reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Nic mi nie mów mam 122cm w czymś co kiedyś było pasem :-/
No i waga ma tu tyle samo znaczenia co w pojedynczych ciazach, ja z cora +25kg utylam a są dziewczyny na forum co z bliźniakami miały +13-15kg, teraz tydzień.do tyg mniej utylam z 2 :-)
 
Ostatnia edycja:
jjka podpisuję się obiema (a może nawet obecnie 6-ma) rękami pod tym co napisałaś. My jesteśmy tutaj, by się pocieszać, a nie dołować.

Justynia882 też mam na razie mniejszy przyrost niż w poprzedniej ciąży. Zresztą całe szczęście, bo startowałam z innego pułapu :-D A jak teraz się "rozhulam" to trudno, przecież głodzić się nie będę. A po porodzie mam nadzieję schudnąć szybko, tak jak wtedy, bo było tak, że po trzech tygodniach wróciłam do wagi sprzed ciąży (-15 kg), ale potem zaczęłam obżerać się drożdżówkami, kanapkami i w ogóle sobie folgowałam (bo "przecież karmię, to mogę") i tak się skończyło, że przytyłam 7-8 kilo. Następnym razem będę się pilnować:cool:
 
P1020349.jpgdla porównania 12 tc 1.jpga to nasza 4 :)
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 107
  • P1020349.jpg
    P1020349.jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 114
Ostatnia edycja:
Justynia882 wcale ten brzuch nie jest jakiś strasznie wielki.

Ej, jak to jest z siarą w ciązy? Bo ja niczego takiego u siebie nie zauwazylam. Może coś z moimi cyckami nie tak? Nie powinna się już pojawić?
 
jjka
z siarą to każdy ma inaczej,podobno można jej wcale nie mieć przed porodem tylko po dostać i jest to normalne, ja np. dostałam w obydwu ciążach bardzo szybko aż się lekarz dziwił 3-4 m-c i do porodu nie zanikła. :cool: ale uwierz mi nie masz czego żałować - piersi swędzą,bielizna brudna eh...
 
Jeżeli chodzi o wózek to ja szukam takiego gdzie będą dzieci obok siebie - nie mam problemu z wąskimi przejściami w domu. Na pewno chcę skrętnych kółek z przodu i najlepiej gdyby gondole były sztywne (nie takie nosidełka dokładane) i gondole i spacerówki miały osobne budki. Przy takich wymaganiach zostaje mi niewielki wybór. Na początku była załamka, bo znajdywałam tylko jakieś mega wypasione modele po 6200 zł np, albo "tańszy" po 4000. Oczywiście używanych nie ma :-( Boję się natomiast kupować takich po 1500 zł (nowe) bo dla syna kupiliśmy właśnie polski niedrogi wózek i okazał się bardzo tandetny.
Na szczęście oprócz wózka inne rzeczy dokupimy tylko po sztuce, bo resztę mam właśnie po synku.
No chyba, że ciuszki dla dziewczynki (na co w cichości ducha liczę)

Ja mam tako duo jumpera, koszt ok 2000zł i jest rewelka. Nie ma na niego mocnych.

Milla76 a ja polecam Taco, jest na prawde super, trzeba tylko pamiętać, że trzeba mieć szerokie drzwi wejściowe, bo ma 92 cm.

nasze maluszki dziś skończyły tydzień :-) oto one

Zobacz załącznik 586825Zobacz załącznik 586826Zobacz załącznik 586827

Dwie małe wersje mamusi!! Jakie sliczności. Ciocia was mocno kocha!!

Hej! Poproszę o wykreślenie z listy :-) 4 października urodziły się moje chłopaki :-) Staś 3000g i Franek 2800g
Nie odzywałam się, ponieważ 10 dni byłam na obserwacji w szpitalu grzecznie czekając na rozpoczęcie akcji porodowej. W piątek w nocy zaczęły się skurcze i po paru godzinach zrobili cięcie ze względu na jedno łożysko. Chłopaki zdrowi, po 10 pkt. Załączam zdjęcie zaraz po urodzeniu :-)Zobacz załącznik 586897

Gratulacje!!!

Dziewczyny, sterydy podaje się standardowo? Jeśli tak to w którym tygodniu ciąży? Mnie lekarz na ten temat nic nie mówił, a następną wizytę mam za 3 tygodnie.

Podanie sterydów to indywidualna kwestia lekarza. Ja miałam podane ok 30tc bo szyjka zaczęła się skracać i ok 36tc bo już mnie "zaprosili" do szpitala na ostatnie oczekiwanie.

Mam pytanie do zimowych mam kiedy zamierzacie kupic wózek dla waszych maluchów? Ja zastanawiam się czy nie wystarczyłaby mi tylko spacerówka ale sama nie wiem...

Gondole są wg mnie konieczne. Ja wręcz szukając wózka stawiałam na takie twarde a nie wkładki do spacerówki. Nie powinno się dziecka sadzać zanim samo nie siądzie. My chodzimy na rehabilitacje i dopiero teraz mogliśmy podnieść o jeden ząbek materac w gondolkach. To jest wysokość mniej więcej poduszki klin. Poza tym w spacerówce zimą czy wczesną wiosną maluszkom będzie strasznie zimno. W gondoli łatwiej je opatulić.

Ineska dziękuje. U nas to niezły szok hihih, może się trafi synek:-D
Dziewczyny a miałyście robione usg we wczesnej ciąży? widac było dwie "główki"?

Ja w 6tc już widziałam dwa pęcherzyki a w 8tc już dwa bijące serduszka. Wszystko widać od początku.

Witam .5 dni temu dowiedzialam sie ,ze bede mama blizniat,z tym ze jedno jest mniejsze i doktor dal tylko 50% szans na przezycie mniejszemu bobaskowi,lub- strace oboje... Jestem aktualnie w 6tyg ciazy.Na usg widac wyraznie roznice miedzy jednym a drugim dzieckiem(jest o ponad polowe mniejsze).boje sie i to bardzo.Nie potrafie opisac tego co czuje.Czy ktoras z was miala podobny przypadek?Nast termin wizyty mam na 23.10.Nie wiem na co mam sie przygotowac tak naprawde.Nie chce stracic ich oboje :(

Moje jedno też było mniejsze i lekarz wyraźnie powiedział, że na naszym miejscu jeszcze by się nikomu nie chwalił. Teraz mniejsza dogoniła większą wagowo a miała na to czas do roku. A mają 4 miesiące.

Dziewczyny co Wam pomagało na mdłości? i czy przechodzenie ciąży bliżniaczej naprawdę jest takie straszne?właśnie koleżanka strasznie mnie nastraszyła

Ciąża bliźniacza jest wysokiego ryzyka ale poza tym niczym się nie różni. Ja ją wspominam jako najcudowniejszy okres w moim życiu i jestem za tym, żeby jeszcze raz mieć bliźniaki :-D

lilonka szczerze mówiąc chciała bym żeby urodziły się tak w 37-38 tygodniu tym bardziej że są już duże bo tydzień temu ważyły po 2,5kg,a mi już na prawde jest ciężko. Szyjke miałam 2,5 cm tydzień temu. A jak szybko może się skracać szyjka?:-D

Mi w 3 tygodnie z ok 1,5cm zamkniętej zrobiło się 6cm rozwarcia. Wszystko jest możliwe.

No to się napracowałam i napisałam tego posta. U nas dziewczyny rosną szybko i mamie kręgosłup siada od noszenia ich. Jak znajdę chwilę to wrzucę fotkę.

P.S. Pamięta mnie jeszcze któraś??
 
reklama
Hej,nie znacie kogoś kto będzie miał trojaczki?Mam na sprzedanie nosidełka- foteliki samochodowe Peg Perego. A raczej pojedynczo sprzedawać nie ma sensu, bo lepiej by się przydały trojaczkowej mamie. Proszę o priv
 
Do góry