reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Multimama bo to pewnie więzadła, nie mięśnie Was dziewczyny bolą :cool2:

U mnie obecnie jedynie cierpi krzyż nie mam jakiś bóli pachwinowych, czy tego takiego typowego rozciągania mięśni. Nie wiem czy to dobrze...

Ale pewnie to dlatego, że to już moja czwarta ciąża i mięśnie są już rozciągnięte.
 
Iwizara - to czy ciąża jest jedno czy dwu jajowa decyduje o tym jak lekarz ją powinien prowadzić, czy podać sterydy czy nie oraz przede wszystkim czy jest jednokosmówkowa - i ilu owodniowa od tego zależy kiedy i jakie badania dodatkowe są robione oraz kiedy ciąża musi zostać zakończona np. w przypadku jednoowodniowej nie można czekać dłużej niż do 35tc w przypadku dwuowodniowej jednokosmówkowej 36tc, od rodzaju ciąży zależy też częstotliwość wykonywania USG. Rodzaj ciąży bliźniaczej najłatwiej określić do 14tc.
 
Darunia z tymi bólami to mozna powiedziec uroki ciąży ja mam je co jakis czas srednia co dwa-trzy tyg i tłumacze sobie ze to po prostu naturalna zmiana w organizmie rosnie dzidzius rozciaga sie wszystko i boli po paru dniach przechodzi, ale powiem ci jeszcze jedna rzecz moja kolezanka była w pojedynczej ciazy i cierpiała od samego poczatku na takie bóle i lekarz stwierdził u niej juz dokładnie nie pamiętam jak to nazwała ale chodziło o kość łonowa która sie rozchodziła i musiała lezec prawie od poczatku ciąży i nie mogła przez to rodzic naturalnie.

Piszesz o rozejściu spojenia łonowego, które nawet jest wskazaniem do CC

Powodzenia na wizycie!!
 
Dzieki dziewczyny za pomoc. Ja po prostu staram sie wiedziec jak najwiecej o swojej ciazy, a to chyba nic zlego. Wiem jak wazna jest swiadomosc czy ciaza jedno czy dwu kosm i owod. Stad moje pytania. Mam nadzieje,ze w 14tc inny lekarz bedzie wiedzial takie rzeczy. Tym bardziej jak kazda z Was, martwie sie o maluchy, zeby bylo wszystko jak najlepiej.
 
Mi ostatnio lekarka na usg pokazała owodnie miedzy dziecmi, bo nie mogłam uwierzyć, ze dwuowodniowe, a tam taki bałagan. A to był 21t1d, ale i lekarka i sprzęt super.

Witam nowa mamusie :) Wreszcie ktos kto nie wyprzedza mnie w tabele od samego wejścia :)

Fakt faktem, ze owodnie i kosmowki określa sie na poczatku ciazy, wiec lekarz, ktory twierdzi, ze na cos tu za wcześnie chyba nie bardzo wie co mówi :/

Agniecha - ja tez chce 3kg dzidziusie!!!!! :) Gratuluje! Super!

Super, ze jest kilka mam z tak zaawansowa ciaza - optymistycznie :)
 
Mam nadzieję, że moje dzidziusie też będą duże. W sensie duże jak na bliźniaki, bo wiadomo, że czasami rodzą się takie kruszynki. Tydzień temu na wizycie dzieci miały po kilogramie. Mam nadzieję, że nadal będą tak przybierać na wadze.
 
Cześc dziewczyny po wczorajszej wizycie maluchy ważą 2200 i 2050 szew trzyma nadal ale obie panie sa główkami do dołu i bardzo naciskają na szyjkę, któr ma teraz 18mm. Jutro ide juz do szpitala i zostaje do bliżej nieokreślonego końca. Jak wracałam wczoraj z wizyty to już myslałam ze zaraz pojade do szpitala dziewczyny tak mnie łomotały po jelitach i dole brzucha ze az mi łzy same leciały, ale w domu połozyłam sie i troche przeszło


Gosia dziękuję ci za wyjaśnienie , ale to zdanie ze "...pokochamy jak swoje" to taki żarcik miał być.;-)

a_nka o tak, tak dokadnie o to mi chodziło :-)

u nasdziś wstretna pogoda leje, wieje i zimno az z łóżka nie chce sie wstać.
 
reklama
Iwizara to Panny ładną mają wagę, ale niech jeszcze posiedzą w brzuszku :-)
Będę trzymać za Was kciuki.

Mnie dziś pół nocy biegunka męczyła, padam z niewyspania :no:

Miłego dnia dziewczyny choć u nas szaro, buro i ponuro Zobacz załącznik 619327
 
Do góry