dziewczyny nie opowiadajcie jakie macie brzuchy tylko je wklejajcie :)
 
Ostatnia edycja:
Akosua, jestes??? Nie rodz jeszcze ;-)
Ewus ty tez sie melduj noooo.
Nie ma nikogo?? To uciekam spac :cool2:.
 
Ostatnia edycja:
nutella ten brzuchol masz cudny, zgrabny a i Ty widze nie przytylas zbyt wiele, chodzi mi o boczki pupcie itd. Ile wazylas przed ciaza jesli mozna wiedziec i jakiego wzrostu jestes:) ja przy wzroscie 170cm wazylam 54kg, pierwsze 3miesiace ciazy masakra i schudlam 3kg wiec jestem chudzinaaaaa, brzuszek leciutenki mam, ale tylko do przodu i pomimo tego nic nie przytylam, ale moj lekarz mowi ze to dobrze i zyczy mi zebym przytyla jak najmniej. Ja z corcia mialam polowe twojego brzuszka jak ja rodzilam i wazyla 3200 takze nie wilkosc brzuszka swiadczy o wadze dziecka....a co u Ciebie siedzi???:)chlopcy;)? a jak Twoj kregoslup, wytzymal taki brzuszek:)?
Justella ja mam najprawdopodobniej ciaze jednokosmowkowa, napewno jednojajowa, dwuowodniowa...ale lekarz powiedzial mi ze nie jest w stanie okreslic ilu kosmowkowa ta ciaza bo teraz cala macica to jest jedna zlana kosmowka....jestm w 4tym m-cu i czuje sie juz o niebo lepiej, ale pierwsze trzy m-ce to byl horror,uuuuch! boli mnie kregoslup i brzuchol czasem ciagnie tzn. wiezadla....
 
nutella ten brzuchol masz cudny, zgrabny a i Ty widze nie przytylas zbyt wiele, chodzi mi o boczki pupcie itd. Ile wazylas przed ciaza jesli mozna wiedziec i jakiego wzrostu jestes:) ja przy wzroscie 170cm wazylam 54kg, pierwsze 3miesiace ciazy masakra i schudlam 3kg wiec jestem chudzinaaaaa, brzuszek leciutenki mam, ale tylko do przodu i pomimo tego nic nie przytylam, ale moj lekarz mowi ze to dobrze i zyczy mi zebym przytyla jak najmniej. Ja z corcia mialam polowe twojego brzuszka jak ja rodzilam i wazyla 3200 takze nie wilkosc brzuszka swiadczy o wadze dziecka....a co u Ciebie siedzi???:)chlopcy;)? a jak Twoj kregoslup, wytzymal taki brzuszek:)?
Justysia mam 166 cm i przed ciaza wazylam 52 kg. Ty tez chudzinka widze :)
W pierwszych 3 mcach rowniez schudlam 3 kg, bo wymiotowalam jak kot do ukonczonego 17 tyg....
Nosze chlopcow, na szczescie problemow z kregoslupem nie mam, moze to dlatego, ze zawsze bylam w dobrej formie (czyt. duzo sportu, plywanie itp). Mysle, ze to pozwolilo mi cieszyc sie ciaza...Mnie wszedzie mowia, ze maly mam brzuch jak na blizniaki, ale ja sie nie przejmuje, bo wiem, ze maja sie dobrze i waza nawet wiecej o tydzien niz maja :)
Wiesz juz jaka plec dzieciaczkow?
 
Nutella pewnie, że nie masz sie czym przejmowac....ja bylam z cora zalamana 5 ty miesiac a tu brzuchola brak i na wizycie pytalam sie czy oby wszystko ok bo brzuch mi nie rosnie;) lekarz sie zasmial i powiedzial, ze jeszcze urosnie, ze tak powinna wygladac kobieta w ciazy czyli powinno isc w brzuch, ale wiadomo nie kazda ma takie geny i uwarunkowania i gdzie niegdzie sie odklada;) Powtarzal mi tez abym jadla dla dwoch a nie ZA dwoch, to mi chyba tez troszke pomoglo w 1ej ciazy powrocic do formy po m-cu wygladalam jak przed, ale tutaj jednak ciaza blizniacza, dwa male szkraby w brzuszku:) od razu wiedzialam ze chlopow bedziesz miala, zazwyczaj udaje mi sie poznac po brzuszku:) Ja jeszcze nie wiem co siedzi choc tez strasznie licze na chlopakow, bo core juz mamy, a produkcje chcemy juz zakonczyc, hehehe:) ja narzekam od poczatku ciazy na plecy, mam baaaardzo slabe, ale jest corqaz lepiej, a nie z uplywem czasu jak malenstwa rosna coraz gorzej takze mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej i lepiej:) masz jednojajowe maluszki czy dwu? no i czy imiona juz wybrane?:) czyli ktory leci Ci juz tydzien? ja kolejne usg 22czerwa i moze wtedy sie dowiem o plec dzieciatek:) jak bylam kilka dni temu to jednego miedzy nozkami pokazal mi takiego dllluuuugiego cienkiego patyczka, doslownie taka biala kreseczke, taka dluga gdzies do kolana malenstwa, ale powiedzial, ze jest zbyt wczesnie aby okreslic co to jest, moze byc to siusiak a nie musi...najwazniejsze by dzieciatka zdrowe byly, ale wiadomo, ze mysli sie o tej plci.ja lekarzowi powiedzialm ze ma znalesc siusiaka i koniec, bo u mnie jednojajowa wiec plec ta sama na 150%:)Pozdrowki!!!
 
hej dziewczyny,
widze pozytywne nastawienie juz od rana w poniedziałek,
akosua trzymam w kciuki za Ciebie i twoje maleństwa!
czy któraś z was ma ciąże jednokosmówkową i moze napisać jak sie czuję,jak się ma?
ja jak na razie czuję się dobrze, monitorujemy maluchy co dwa tyg USG-takie mam zalecenie.
czasami sie martwie, ale staram sie nie na zapas;)
pozdrawiam wszystkie mamusie przyszłe:)

Moja ciaza jest jednokosmowkowa i wszytsko jak do tej pory jest ok, oby tak dalej, jedynie co to pelki mnie bola i upalu mecza ale to chyba normalka :)Trzeba myslec poztywnie :)

Jedyna rzecz ktora mnie niepokoi to poziom leukocytow norma jest od 0-20 a ja mam 65... mam nadzieje ze jutro sie dwiem o co chodzi, mam nadzieje ze to nic powaznego. Nutella super ze dzieciaczki gotowe :)
 
reklama
Witacie kochane!!!!
Nutella śliczny Twój brzusio!!! Ja w 28 tygodniu mam podobny.
28 tydzień +18kg i spuchnięte nogi :)

2qwo1w7.jpg


Zazdroszczę Ci końcóweczki. Ja czuję się koszmarnie. Dziś musiałam wyjść na chwilę i wróciłam ledwie żywa.


Gastone ja po wizycie!!!!
 
Do góry