reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny a szlag z tymi kalkulatorami i pomiarami usg , chyba dla lekarzy (i dla nas przede wszystkim) najważniejsze jest to,że dzieci rosną i są jakieś tam przyrosty wagi. Ja już na to nie patrzę , poczekam jeszcze trochę i przekonam się ile będą w rzeczywistości ważyć dzieciaki. Jedyne w co wierzę i widziałam to , to że mają długie syrki i Kostuś jest troszkę dłuższy.

Kopią tymi syrkami i przeciągają się tak ,że matka będzie miała iście wyjściowy brzuch (zaczynam się rozglądać za fajnym jednoczęściowym strojem). Oczywiście dlatego,że zamierzam jak najszybciej się da z dzieciakami na basen chodzić :) Strasznie podobają mi się te zajęcia z niemowlakami na basenach. Niech się uczą od najmłodszych lat/miesięcy a nie takie kaleki jak JA .:-D

Odnośnie wagi to też mi się marzy jak u Onlyone.


​Dziewczyny a jak z Waszymi wagami ? U mnie przerażenie w oczach , jak ja się pozbędę tego......
 
reklama
Sodie - ja na razie przytyłam 7,5 kg ale do dopiero półmetek :) też się martwię jak to będzie, bo ja to troszkę obsesję mam na punkcie tego że jestem gruba. Teraz muszę odpuścić, ale liczę że potem szybko zgubię, tym bardziej że mieszkam na 4 piętrze i nie mam windy :-D już widzę te śmiganie w tę i z powrotem z dziewczynkami w wózku :-D ledwie ducha nie wyzionę, ale ruch będzie :-D

Ja jakoś tak też chciałabym, żeby maluszki miały po 2500 - 3000. Może nawet trochę więcej. Ja byłam duża jak się urodziłam ważyłam 4250, no ale bliźniakiem nie jestem :)
 
U mnie z wagą na razie nie ma dramatu, a to dzięki tej diecie cukrzycowej. Zresztą filigranowa nigdy nie byłam. Ciężko mi to określić, bo nie ważyłam sie przed zajściem w ciąże. Napuchłam i przytyłam przez leki do in vitro no i rzuciłam palenie na 2 miesiące przed zajściem w ciąże. W karcie ciąży pierwsza wage mam z 12 tc 74,4, a z 24 tc 81,5kg.
 
Onlyone- dzieki za ostrzezenie ;) mnie juz uprzedzila kolezanka, doswiadczona mama blizniakow, ze pierwsze kilka miesiecy to ‘oboz pracy’.. pocieszajace, nie ma co..

Tigla- trzymam kicuki za twoje wyniki, niech ci juz ta cukrzyca troche odpusci!

Pachnaca- ja poprosze o te zdjecia na priva J na pewno sa super!

Sodie- ale fajnie ze chcesz zabrac dzieciaczki na basen J czytalam ze one to uwielbiaja J tez bede chciala, ale z dwojka to juz musi isc tez druga osoba do pomocy chyba? A propos wagi- ile do przodu ze tak sie martwisz?

Lilonka- jak tam, przyjeli cie do szpitala?
 
kretowinka w 33 tygodniu 20 kg równiutko, ważę się tylko u mojej ginekolog , bo moja waga co innego wskazywała , jej co innego . Przez całą ciążę zmuszałam się do picia , bo ja nie jestem z tych osób , co dużo piją. Teraz za to od jakichś 2 tygodni jak oszalała i to wodę niegazowaną , której nie znosiłam - także w pon na wizycie znowu zrobię wytrzeszcz oczu jak stanę na wagę :D

pachnąca
w 21 tygodniu miałam 8 kg na plusie

Tłumaczę sobie ,że trochę mi po porodzie zejdzie , bo moja ciąża jest wszystko dwu. Dwa dżinksiki , dwa łożyska , 2 razy wody płodowe . No , ale tak czy siak coś mi tam zostanie. Spalę przy dwójce prędzej czy później , chyba ,że niewyspanie zacznę zajadać hahahaha
 
Jej ale się rozpisałyście

gienek dzieciaczki cudowne :-D

miss ja w ten weekend ostatnie zajęcia jeszcze miałam w tym semestrze i sesja też już prawie z głowy tylko boje się czy dochodzę żeby w lipcu się bronić :(

Onlyone patrząc na porę twojego posta.. to naprawdę współczuję :szok: szkoda że nie da się wyspać na zapas

pachnąca też strasznie się boję nadmiaru kilogramów po ciąży :( teraz mam 14tc i 4 kg+

dziewczyny czy was też tak miednica bolała? nie za wcześnie żeby mi sie rozpychała? cholera czuję się jakby ktoś mnie skopał porządnie :S
 
Hmm.. z tą wagą to chyba trzeba po prostu się nie przejmować - każdy organizm jest inny. Ja myślałam, że od samego początku będę tyła tak po prostu, bo generalnie mam raczej skłonność do zaokrąglania się ;) Ale do teraz w zasadzie niewiele przytyłam wizualnie - większość jakby w brzuch poszło. Nie ma co chyba roztrząsać za bardzo :)
Ja pierwszą wagę u gina mam 65 kg w 11 t.c. i tak sobie sama obliczyłam, że przed ważyłam ok 63, bo też mi się przytyło po lekach i odstawieniu antytabsów. Teraz na ostatnim równo w 20t.c. 70,5kg.

Dziewczyny - zrzucimy wszystko szybko i ładnie - patrzcie na Marcikuk :)))
 
Zenia - ja od 12 t.c. gdzieś mam masakryczne bóle miednicy - jak chodzę szczególnie. Generalnie czuję się jakbym odbiła sobie kości na siodełku w rowerze. I nie ma mowy o zdjęciu wieczorem spodni na stojąco - nie utrzymam się na jednej nodze tak mnie boli w pachwinie jak próbuję się rozebrać :-D
Mój lekarz mówi, że to normalne i że nie przejmować się.
 
reklama
pachnąca kretowinka dzięki za odpowiedź bo już się bałam, że się dzieci wypchać próbują, no i fakt ciężko się przez to chodzi i siedzi
na szczęście stres związany z uczelnią trochę zelżał po zdaniu 4 egzaminów w ten weekend i macica zaczęła mi sie w końcu rozluźniać i już tak nie boli więc szpital mnie minie :)
 
Do góry