reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ten krem kupiłam w sklepie zielarskim.Znajoma mi go poleciła,pracuje tam i sama go używała, gdy była w ciąży.Sama miałam problem jaki wybrac, tyle tego jest.W aptece wydaje mi się, ze może być drożej.Musisz popytać i się zorjentować co do cen.Chyba nie ma sensu wydawać masę kasy na takie kremy, ta cena jest według mnie odpowiednia.
 
reklama
Moim zdaniem wazne jest samo nawilzanie brzucha, marka kremu nie jest tak istotna. A rozstepy jak maja wyjsc, to i tak wyjda. ;-)

Ja uzywam Perfecta Mama, smaruje nim brzuch i piersi, juz od 3 miesiaca, tak mi zalecila polozna (jestem bardzo szczupla). Poza tym zwyczajnym balsamem (Dove albo Garnier) smaruje uda i posladki. Na razie skora wyglada bardzo ladnie, ale ciagle mam maly brzuch i jeszcze sporo przede mna. :-)
 
ja brzuchola smarowalam kremem mustela. zaczelam dopiero w 3 miesiacu a juz w 5 musialam skonczyc;) niestety moje wczesnie skurcze nie pozwalaly mi na dalsze smarowanie. drugi raz uzylam go dopiero w 8 miesiacu jak lezalam w szpitalu i od zelu do ktg dostalam strasznego uczulenia. wtedy dostalam pozwolenie na smarowanie. nie mam ani jednego rozstepu , ani sflaczalej skorki;)) no ale niestety naleze do tych chudych, i po ciazy na moje nieszczescie waze mniej niz przed ciaza;( szkieletor!!!
 
Ja do szczupłych raczej sie nie zaliczam,do grubych tez nie(tak mi sie wydaje)bo ważylam wczesniej tak 56 57kg a teraz waze 66,czuje ze mnie troche juz przytyło a co bedzie potem.Musze popytac a myslicie ze te kremy sa naprawde dobre czy ich uzywanie jest konieczne??
 
Witam :)
Agnesik zgadzam sie z toba, nie wazne czy, wazne zeby smarowac. Ja stosuje olejek ze slodkich migdalow i maslo karitè, na razie brzuchol ladnie rosnie i rozstepow nie ma. Ale pewnie jeszcze duzo urosnie...
Wczoraj bylam na usg, chlopaki rosna jak na drozdzach, 820 i 900 gr, ulozeni sa oboe poprzecznie, male bestie :), za kazdym razem zmieniaja pozycje...

Ania jesli dobrze zrozumialam jestes w trzecim miesiacu i przytylas 10 kg? Chyba nalezych do tych szczesliwych, ktore nie mecza wymioty :)

U mnie tez 10 kg na plusie, przed ciaza bylam szczupla 166 cm i 52 kg, a teraz jednak te 10 kg wiecej sie czuje, dlatego troche musze przystopowac ze slodyczami, bo pod koniec ciazy bede sie toczyc a nie chodzic. Ale za to wlasnie piecze mi sie jablecznik z cynamonem i rodzynkami. Mhhhm jakie zapachy. Ktora ma ochote?? Zapraszam ;)
 
cześć

Ja dzisiaj też piekłam jabłecznik tylko z budyniem - też pychota - również się mogę podzielić.
Jeżeli chodzi o ubranka to ja kupowałam tylko kilka 56 rozmiar ale mniejszych nie.
Krem używałam ELASTI - Q. Zgrubłam trochę dużo 22 kg ale rozstępów naszczęście nie mam.
I tak jeżeli chodzi o mnie to ta waga nie taka zła bo 5 lat temu jak byłam z córką w ciąży to zgrubłam 28 kg i naszczęście udało mi się szybko do wagi z przed ciąży wrócić. Więc z jednym 28 kg a z dwoma 22. Może być.
Jeżeli chodzi o samopoczucie to nie jest tak źle. Tylko zaczynam się coraz szybciej męczyć. No i zamiast się wysypiać to wstaję o 6 rano bo już nie mogę spać. Ogólnie samopoczucie w dzień jest lepsze niż w nocy.
Byle wytrzymać jeszcze tydzień. Wtedy wraca gin.

PAULI naprawdę cię podziwiam i zazdroszczę. Dwójka naturalnie i w takim szybkim czasie.

Pozdrawiam
 
Nutella niby przytyłam 10kg wymioty mnie meczyly strasznie przez 2 miesiace ale ja jadalam jak najeta:))teraz juz mniej.
Ale i tak odczuwam juz jak chodze to szybciej sie mecze,a mieszkam na 4 pietrze bez windy wiec co najmniej ze 4 5 razy po tych schodach musze wyjsc:)
 
O widzę że koleżanka też nie może spać.
4 piętro to rzeczywiście troszkę musisz pochodzić. Teraz chyba jeszcze nie jest tak źle ale zobaczysz później. Ja mieszkam na parterze. _A który jesteś miesiąc?

 
reklama
PAULI - a ty jakie rozmiary ciuszków używasz ubierając swoje księżniczki?


zoska ja jde teraz na ciuszkach rozmiar 56. przed porodem nie pomyslalam nawet o tym,z eby kupicmniejsze, bo moja mama i tesciowa twierdzily , ze dzieci urodza sie duzeeee. no i mam wielkie dzieci;) jedno 45 drugie 50 cm. mimo ze Oliwka miala wage urodzeniowa 2700 i teraz juz do niej wrocila, wiekszosc ciuszków na 56 ktore mam jest po prostu za wielka!! w zasadzie to wszystkie;) w body na 56 poprostu plywaja. lenka to juz w ogole ma przerabane bo ona chudzizna , malizna, jak ja ubiore w pajace to czasami w ogole rak nie ma rekawach bo wszystko za wielkie;) chcialam dokupic teraz ciuszki na 50, a anawet na 44 dla wczesniaków, ale w sklepach blisko mnie nic nie ma. musialabym jechac kawał drogi na drugi koniec miasta. najlepszy moj zakup to spiworki na przywiezienie ze szpitala;) rozmiar 68;) nawet ich raz nie ubiora bo sie cieplo zdarzy zrobic.
 
Do góry