reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Milusia88
Plec znamy juz od 15 tygodnia bo maluchy za kazdym razem pokazuja dumnie swoje klejnoty....marzylam o parce ale w sumie to ciesze sie z dwoch chlopakow Oskarka i Olafka...ale beda broic razem:) zreszta ja od poczatku czulam dwoch chlopakow wiec zdziwilabym sie gdybym niewiaste nosila:)
Ja obecenie zazywam metafolin N, 2 razy dziennie Luteine po dwie tabletki od samej owulacji wiec juz sie przyzwyczailam...a ja ja mama dopochwowo, zazywam rozniez aspargin (przez tydzien mialam skurcze lydek i przeszly ale lekarka mowila, ze to akurat moge lykac) no i czasem rutinoscorbin na krwotoki z nosa...niestety zdarzaja sie czesto.
Co 3 tygodnie robie badanie krwi i moczu...niestety hemoglobina troche idzie w dol ale jeszcze nie spadla ponizej 11 wiec nie suplementujemy zelazem. W pn mam kolejne badanie i niestety obawiam sie, ze spadla ale czarnowidztwa nie bede praktykowac:p
A ty jak czesto robisz badania? Jak czesto masz wizyty? ja co 3 tygodnie ale chyba poprosze o co 2 bo jakos tak lepiej sie z tym czuje...juz nawet przezyje jakos te koszty (120zl za wizyte:()
zaczelas juz wyprawke? pracujesz? jestes na L4? Jakie imiona dla babli?
pzdr
 
reklama
Milusia88
Plec znamy juz od 15 tygodnia bo maluchy za kazdym razem pokazuja dumnie swoje klejnoty....marzylam o parce ale w sumie to ciesze sie z dwoch chlopakow Oskarka i Olafka...ale beda broic razem:) zreszta ja od poczatku czulam dwoch chlopakow wiec zdziwilabym sie gdybym niewiaste nosila:)
Ja obecenie zazywam metafolin N, 2 razy dziennie Luteine po dwie tabletki od samej owulacji wiec juz sie przyzwyczailam...a ja ja mama dopochwowo, zazywam rozniez aspargin (przez tydzien mialam skurcze lydek i przeszly ale lekarka mowila, ze to akurat moge lykac) no i czasem rutinoscorbin na krwotoki z nosa...niestety zdarzaja sie czesto.
Co 3 tygodnie robie badanie krwi i moczu...niestety hemoglobina troche idzie w dol ale jeszcze nie spadla ponizej 11 wiec nie suplementujemy zelazem. W pn mam kolejne badanie i niestety obawiam sie, ze spadla ale czarnowidztwa nie bede praktykowac:p
A ty jak czesto robisz badania? Jak czesto masz wizyty? ja co 3 tygodnie ale chyba poprosze o co 2 bo jakos tak lepiej sie z tym czuje...juz nawet przezyje jakos te koszty (120zl za wizyte:()
zaczelas juz wyprawke? pracujesz? jestes na L4? Jakie imiona dla babli?
pzdr

e to szybko znalas plec, ja dopiero 2 tyg temu sie dowiedzialam. Ja luteine tez biore 2 razy dziennie po 2 tabletki, tyle ze pod jezyk, a biore dopiero od 16 tyg jak wyladowalam w szpitalu po ostrym krwawieniu(lekarze nie potrafili mi wyjasnic dlaczego tak sie stalo), mozliwe ze z przepracowania, no i od tamtej pory jestem juz na zwolnieniu.. Lekarzy mialam fatalnych, co chwile zmieniam (to juz moj czwarty), na poczatku ciazy mialam robione badanie krwi i moczu, nic innego mi nie robili, bo jak to lekarz stwierdzil- inne badania sa zbedne :/ a teraz gdzie bym nie poszla to mnie ochrzaniaja ze nie ma zadnych badan.. w tamtym tyg mialam badania krwi i moczu bo jakas infekcje mam, troche sie martwie, ale mam nadzieje ze bedzie ok, w srode wizyta to sie wszystkiego dowiem. a wizyty mam co 3 tyg ale tez zapytam czy moge teraz co 2 tyg bo takto to jakos za dlugo.. a czemu prywatnie chodzisz?? nie mozesz z NFZ? ja to prywatnie tylko na usg chodze, bo takto to troche za duzo kasy by mnie to wynioslo.. a wyprawki jeszcze nie zaczelam robic, narazie tylko ciuszki kupuje:) ale musze sie za to wziasc, bo niedlugo to juz sily nie bede miala by lazic po sklepach, a Ty juz zaczelas? a jesli chodzi o imiona to napewno Julia, jeszcze nad chlopczykiem sie zastanawiam, albo Igor, albo Jakub.. cos nie moge sie zdecydowac:) pozdrawiam Cie serdecznie
 
Ubranek juz mam po sam sufit:) jakos tak mi sie nazbieralo...jak cos zobaczylam to kupowalam no i chyba dosc:) w pt kupilam posciele i wklady no i postanowilam zrobic wyprawke, poki jeszcze jakos sie kulam i czerpie z tego przyjemnosc...
lozeczka mamy po moim bratanku (nawet dwa bo jedno bylo u moich rodzicow a drugie u nich w domu, jako ze mieszkaja w warszawie a my w bielsku to byly dwa:)) musze tylko jeden materacyk kupic:) tyle tego jest, ze sama nie wiem co mam kupowac...glupieje w sklepie...musze chodzic z lista bo tak to ide po cos a wychodze z czyms innym...
co do lekarzy NFZ to u nas sa koszmarne kolejki do dobrych specjalistow a zreszta przywiazalam sie do mojej pani doktor i jakos czuje sie u niej bezpieczna i pod fachowa opieka wiec kase jakos przeboleje
co do bakterii to sie nie przejmuj...to jest czeste w ciazy...ja tez juz mialam liczne bakterie w moczu ale szybciutko wyleczono...najwazniejsze, zeby leczyc bo nie leczona moze byc niebezpieczna dla maluchow takze lykaj i nic sie nie przejmuj bo w 24 tygodniu dzieciakom juz te leki nie zagrazaja.
A nie wolisz luteiny "od podwozia"? moja lekarka uwaza, ze lepiej jest tak bo omija system trawienny i szybko trafia tam gdzie ma trafic...pewnie co lekarz to inna opinia...
ps to jestesmy obie na L4, nie nudzisz sie?ja bardzo duzo pracowalam wiec musze znalezc cos do roboty kazdego dnia bo inaczej to nawet nie mam ochoty wstawac z lozka:)
 
Lona Ja to wszystko jeszcze musze kupic, lozeczka nie mam po kim dostac, a na takie malenstwa, na poczatek to chyba jedno wystarczy, tak mi sie wydaje, chyba jak beda razem to sobioe krzywdy nie zrobia? a wozek juz kupilas? a jesli chodzi o lekarzy to tak jak mowisz, kolejki masakryczne, i prawda jest taka ze jak nie zaplacisz to traktuja Cie strasznie przedmiotowo :/ wiesz co mi daja luteine ta pod jezyk, tej dopochwowo nawet nie zaproponowali.. nie wiem dlaczego. a wogole na co ona jest, na podtrzymanie ciazy? Na zwolnieniu strasznie sie nudze, sprzatac tez za bardzo nie moge bo szybko sie mecze, a Ty jakie sobie zajecia znajdujesz(nie meczysz sie?)? ja to juz glupieje w tym lozku.. A ile wogole masz lat? pozdrawiam
 
Witaj Lona mam pytanie o jakich Ty wkładach piszesz ? A co do ubranek to chyba każda z nas ma cały stos ja wczoraj układałam do komody i zaczęłam się gubić w rozmiarówce bo 62 np jest mniejsze niż 56 koszmar i jak tu zdecydować co ma być pierwsze , moja mama załamała ręce jak mi pomagała bo ona tyle ubranek nie miała ;) a bodików to prawie cała szuflada dlatego postanowiłam wszystkim powiedzieć że jak będą chcieli mi coś kupić to niech kupią pampersy albo ubranka na rozmiar 74 i wzwyż. Mam pytanie czy któraś z Was wie coś na temat pieluch wielorazowych w których zmienia się wkłady ?
 
Oj ja ciuszkow mam mase ,ale po synku.Szalenswo istne.Nowych narazie niewiele,bo czekam az sie dowiem co tam w srodku siedzi.Bo jesli jest chociaz jedna dziewusia to dla chlopca nie musze juz kupowac.Ale ciuszkami sieniemartwie bo u nas w kazdej chwili idziesz do sklepu,nawet o godz.24 i kupujesz wszystkoco chcesz.Z rozmiarami tez nie mam problemow u nas wszystko na miesiace.
Mam raczej problem z rozmiarowka polska,gubie sie ihihi
Dziewczynki trzmajcie moocno kicuki za tydzien w poniedzialek bo znow bedziemy ieli usg i moze tym razem dzieciaczki sie nie wypna na mnie?No chyba bym miala pecha...
 
2ania nie martw się jeszcze masz czas ja zaczęłam na początku 8 miesiąca coś kupować a że w sklepach i w internecie wszystkiego jest pod dostatkiem to na spokojnie w ciągu 2 tyg zawaliłam pokój ubrankami itp... jeszcze wszystkie kuzynki szwagierka i moja siostra po swoich małych pociechach mi zaczęły znosić to się tego nazbierało, najgorsze to pranie i prasowanie ale mnie na szczęście to omineło bo mi mama jak lezałam w szpitalu to zrobiła i do dziś robi bym się nie przemęczała z tą moją anemia,trzymajcie jutro za mnie kciuki bo idę na ostatnią wizytę do gina i już będziemy się umawiać na rozpakunek ;)))) ciekawa jestem jak tam moja morfologia zobaczymy pozdrawiam
 
reklama
Witajcie dziewczynki, dawno nie zagladalam na to forum, a teraz widze nowe twarze :) avatarki znaczy hehe ja spodziewam sie dwoch chlopaczkow, w 15 tygodniu na wizycie kontrolnej lekarka nie maiala watpliwosci ze to mali krolewicze :) jutro nastepna wiec zobaczymy mam nadzieje ze nic sie nie zmienilo :) co do ciuszkow i wogole wyprawki to ja zamowilam sobie troszke ubranek w sklepie internetowym, wczoraj z ukochanym kupilimsy dwie pary spioszkow, podarowano nam dwie pary bucikow i na tym sie konczy poki co. Na wieksze zakupy w stylu lozeczko, posciel itp bede kupowac gdzies w lipcu dopiero, poki co sie rozgladam zeby jak by co moj wiedzial co kupic jak zosatnie sam na polu bitwy z zakupami :)
 
Do góry