reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mi na dzień dzisiejszy przybyło 13 kg. Szok, ale powtarzam sobie ze wszystko zrzucę z nawiązką. Inaczej nie będę miała w co sie ubrać, oprócz ciuchów ciazowych :-)
Sodie, mi tez sie marzy chodzenie z maluszkami na basen :-)
A ja dziś byłam na wizycie. Miałam tylko badanie bez usg i wszystko jest w porządku. Odebrałam wyniki z krzywej cukrowej i lekarz twierdzi ze są w normie. Przed obciążeniem 75 g glukozy było 3,8 a po obciazeniu po 2 h 6,9. Morfologia tez bez jakiś większych odstępstw od normy więc sie cieszę :-)
Po wizycie cała w skowronkach odwiedziłam sklep z ciuszkami dzieciecymi. Kupiłam moim maluszkom po kilka par półśpiochów, ręczniczki po kąpieli i pieluszki tetrowe :-)
Lilonko, czy już sie zakwaterowalas w szpitalu?

A z ta waga maluszków to tez uważam, ze to wszystko na wyrost jest wyliczane i nie ma co sie tym tak przejmować.
 
reklama
Zienia, mi tez dokuczaja dolegliwości ze strony miednicy i odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Szczególnie jak dłużej pochodzę. Pomaga mi wtedy odpoczynek w pozycji leżącej. Takie dolegliwości są normalne- w końcu mamy co nosić :-)
 
Najpierw spędziłam 3 godziny na izbie przyjęć, potem 1,5 pod ktg, obiadek szpitalny i się melduje :-) Wymęczona jestem strasznie, ale wyleżymy się jeszcze. Jutro część właściwa badań.
Eevelee - gratuluję udanej wizytki.
Ja mogę maluszki tłuczyć nawet do 3 kg ;-) albo i więcej.
 
Hej dziewczyny:)
U mnie na wadze ok 4+, boczki całkiem mi zniknęły, ale widzę po majtach, że dupsko szersze;) Żadnych bóli miednicy, pachwin nie miałam, ale przedwczoraj w nocy miałam takie wzdęcia, że chciałam już do szpitala jechać.. bałam się strasznie, a wszystko przez jabłko.. do tego jeszcze ten problem z zasypianiem. Pora zaśnięcie to tak ok 3 rano. Jak już zasnę to śpię dłuuugo, ale wolałabym spać od 23 do 9 niż od 3 do 11-12;-) Twardnienia brzucha jakby się zmniejszyły, ale ostatnio tak mnie coś tknęło bo wieczorami mam wrażenie, że skóry na brzuchu mi brakuje jak się prostuję i jak poczytałam na necie to się wystraszyłam jeszcze bardziej, że coś jest nie tak. Ale ja tak mam tylko wieczorami, a na necie piszą, że jeśli coś takiego pojawia się już od samego rana po wstaniu to wtedy jest niebezpieczne.. Nie zawsze tak mam, ale zdarza się. Miałyście tak kiedyś? Będę na wizycie w piątek to zapytam. Idę z mamą bo może ona będzie miała jakieś lepsze pytania niż ja;-)
Jeśli chodzi o wózio to chyba zdecyduję się na Babyactive Twinni, ale bez gondolek, bo jak urodzę to będzie ciepło i wolałabym dzieciaczki wozić w fotelikach samochodowych. Takie ładne Maxi Cosi Cabrio Fix są w zestawach z adapterami do wózka i samochodu. Co myślicie o tym powozie? Z tego co czytam to chyba większość z Was zdecydowana jest na Abc Design Zoom. On też jest fajny, ale ja bym chciała mimo wszystko nowy wózek, a Abc nowy jest gdzieś tak z 1000zł droższy.
Ciekawa jestem jakie te moje bączki duże są teraz i co z moją szynką...
 
Eevlee dziwnie podał Ci te parametry cukrowe. Najwazniejsze, że wszystko ok. Zazdroszcze zakupów-ja tez uwielbiam kupować dziewczynom. Te ręczniki kąpielowe to z kapturkiem ? Ile kosztowały ?

Trzymaj sie Lilonka :-) Daj znak jak wyniki. A tak na marginesie to co dostają ciężarne na obiad ?

Palam początkowo ja chciałam Twinni, ale zrezygnowałam ze względu na małe gondolki. Nie spotkałam sie z samą wersja spacerową tego wózka. A co do wożenia dzieci w fotelikach zamiast gondolkach to słyszałam same negatywne opinie. Chodzi o to, że to niezdrowe dla dzieci, bo nie leżą na płasko i mogą ograniczony czas spędzic w foteliku.
 
Ciezaroweczki moje kochane. Tak weszlam poczytac co u was i nie da sie nie odpisac. Wybaczcie ze nie bede pisala do kazdje z osobna ale musialabym notatki najpierw porobic bo tyle was tu jest. napisze wiec jednego ogolnego posta z malymi wyjatkami.
Gienek - dzieci super prosze zagladaj czesciej zwlaszcza tam na niemowlaczki
Onlyone, Hakima - trzymajcie sie oczy na zapalki i jedziemy dalej

Ktoras z was napisala ze jej kolezanka powiedziala ze pierwsze kilka miesiecy to oboz pracy. Wedlug mnie bzdura totalna. Ja mam dwoch chlopakow i zyje mam sie dobrze i mam czas by napisac na forum, pogadac na skypie z rodzinka, posprzatac itp.
Pierwsze tygodnie sa trudne bo niestety dzieci sie budza na nocne karmienie nawet co dwie trzy godziny a jak mamusia niewyspana to i nieszczesliwa. Ja np robie pranie io prasuje co dwa trzy dni inaczej bym codziennie musiala z zelazkiem latac. Czasem w ciagu dnia sie zdrzemne chociaz te 15 min ale pomaga. Kiedys pisalam ze kobieta w ciazy powinna zapadac w sen zimowy. Mnie sie udalo i moje chlopaki od miesiaca przesypiaja cale noce. Najpierw od polnocy do 6 rano teraz od 21-22 do 6 nakarmie ich i spimy do 9.
Waga tez wam szybko zleci. Bedziecie mialy co robic, bedziecie pchac wozek podwojny, czasem nie zjecie i waga poleci. Ja nie robilam nic specjalnego a mam 27 kg mniej. 17 z ciazy a 10 jako bonusik.
Dziewczynki dacie rade, serio nie taki diabel straszny nie wy pierwsze nie ostatnie. Jak czasem nie posprzatacie albo nie zrobicie obiadu na czas to trudno ale musicie odpoczac w ciagu dnia zwlaszcza na poczatku jak dzieci sie w nocy budza. No i nie uczcie noeszenia i usypiania na rekach bo bedzie ciezko. Moj jak ktorys zaplacze to nie lece do niego od razu i nie biore na rece. Ide sprawdze czy sie nie ulalo poglaskam i wychodze czekajac na rozwoj sytuacji. Nie chce wyjsc na wyrodna matke ale jakbym tulila non stop od poczatku to byloby ciezko zwlaszcza jak czlowiekj sam w domu.
Pozdrawiam was serdecznie. Pozwole sie pochwalic moimi mezczyznami wczoraj 3 miesiace mieli i uciekam do dentysty 20130203_200658.jpg
 
Sade- no to idziemy leb w leb:))
kretowinka78- gin nie rozwial moich obaw. Co wiecej, podwoil je. Wczorajsza kontrola byla najgorsza jaka do tej pory mialam. Badalo mnie 3 lekarzy, przez 1h i...nic. Rozmawiali, a raczej szeptali miedzy soba nie udzielajac mi zadnych informacji. Po pewnym czasie , kiedy maz zapytal czy wszytsko jest ok, zapytali mnie, czy pamietam jak byly wczesniej ulozone dziewczynki, bo oni maja jakies bledy w papierach i nie sa pewni, czy wczesniejsze pomiary byly prawidlowo przeprowadzone:wściekła/y: Lekarz dodal,ze jesli wczesniejsze pomiary sie zgadzaja, to jedna z dziewczynek od 2 tyg nie rosnie:/ Pozniej, widzac moje zmartwienie na twarzy, zaczal sie doszukiwac niescislosci w dokumentach. Dochodzac do sendna sprawy... wyszlo na to, ze jest 10% roznicy miedzy dziewczynkami, ze przeplywy sa ok, wody ok, wszystko ok. Ale nie dowiedzialam sie ile waza i cala ta kontrola byla jak z archiwum X :/ Za dlugo by opowiadac... Nastepna kontrola za 2 tyg wtedy mam nadzieje uzyskam wiecej informacji.

Co do mojej wagi...:szok: dzis sie wazylam i...18 kg na +!!! 75kg waze na dzien dzisiejszy. fakt Nie widac tego az tak bardzo, bo mam 176cm wzrostu, ale ....doznalam szoku:)

trzymajcie sie mamuski cieplutko:)
 
reklama
Siedze w poczekalni u dentysty niech zyje punktualnosc. Napisze jeszcze o pomiarach. Cala ciaze wychodzilo z pomiarownze Mati jest wiekszy od Filipa a okazalo sie ze to Filip byl ciezszy i dluzszy. Nie byla to znaczna roznica ale jednak.
A i jeszcze wracajac do obozu pracy to wydaje mi sie ze jak towarzystwo sie po domu rozbiega bedzie gorzej. A poki male to z czasem nauczycie sie wszystkiego i po placzu poznacie o co chodzi kiedy glodni kiedy znudzeni a kiedy zmeczeni. Matka wie takie rzeczy moj emek po placzu nawet nie wie ktory placze.
Kurde zeby ludzi tak stresowac nie dosc ze dentysta to jeszcze trzeba czekac. A ja pprodu sie tak nie balam jak dentysty :p
 
Do góry