reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

gastone tak jak mowisz-spotkalo nas ogromne szczescie :) a Ty w ktorym tyg jestes i ile Twoje maluchy wazyly jak bylas ost na usg(i w ktorym tyg bylas).. bo ja to sie zaczynam martwic czy te moje za szybko nie rosna(23 tydzien chlopczyk-609gr, dziewczynka 638gr)
 
reklama
Lona Ja to wszystko jeszcze musze kupic, lozeczka nie mam po kim dostac, a na takie malenstwa, na poczatek to chyba jedno wystarczy, tak mi sie wydaje, chyba jak beda razem to sobioe krzywdy nie zrobia? a wozek juz kupilas? a jesli chodzi o lekarzy to tak jak mowisz, kolejki masakryczne, i prawda jest taka ze jak nie zaplacisz to traktuja Cie strasznie przedmiotowo :/ wiesz co mi daja luteine ta pod jezyk, tej dopochwowo nawet nie zaproponowali.. nie wiem dlaczego. a wogole na co ona jest, na podtrzymanie ciazy? Na zwolnieniu strasznie sie nudze, sprzatac tez za bardzo nie moge bo szybko sie mecze, a Ty jakie sobie zajecia znajdujesz(nie meczysz sie?)? ja to juz glupieje w tym lozku.. A ile wogole masz lat? pozdrawiam

Malusia88
Podobno do 3/4 mca moga spac razem tyle, ze to zalezy bo jak jedno w nocy placze to wybudza drugiego...zobaczymy...wyjdzie w praniu:)
co do luteiny to ja czasem mam dopochwowa a czasem podjezykowa ale mam ta i ta stosowac dopochwowo. Luteina w zasadzie jest na podtrzymanie..ja jak narazie nie mialam zadnych plamien, nic, moze dzieki luteinie.
Zajecia? wiesz remontujemy mieszkanie i chcemy sie tam przed rozwiazaniem przeprowadzic..wiec kursuje miedzy budowlancami, sklepami z dzieciecymi rzeczami i urzedami bo sporo zalatwien z licznikami, wlasnosciami itd...sama wiesz jak to jest urzedy!!!?!?
dzieki Bogu nie musze lezec wiec znajduje cos do roboty...
a lat mam 29:)
a ty musisz lezec?
Ile masz lat? pierwsza ciaza? mnoga po lekach czy w rodzinie mialas blizniaki?
 
Ania 1979
Wklady - mialam na mysli kolderke i podusie:) ja przynajmniej kupowalam posciel i kolderke ososbno..

Moje maluchy w 21 tygodniu mialy 390 i 460 - ten wiekszy byl na 22 tydzien..we wtorek mam wizyte i sama jestem ciekawa jak przybieraja..no brzuch rosnie jak szalony:)
Co do ubranek to faktycznie, czasem 62 jest mniejsze od 56 i badz tu madra..heh dzisiaj przypadkiem kupilam jedna butelke i smoczki Tomee Tipee...skusilam sie juz teraz bo sa bardzo szerokie i chcialam miec przy sobie jak bede kupowala podgrzewacz i termoopakowanie bo do niczego nie wchodza a strasznie mi zalezy na tej firmie...ze wzgledu na ksztalt smoczka - podobno rewelacyjne do naprzemiennego karmienia piersia i butelka - obawiam sie ze blizniakow nie dam rady wykarmic sama a na zwyklych butelkach podobno sie odzwyczajaja od ciagniecia cyca
macie juz jakies zdanie wyrobione na temat butelek? wiem, ze wczesnie...
 
Ostatnia edycja:
leona
tak jak mowisz- urodza sie to sie zobaczy czy beda mogly spac razem czy moze beda sobie przeszkadzac.. bede teraz na wizycie to sie zapytam czy moze mi przepisac luteine ta dopochwowo, a akurat wczoraj mi sie skonczyla, a w srode wizyta.. Oj to troche masz teraz na glowie, podziwiam Cie ze masz na to sily, mi to nie chcialo by sie latac po urzedach i jeszcze myslec o przeprowadzce.. Mi po tym krwawieniu lekarz kazal jak najwiecej lezec:/ a mam 22 lata i to moja pierwsza (i mysle ze juz ostatnia) ciaza:) Kilka pokolen w tyl (dokladnie to 5) byly blizniaki, ale watpie ze to az tak daleko siega.. a Ty mialas w rodzinie blizniaki? Ide spac, bo jutro o 6 wstaje, na 7 do lekarza na badanie cukru :/ dobranoc wszystkim :*
 
Witam wszystkie oczekujące!!!!!U mnie ok,choć robi się ciężej.Zaraz szykuję się i zmykam do lekarza.Znowu zobaczę swoje skarbki,ciekawe czy potwierdzi się,że ta druga to dziewczynka,a może jednak będzie chłopczyk.Bardzo bym się ucieszyła z parki.Trzymajcie kciuki.
 
witajcie dziewczynki, wlasnie szykowac sie bede do lekarza. Wizyty usg mam co dwa tygodnie bo maluszki sa jednokosmowkowe, dwuowodniowe wy tez tak macie czesto? jakie wogole sa wasze blizniaczki? pozdrawiam wszytskie mamusie i zycze milego dnia :)
 
Witam wszystkie ja dziś o 16 mam wiz u gina i bardzo się cieszę bo już trzecią noc nie śpię tylko z płaczem się budzę tak bardzo mnie bolą żebra jak maluchy kopią i nic mi nie pomaga ciekawe co mi powie i na kiedy ustalimy termin porodu. Ja od podstawówki już czułam że będę kiedyś mieć bliźniaki moja babcia była z bliźniąt a moje siostry i kuzynki miały pojedyńcze ciąże to wiedziałam że wypadnie na mnie a u mojego męża dziadek był z bliźniąt to obciążenie dwustronne, zresztą w 7 tyg na usg jak byłam to wyszły dwie fasolki ale i tak szukaliśmy tej trzeciej ;) pozdrawiam i życzę miłego dnia
 
Witam wszystkie mamuśki! Trochę zazdroszczę tym, które znają płeć dzieci. My tym razem ustaliliśmy z mężem, że zrobimy sobie niespodziankę. I niby to było jeszcze przed tą "szokującą" nowiną o bliźniakach, ale i tak muszę się tego trzymać, bo mój mąż nigdy nie zmienia zdania :-)
Ja robiłam badania w minionym tygodniu i po raz kolejny stwierdziłam, że służba zdrowia to zbiór dinozaurów. Kazali mi przelać mocz do innego pojemnika, bo mają jakieś własne swoje. I nieważne, że pojemnik z którym przyszłam był kupiony w aptece, oni oddają do badania w innych i już. Byłam w tej przychodni po raz pierwszy. A te ich pojemniki to dobre dla facetów, ale nie dla kobitek. Ehhh... Mam nadzieję, ze wyniki będę OK.
 
gastone tak jak mowisz-spotkalo nas ogromne szczescie :) a Ty w ktorym tyg jestes i ile Twoje maluchy wazyly jak bylas ost na usg(i w ktorym tyg bylas).. bo ja to sie zaczynam martwic czy te moje za szybko nie rosna(23 tydzien chlopczyk-609gr, dziewczynka 638gr)
w ktor tygodniu jestem najlepiej spojrzec na suwaczek hih Co do wagi dzieciaczkow,pare postow wceniej mo0wilam ze nie wiem ,bo nie spojrzalam w karte po badaniu bo myslalam zze zabiera ja do domciu a tu zonk.A teraz w poniedzialek za ydzien juz sie dowiem.U nas jak nie zapytasz o wszystko nie mowia tylko wpisuja w karte.Za duzo ciezarnych by poswiecac im czas na rozmowy i wyjasnianie chyba ze zadajesz pytania.
Ania 1979
Wklady - mialam na mysli kolderke i podusie:) ja przynajmniej kupowalam posciel i kolderke ososbno..

Moje maluchy w 21 tygodniu mialy 390 i 460 - ten wiekszy byl na 22 tydzien..we wtorek mam wizyte i sama jestem ciekawa jak przybieraja..no brzuch rosnie jak szalony:)
Co do ubranek to faktycznie, czasem 62 jest mniejsze od 56 i badz tu madra..heh dzisiaj przypadkiem kupilam jedna butelke i smoczki Tomee Tipee...skusilam sie juz teraz bo sa bardzo szerokie i chcialam miec przy sobie jak bede kupowala podgrzewacz i termoopakowanie bo do niczego nie wchodza a strasznie mi zalezy na tej firmie...ze wzgledu na ksztalt smoczka - podobno rewelacyjne do naprzemiennego karmienia piersia i butelka - obawiam sie ze blizniakow nie dam rady wykarmic sama a na zwyklych butelkach podobno sie odzwyczajaja od ciagniecia cyca
macie juz jakies zdanie wyrobione na temat butelek? wiem, ze wczesnie...
Ja karmilam mojego pierwszego syncia butelka.Jak dla mnie Avent jest najlepszy.Tomme tippe mi sie bardzo tez podoba,tez dobra firma ale nie pasuje wlasnie do podgrzewacza i wyparzacza wiec Avent wygrywa.
witajcie dziewczynki, wlasnie szykowac sie bede do lekarza. Wizyty usg mam co dwa tygodnie bo maluszki sa jednokosmowkowe, dwuowodniowe wy tez tak macie czesto? jakie wogole sa wasze blizniaczki? pozdrawiam wszytskie mamusie i zycze milego dnia :)

Powodzenia.
 
reklama
Witajcie troche nie zagladalam ale moj kuby zabral laptopa na wyjazd i nie mialam dostepu do sieci:( Ania1979 myslalam ze tylko ja wyje z bolu jak mnie kopia maluchy po zebrach szczegolnie maluch po lewej stronie spie na prowym boku jesli wogole spie dzis w nocy znow 4 godz juz mam dosc wymiekam ja mam ostatnia wizyte przed cc w ten czwartek powiedzialam ze nie wyjde z gabinetu jesli najpozniej do pon nie bede miala rozwiazanej ciazy bo mam juz wszystkiego serdecznie dosc i w dodatku okropnie wymiotuje i coraz mocniejsze mam skurcze chcialabym zeby mi same wody odeszly ale podejrzewam ze przedz ten pessar tak sie wszystko trzyma.pozdrawiam
 
Do góry