reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

darunia chodzę do niego od lat i wie na ile może sobie pozwolić, uwielbiam go za to bo z każdej wizyty wychodzę z wrażeniem że nie jest tak źle :)
witaj Misty, im późniejsza ciąża tym ciężej to stwierdzić ale na takim etapie jak jesteś jeszcze można, może być wina sprzętu lub niewiedza lekarza bo nie każdy ponoć się na tym zna
 
reklama
Agniecha777 super waga, zazdroszczę;-). Ja marzę żeby moje dziewczynki miały po 2kg. Ostatnio było 1 902g i 1 639g więc chyba tylko jedna ma szansę na nieco ponad 2kg , bo do cc został tydzień i w tej chwili przyrost masy nie jest już duży.

Dziewczyny współczuje Wam tego bólu w kroczu, bo z tego co piszecie, jest bardzo nieprzyjemny. Ja nie miałam tego przez całą ciążę.
 
Dzieki Edytka, tez tak mysle,ze wina lezy po stronie lekarki lub sprzetu lub jedno i drugie. Na szczescie od Swiat bedziemy znow mieszkac w PL wiec bede miala lepszego gin. Oh tak bym chciala wiedziec,bo to wazne przeciez...
A jak jest z ta jednojajowoscia lub dwu? Ja nic nie wiem :(
Ona mi powiedziala,ze dopiero po porodzie mozna to stwierdzic...nie wiem co mam myslec juz...
 
Witaj Misty87. Jest tak jak pisze Edytka, kosmówkowość i owodnie powinny być określone jak najwcześniej, bo im później tym trudniej. Ja miałam pierwsze USG w 6tc, gdzie były już dwa serduszka a kosmówkowość nie została określona i lekarka, która mnie skierowała na USG była wkurzona. Po dwóch tygodniach miałam kolejne USG, na którym wszystko zostało określone. Moim zdaniem ja trafiłam na kiepskiego lekarza.
 
Misty o bliźniakach jedno i dwujajowych pisałyśmy chyba 2 dni temu, poczyta, może to trochę coś Ci rozjaśni ale w przypadku bliźniąt jednojajowych sprawa nie jest taka oczywista.
 
agniecha, super wiesci, marzenie nie jednej z nas zeby z taka waga urodzic malenstwa
adb, maluszki przybieraja po 200gr tyg okolo, wiec jesli wziac +/- z bledu pomiarow usg, a to jest 146gr to moze przekroczy 2kg ;)
 
Ja pierwsze USG miałam w 6 tyg gdzie lekarz stwierdził ciążę bliźniaczą. Na kolejnym badaniu, w 8 tyg potwierdził wcześniejszą diagnozę, dodał też że to ciąża dwuowodniowa i dwukosmówkowa. Im dalej tym ciężej dojrzeć czy to ciąża dwuowodniowa.
 
Super...juz sie wkurzylam. A tak chwalilam ta lekarke! Wrrr juz kiedys czulam, ze nie jest dokladna...
No nic... po Swietach umowie sie w PL do tego gin, mam nadzieje,ze bedzie dokladniejszy. Jak tylko znajde chwilke, to poczytam Wasze wczesniejsze posty. Ciesze sie,ze tu trafilam...!
 
Dagos u mnie te przyrosty są mniejsze w ciągu dwóch tyg. Jedna ok 300 g, a druga ostatnio 153g dlatego myślę, że tylko jedna ma szansę na trochę powyżej 2kg. Ale najważniejsze, żeby były zdrowe. Może taki ich urok. Syndromu TTTS nie ma, bo przepływy są w normie. Jak pytałam skąd ta różnica, to usłyszałam, że mam dwa maluch w brzuchu i natura tak to już urządziła, że ogranicza wzrost jednego, żeby oba się zmieściły w brzuchu. Sama nie wiem, czy mnie to uspokaja.
 
reklama
Witaj Misty tak jak dziewczyny pisza na poczatku jest najłatwiej okreslić rodzaj ciąży jak trafiłam do szpitala w 23tc to aby miec pewnosc jak to ciąża kazali przyniesc pierwsze zdjecia z usg w 9tc i 12tc. Teraz jak lekarz robi mi usg to juz tej błony niewidac albo trzeba miec dobry sprzet zeb to zobaczyc no i dobre oko. A zresztą czy to wazne czy jednojajowe czy dwu i tak będziemy przeciez kochać jak swoje własne :-D:-D.

Darunia z tymi bólami to mozna powiedziec uroki ciąży ja mam je co jakis czas srednia co dwa-trzy tyg i tłumacze sobie ze to po prostu naturalna zmiana w organizmie rosnie dzidzius rozciaga sie wszystko i boli po paru dniach przechodzi, ale powiem ci jeszcze jedna rzecz moja kolezanka była w pojedynczej ciazy i cierpiała od samego poczatku na takie bóle i lekarz stwierdził u niej juz dokładnie nie pamiętam jak to nazwała ale chodziło o kość łonowa która sie rozchodziła i musiała lezec prawie od poczatku ciąży i nie mogła przez to rodzic naturalnie.

Agniecha ładna waga dzieciaczków ah jak ja bym juz chciała znac termin cc.

Dzis ide do lekarza moze mi juz cos powie.

opryszczke zasuszyłam wit C ciagle ja widac ale nie rosnie :tak:
 
Do góry