reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
dziewczyny, zdenerwoawalam sie, qrcze, czytam takie rzeczy o ciazy, ze wlos sie jezy na glowie. Wczoraj przeczytalam o wezle prawdziwym na pepowinie i caly czas o tym mysle. Pocieszjace jest tylko to, ze zdarza sie to w pojedynczych ciazach, nie trafilam na to u blizniat. Ale, ze zdarza sie sie to w 35 tyg i podobno na usg nie widac pepowiny i lekarz nie moze tego stwierdzic dosyc szybko.
Oczywiscie od wczoraj ciagle sprawdzam dzieciaki i ciagle chce zeby sie ruszaly, a jak sie nie ruszaja to mam stracha, no ale tez musza kiedys spac. Wizyte mam dopiero w czwartek-usg i bede nalegac zeby sprawdzila pepowiny u dzieciakow, a jak nie wytrzymam do czwartku to ide sama do lekarza.
Nie czytajcie zadnych glupot, bo tylko nerwy zepsute przez weekend.
Pozdrawiam Was mamuski:-)
 
ineska ja dlatego nic juz nie czytam....
mnie ostatnio z tym ktg nastraszyla bo amelka raz gubila pukls, pozniej miala 60-70 a zaraz 220...
wziela mnie na usg dziecko sie rusza, serduszko bije i jest ok. nawet nic nie czytam bo bym panikowala a siostra tak miala w ciazy jak mala miala pepowine wokol reki poprostu wiec mam nadzieje ze to to
 
Husky ja dostałam sterydy dwa razy raz tydzień przed cc a drugie zaraz przed w moim przypadku wszystko poszło w słabsze dziecko a większy nie dostał nic finałem tego było podanie po porodzie tego leku bezposrednio do płuc nie pamietam juz nazwy :-) Ineska ja miałam kilka patologi ciązy złe przepływy zle przyczepiona pępowina Olek słabo rusł z początku miałam wizyty co dwa tyg I za kazdym razem jakieś złe wiadomości naczytałam sie głupot w internecine ehh radze wsłuchac się w siebie I odpoczywać napewno bedzie wszysko ok:-) Ktoś pisal o planowaniu cc wyglada to tak że z punktu medycznego ciąza mnoga jest donoszona w 38 tyg I wtedy mozna ja rozwiązać jeżeli wczesniej rodziłaś naturalnie to mogą czekac dłużej aż rozpocznie się akcja jezeli jest cc to szybciej póżniej zaczniesz karmic piersią ale jeżeli miałaś wczesniej cc to nie mozna dopuścic do tego żeby zaczeły się skurcze bo wtedy może pęknąć macica (podwójnie obciazona:-)) I dlatego planuje się zimne cc bez akcji minusem tego jest brak laktacji na poczatku ale coś za coś :-)
 
mama290 mimo planowanego cc i donoszonej jakby nie patrzec ciazy dali ci sterydy? czy ty szybciej rodzilas?
widze ze jestes z soton? tam rodzilas?
ja chodzilam do kliniki nieplodnosci w southampton ale rodze w winchester- ciekawe czy tutaj robia tak samo? jak juz pisalam cc mam 37tyg i 2 dni
 
husky
o matko :szok: brzuszek kosmos...

I znów upały:wściekła/y: to jakiś koszmar... znów dostałam od znajomych ciuchy i znów mam roboty ehh... ale przyjechało zamówienie w Ikei wiec powoli mogę szafy przyrabiać i juz na wyjściowo układać.
 
dziewczyny, tak a propo ikei, to są dwa modele łóżeczek z wadami, gdyby któraś z Was takie kupiła to uważajcie, no i ikea naprawia/wymienia je

IKEA wycofuje łóżeczka dla dzieci

u nas dziś też słonko :-) ja uwielbiam słonko, mogą być wielkie upały mi to nie przeszkadza, najwyżej w domku się chowam, zresztą - powinnam leżeć... ale uwielbiam takie niedzielne poranki tu gdzie mieszkam, można spokojnie wyjść, posiedzieć na ławce ( ja chodzę na taką wzdłuż drogi, z tyłu kawałek łąki) i prawie nie ma nikogo! normalnie super, ludziska śpią, większość pewnie odsypia sobotni wieczór ( mam wrażenie,że większość ludzi pije ) , nawet samochody prawie nie jeżdżą :-)

no to sobie takie chwile posiedzę, pomarzę,ze mąż obok i do domu ....

pozdrawiam Was :-)

Ineska - nie czytaj już więcej,żebyś się niepotrzebnie nie nakręcała! ja nie czytam, staram się być spokojna i dobrej myśli - to na pewno lepsza opcja. I trzeba ufać lekarzowi, przeciez bada dzieciaczki, więc na pewno wszystko zauważy.
 
reklama
Hej dziewczyny! Ja leżę dziś prawie plackiem bo znowu boleści mnie dopadły. Nie wie czy to rozciągająca się macica czy coś innego. Biorę fenoterol i nospę, a i tak co kilka dni mam skurcze. Najgorzej jest przy niżowej pogodzie i deszczu, a dziś przecież piękna pogoda.
Czy Wy brałyście fenoterol? W jakich dawkach? Jest mi po nim niedobrze, biorę 6xdziennie.
 
Do góry