reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Fenoterol jest na skurcze, podwyzsza cukier, chyba dlatego ja mam nietolerancje. Ale jak nie bierzesz, to ok.

Z tym cukrem to nie jest u Ciebie tak zle chyba. Ja mierze na czczo i godzine po 3 glownych posilkach, normy mam na czczo 90 i 120 po posilkach. Dosc czesto je nieznacznie przekraczam, kiedys po posilku mialam nawet 160 czy 180. 140 to nie tragedia. Od czasu do czasu sama mam kolo 130. Diabetolog ogladal moje wyniki i mowil, ze ok. Nie dal mi insuliny, ale kazal sie bardziej pilnowac, pamietac po czym mi cukier skacze. Ja wiem, ze na przyklad nie moge jesc makaronu, chleb jem tylko ciemny (malo!) albo Wasa. Jogurt owocowy jem czasem, dzem niskoslodzony tez. Nie lacze nabialu z pieczywem, bo po tym tez mi bardzo skacze cukier. Jem co 2 godziny, ale owoc, odrobina soku czy jogurt to tez posilek, wiec 2 godziny przerwy przed nim i po nim. Obiad jem w miare normalny, bo zwykle nie ma w nim duzo weglowodanow, tylko kolacje i sniadanie male, ale warzyw do tego duzo, parowka albo jajko, bo one prawie nic nie podnosza. Jak masz 90 po posilku tzn. ze jesli chcesz, mozesz jeszcze cos zjesc, ale to zle nie jest. Glowa do gory! :-)
 
reklama
Agnesik- ja na 11 dni czyli na 44 wyniki 7 razy przekroczylam 120 (mialam miedzy 120 a 140) i ona juz mi insuline chce podawac :/ Na czczo nie przekraczam 90. Ona nie kazala mi jesc jako posilek samego owocu- tylko np pol owocu do posilku.. I tak jak mowisz nic pszennego(pieczywo, makarony).. Pobrala mi krew do wyliczenia jakiejs sredniej cukru, za pol godz bede tam dzwonic zeby sie dowiedziec jaki mam wynik, podobno ma nie przekroczyc 6.. ale o co chodzi to nie wiem..
 
z tymi cukrami to nie mam wogole bladego pojecia o czym mowa..ja mam cukier dopiero 8 czerwca bede w 25 tygodniu nie za pozno??

Jeden z moich maluchow jest tak ulzony ze kurde az go pod skora troche wyczuwam wychodziloby na o ze to nozki i jak go dotykam przez brzuch to sie rusza... :D, drugi natomiast caly czas kopie mi pecherz..i troche to boli ale pewnie kazda z was miala takie doswiadczenia :)
 
Kobietki tym cukrem to sie tak nie przejmujcie, ja z racji cukrzycy ciązowej mam teraz badania kontrole czy nic mi nie zostalo i np jak bylam osttanio to pobrali mi krew, ale pielegniarka dodatkowo zmierzyla mi glukometrem i bylo 170, a to bylo na czcczo, okropnie sie zdenerwowalam i juz bylam pewna ze mam cukrzyce, w gabinecie diabetolog powiedziala mi ze oni wogole sie nie sugerują wynikiem z glukometru tylko badaniem krwi i z badania tego wyszlo ok. Ja tez mierzylam w ciazy glukotrem i mialam smieszne wyniki od 60 do 180, oczywiscie mierzylam i mialam diete, ale gdybym tylko tmi wynikami sie sugerowala to z glodu bym podumarla.
 
Haj dziewczynki!! jak sie czujecie?? ja umieram u nas jest tak goroaco ze sie nie da, ledwo zipie..do tego napierdziela mi krocze ledwo chodze...ale poza tym bylam na zakupach do tego udanych i jestem zadowolona :)
 
Kasiona,u nas tez goraca :szok:Jak widac jestem jeszcze w domku. wczoraj myslalam,ze odjade,tak mnie bolalo dupsko.Cala noc nie spalam. Dzieciom jak widac nie spieszy sie na ten swiat.Z drugiej strony moze i dobrze.Jeszcze tydzien wytrzymam,a dla nich lepiej-beda wieksze i zdrowsze :-) W srode mam wizyte/jak dotrwam/,jestem bardzo ciekawa co mi powie:dry:
 
reklama
Akosua jeszcze troszke i bedzie po wszystkim :) 3mam kciukasy :) ale ci fajnie,..lato to najcieplejsze bedzie juz bez brzuszka a do tego spacerki z dziecmi, super :)
 
Do góry