reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Julianna*
jak są jednoowodniwe jedno-kosmówkowe na 100% są jednojajowe
jak są jednoowodniowe dwu-kosmówkowe na 100% są jednojajowe
a jak są dwuowodniowe dwu-kosmówkowe to nie wiadomo :) chyba że są różnych połci to są dwujajowe na 100%
Ciąża bliźniacza – Wikipedia, wolna encyklopedia
o tak na marginesie w nazewnictwie dzieci dwujajowe to nie bliźniaki tylko dwojaczki hehe

jok
a co do ruchów ja jak byłam na USG w 27tc czułam ruchy tylko z prawej strony i sie martwiłam o 2 dziecko :sorry: a na USG okazało się że obydwoje lezą po prawej stronie brzucha a po lewej są worki i łożyska hehe jedno leżało pod drugim :) wiec nie ma co się przejmować na zapas.

multimama2
oj wysoko postawiłaś poprzeczkę, wysoko. Choć mój mąż orzekł że do 37tc wytrzymam minimum :D ja tego nie widzę ale zobaczymy.

gotadora
waga jak najbardziej ładna :) ważne że rosną a pewnie już badać nie będą za często by nie rozwijać akcji :)

a ja w końcu zmierzyłam się w pasie i ... mam 108 !!!:szok:
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Tak patrze na liste i ja już 4, ale to zleciało. Staram się leżeć jak najwiecej. :-) Dziewczyny wiercą sie w moim brzuchu:-D Czekam do wizyty, ale pewnie po tej już pójde do szpitala, bo ostatnio z szyjki to już mi nie wiele zostało..:-(Mój cel to 35 tydzień jak narazie, oby dłużej. Pozdrawiam Wszystkie :*
 
Ja dziewczyny wizytę mam za tydzień w poniedziałek, ale jakoś tak się jej boję. Czasami mam takie wrażenie, że jednego nie zobaczę....
A kiedy poczułyście pierwsze ruchy maluchów? Ciekawa jestem, czy jest to taki sam czas jak przy ciąży pojedynczej...
 
Hej dziewczyny!
Ja poczułam pierwsze ruchy w 18 tc, ale przy kolejnych ciążach na pewno czuje się je wcześniej, zwłaszcza przy ciąży mnogiej.
Wczoraj miałam wizytę u lekarza, moja szyjka ma się dobrze, maluszki też, maja już po ok. 860 g. Lekarz kolejny raz potwierdził, że 2 chłopców. A co do ruchów, to jak się je czuje zależy jak są dzieci ułożone, więc jeśli czuje się jednego bardziej a drugiego mniej, to nie znaczy, że on się mniej rusza. U mnie się poodwracały od ostatniego USG i są w pozycji 69.
 
reklama
Napierajka
waga super :)!!! chłopaki duże mój miał nie cały 1 kg pod koniec 27tc :)

Ineska_uk
melduj sie!! jak w szpitalu?? jak morale?? no i jak się czujesz przed wielkim dniem.

misiarska
A co do USG to u mnie było odwrotnie - w 5tc na USG było jedno :cool: postanowiliśmy nikomu nie mówić do kolejnego USG w 9tc, pojechaliśmy na USG a lekarz mnie bada i bada .. ja załamana na fotelu że tętna nie ma, że maluch za mały a gin że 2, mój M był w gabinecie obok ale słyszał rozmowę, jak wyszłam z badania tylko się śmialiśmy... a na kolejne USG w 12 tc bałam się pójść aby 3 nie wyszła :sorry: jak tak co USG kolejne wychodzi... hehe
 
Do góry