reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

flis ja mam ustalony termin cc na 37+2 z reguly ustalaja na ok 38tc. choc zna przypadek ze przyszla dziewczyna na cc a oni do niej ze jak maluchy jeszcze siedza to poczekaja z cc do 40tc (oczywiscie lezac w szpitalu), dziewczyna tak sie wkurzyla ze 2 dni pozniej miala skorcze i odeszly jej wody i robili cc ;)
 
reklama
No właśnie jak to powinno być z tym terminem cc, ja już zgłupiałam. Na ostatniej wizycie (we wtorek) mój lekarz powiedział mi, że po następnej wizycie za 3 tygodnie mam się szykowałć do szpitala. To będzie skończone 33tc. Ale jak nic nie będzie mi się działo to mam tam mimo wszystko leżeć miesiąc do cesarki w 37tc?? A potem jeszcze po porodzie z dziećmi z tydzień, czy dwa? To chyba przesada tak wcześnie się do szpitala kłaść, dostane tam takiej depresji, że nie będę się nadawała do niczego potem :crazy:
 
rachel pogadaj z lekarzem bo to bez sensu tyle lezec, tym bardziej jesli z szyjka bedzie wszystko oki. poza tym lezec to mozna w domu ;)
ja ide w 36tc do szpitala na jakies badania i pozniej zjawiam sie 10.09 z rana na cc o ile dotrwam ;)
 
Rachel ja też poszłam do szpitala na kontrolny pobyt - ktg przez 3 dni, usg i standardowa obserwacja. W czwartek byłam na wizycie i wszystko było ok, w piątek zgłosiłam się do szpitala (akurat tak wyszło ze zwolnieniem), a w poniedziałek 2 cm rozwarcia. No i już zostałam w szpitalu - tak sobie myślę, chociaż teraz to gdybanie, że gdyby nie ten kontrolny pobyt, to maluchy by wylazły w 34 tygodniu. A tak dostaliśmy sterydy na płuca, leki na podtrzymanie, zaliczyliśmy jeden falstart ze skurczmi :-) no i jak odeszły wody byliśmy na miejscu. Ja mam do szpitala 60 km, więc lepiej mi było tam leżeć. Ale wiadomo, że jak któraś ma małe dziecko to woli być w domku.
 
cześć dziewczyny :-)

ja mam za tydzień wizytę i mam wielką nadzieje,że dr jeszcze mnie do szpitala nie pośle, ma się zastanowić nad drugą dawką sterydów, no a ja się obawiam,że wtdy mie zostawią tam na dłużej. A ja tak bym chciała w domu zostać, mąż może w końcu dojedzie i chciałabym choć trochę pobyć w ciąży przy nim...
 
Gotadora termin mam teoretycznie na 15 marca, ale miałam rozregulowany cykl więc jest to termin z usg:( we wtorek kolejne, wiec zobaczymy:)
multimama jak mieszkalam w UK dawałam Aptamil, moj synek sma nie za bardzo tolerował;) ale co dziecko to inny gust ;) teraz w PL corci daje Bebiko i najtansze a najbardziej jej smakuje;)
 
gotadora, nie beda Cie trzymac jak nie beda musieli, badz dobrej mysli :-), a maz dojedzie i bedziecie razem na dlugo przed porodem, jezeli okolo 7 tygodni to dlugo? trzymaj sie i nie podlamuj sie, bedzie dobrze
 
Ineska dziękuje :-) wszystko zależy od tej mojej szyjki, jak się nie zmieni to dr pozwoli mi w domku być. Cukry też mi dobrze wychodzą, ciśnienie też ... więc tylko ta szyjka może sprawić kłopot

a poniżej nasza aktualna lista :-)

1. Husky
10. wrzesień CC
2. Ver7601
29.wrzesień.13
3. Ineska uk
04.październik. 13 ( 18.09.13 CC )
4. Nnatalie04
05.październik. 13 ( 21 września )
5. Gotadora
23.padziernik. 13 ( 09 października )
6. Raczel
24.październik. 13
7. Flis
15.listopad. 13
8 Justynia
29.listopad. 13 ( 8.grudzień.13)
9. Paolka
29.listopad. 13
10. Kasiamama
30.grudzień. 13
11.Nik_i

12. Jjka
5. styczeń. 14
13. Jok
6.styczeń. 14
14. Karmelova
7.styczeń.14
15. Napierajka
8. styczeń.14
16.Maya12
15.marca.14
 
wiecie co? moim marzeniem jest dostac sterydy i spac spokojnie.... :-D
ehh 24 dni do cc zobaczymy co to bedzie.
ale od kilku dni amelcie czuje w kanale rodnym nisko jak nigdy i czuje tam falowanie i bulgotanie wiec zastanawiam sie jak jeszcze dlugo bede w trojpaku
do tego brzuch mam caly czas kwadratowy, a przy skorczu jeszcze bardziej ;o
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry