reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

gotadora, oczywiscie, ze marzenia sie spelniaja, jak sie czegos baaardzo pragnie to sie otrzyma od losu, moze trzeba troszke poczekac, ale warto. Ja tez tak sobie marzylam, ze jak pierwsze dziecko to chlopiec musi byc, jak zaszlam w ciaze, to maz przekabacil mnie na dziewczynke, i jak zrobilam usg to bylam nawet rozczarowana, ale moje marzenie sie spelnilo :), potem dlugo nic, bo nie ma czasu, nie ma kto pomoc, ale potem znowu zaczelam marzyc o dziecku i niesmialo marzylam o bliznietach, chlopcu i dziewczynce. I znowu na usg niespodzianka, myslalam, ze dziewczynka, a kobieta mi mowi, "I have good news for you, TWINS" i znowu strach jak to? twins? miala byc dziewczynka i jest super, ze sa twinsy. Juz nie moge sie doczekac.

Teraz musisz wierzyc, ze bedzie wszystko dobrze i bedzie dobrze i wyobrazac sobie, ze bable rodza sie zdrowe i usmiechniete i, ze wszystko jest super.

pozdrawiam Was kobietki i wyobrazac soebie tylko dobre chwile z dzieciaczkami. Kaza lezec, lezec!!! pozniej sie nalatacie przy bablach :-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
witaj karmelova, ja przestalam pracowac dopiero od tego tygodnia, ale ja nie mialam problemow z szyjka i wogule z niczym. Czulam i czuje sie swietnie. Ale ten rocznik tak ma, ja jestem pokoleniem po czarnobylu, to co moze mnie zlamac? :-D
 
dziewczyny ale początek roku się zapowiada!

1. Dolorez
24 sierpień. 13 ( 10. Sierpień )
2. Ver7601
29.wrzesień.13
3. Ineska uk
04.październik. 13 ( 18.09.13 CC )
4. Nnatalie04
05.październik. 13 ( 21 września )
5. Gotadora
23.padziernik. 13 ( 09 października )
6. Raczel
24.październik. 13
7. Flis
15.listopad. 13
8 Justynia
29.listopad. 13 ( 8.grudzień.13)
9. Paolka
29.listopad. 13
10. Kasiamama
30.grudzień. 13
11.Nik_i
12. Jjka
5. styczeń. 14
13. Jok
6.styczeń. 14
14. Karmelova
7.styczeń.14
15. Napierajka
8. styczeń.14
Gotadora - prędzej końcówka roku :tak:
 
jaki początek roku.. grudzień moje kochane! koniec listopada i grudzień :-D bądźmy realistkami.


gotadora
jak napisałaś koło siebie co masz na głowie to podziwiam
:szok: ja bym rady nie dała.. wiem wiem musisz ale PODZIWIAM!!!

ja na L4 poszłam koło 17tc, też mamy z M działalność i nie mogłam szybciej musieliśmy prawnie wszystko poodmykać, choć nie ukrywam że moja praca była symboliczna i chyba bardziej w teorii niż w praktyce od jakiegoś 8tc i codziennych wymiotów do 12 :baffled:
 
Cześć dziewczyny,
ja już też po USG i moje bąble ważą 610 g i 609 g. Na razie z ciążą wszystko też w porządku, okazało się że wyniki z testu obciążenia glukozą są bardzo dobre a i anemia jest niewielka. Tylko moja kochana córeczka tak jest ułożona, że kopie mnie nóżkami w wątrobę, także czasem ból jest nie do wytrzymania:/
Czytałam o tych waszych wyprawkach i się troszkę przeraziłam. Na razie mam kupione ubranka dla dzieciaków, ale w znacznie mniejszej ilości niż wy - 12 szt body, 6 szt. śpioszków, 6szt. pajacyków itd. Polegałam na książce pani J. Tkacz i miałam nadzieję, że na sam początek te ilości wystarczą...
Na szkołę rodzenia uczęszczam od 3 tygodni, mimo że będę miała rozwiązanie przez cc. W moim szpitalu szkoła rodzenia jest bezpłatna, a ciekawych rzeczy się na zajęciach dowiaduję, które mogą mi się później przydać.
Na zwolnieniu lekarskim jestem prawie od samego początku ciąży i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Na pewno dzięki temu uniknęłam sporo stresów, co dzieciaczkom też na pewno wyszło na dobre. Nawet lekarka, które od niedawna prowadzi moją ciążę ucieszyła się z takiego rozwiązania, bo jednak ciąża bliźniacza jest ciążą podwyższonego ryzyka i ostrożności nigdy za wiele.
 
Filis 3mam kciuki za Twoja wizytę poniedzialkowa&&&&& daj znać potem po co i jak ;)


Jok ja musze leżeć ale Polozna przyjeżdża do mnie od czasu do czasu na szkole rodzenia;) teraz chyba zapomniała o mnie bo miała byc na początku sierpnia i nie wiem czy dzwonic i sie upominać czy nie....:/
Co do wyprawki ja powoli zaczęłam kupować po 23tygodniu. Najpierw jakieś ciuszki i kocyki i potem powoli dokupowalam to ciuszki to zestaw butelek z laktatorem z tt, pieluchy i tak powoli do celu zeby odrazu nie wydawać dużej sumy ;) wózek zamówiłam w przyszłym tyg(czekam az gondole mi sprowadza bo nie mieli w kolorze którym chcieliśmy więc czekamy) a lozeczka i foteliki zamawiam po weekendzie bo mąż zlatuje do polski ;) i w zasadzie koniec zakupów:) jak urodze kupię tylko torbę do wozka i dwa lezaczki;)


Kasiamama witamy ;) to jesli nic sie nie zmieni to bedzie tak jak u mnie;) dwie córeczki dwujajowe:)


Dolorez pisz co u Ciebie bo jeszcze chwila i malenstwa bedą na świecie;)


Ineska oo proszę to ładny lobuziak z tego Twojego synusia;) ale moja tez nie wiadomo kiedy obrocila sie główka w dół;) co do cc to ja mawet nie widze innej opcji bo boje sie ze przy blizniakach mogą byc jakieś komplikacje :/


Jjka dobrze faktycznie ze pojechałas na ip!!! Kurcze mam nadzieje ze bedzie juz wszystko ok i żadne takie skurcze nie bedą Cię męczyć i wytrwasz do końca!!! Spokój przedewszystkim i odpoczywaj duzo :*


Karmelova witaj!! Ja nie pracuje chyba od 9tyg ciazy bo miałam od początku plamienia i krwawienia i szpital a teraz głownie leze bo szyjka sie skraca tak więc ja juz dawno o pracy zapomniałam ;)


Gotadora ja tez bym chciała miec założony pessar no małe mam teraz glowkowo, brzuch coraz niżej i boje sie ze małe coraz mocniej naciskaja na szyjke.. Jutro mam wizytę i zobaczymy jak tam z szyjka sie sprawy maja ale zawsze mam stres przed badaniem szyjki:/


Paolka super ze u was wszystko ok:)


Dzięki za info o fasolkach;) jeszcze sie zastanawiam;P


Dzis miałam robione ktg i jedna panna dała sobie ślicznie zmierzyć tętno kopala i wariowala ale ogólnie serduszko ładnie słyszałam, natomiast druga panna wolała stukac raczka lub noga w detektor nic dać posłuchać serduszka:) na koniec lezalam i trzymalam detektor zeby lepiej było slychac:) ogólnie wszystko wporzadku i skurczy nie bylo:) a jutro mam wizytę u mojej lekarki;) z tego co ostatnio mówiła to juz przedostatnia wizyta przed porodem ;)
 
Kurcze dziewczyny ale lista sie zapelnia i bardzo dobrze,a koncowka roku zapowiada sie niezle,posypia sie porody:-)

Witam nowe mamusie w trojpaku:-)

My sie po malu docieramy. Wojtek niestety za zadne skarby cyca nie chce i jest na butli i mm. Lena cycuje i ciesze sie ze chociaz jedno z nich polubilo mamusiny cycek. Ladnie przybieraja Wojtek ma 3 kg a Lena 2740 g. Mleka niestety nie mam na tyle zeby dla malego starczalo mimo pobudzania laktatorem. Wojtek zjada juz coraz wiecej. Jak na razie bable grzeczne,malo placza i mimo kilku pobudek w nocy nie jest tak tragicznie.
Trzymajcie sie mamuski w miare mozliwosci bede sie odzywala jak najczesciej.
 
Witam nowe kolezanki :) bylam dzisiaj w szpitalu na ktg i przeplywach, ktg ok, przeplywy bez zmian, jeden troche gorszy ale taki sam jak ostatnio, wiec pod kontrola, jeszcze mam tydzien luzu, w pt znowu na ktg i pewnie juz mnie zostawia do monitorowania ze dwa tygodnie, jeszcze raz dostane sterydy na rozwoj plucek i moze w 36, 37 tyg. ciecie jesli nic sie wczesniej nie wydarzy, tak wiec jeszcze chwila wzglednego spokoju :)

I w koncu pogoda pozwolila odetchnac, czuje sie dzisiaj fantastycznie :) i moze w koncu sie wyspie w nocy.
 
Nnatalie trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i same dobre wieści &&&&&&

Polka Twoje maluszki ślicznie rosną :-) życzę Ci więcej mleka i żeby Wojtuś zmienił zdanie co do cyca

Ver jak się nie zmienia to znaczy że dobrze :-) życzę Ci kolorowych snów i aby trwały całą noc :tak:

a ja nareszcie bardziej odczuwam kopniaczki córeczki, no ale w czasie jedzenia w żołądek? :-D no rozrabiara mała :-D
 
reklama
gotadora, chyba jej smakuje :-), moje tez sie ruszaja jak cos jem

natalie ja tez czekam na twoje newsy od lekarza i termin twojego cc :-)

polka, powodzenia z karmieniem

i wszystkim nowym trojpakom zycze dotrzymania do terminu, bez komplikacji
 
Do góry