reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Geniek- pewnie każe Ci ograniczyć spożywanie niektórych pokarmów i moze zleci jeszcze pod tym adresem kontrolę....ale nie ma tak źle, panikować byś mogła jakbyś miała powyżej 200!!!!

A hemoglobina- to i tak jak na 2 elegancko!!!A bierzesz dodatkowo żelazo!?!
Ja za to panikę włączyłam i w końcu torbę dopakowałam jak dostałam info od naszej listopadówki,że została mamusią:szok::szok: w 35t2d, na szczęście mały zdrowiutki i dostał 10pkt:-)
 
reklama
Sylha- nie biorę żelaza,do tej pory lekarka mi nie zaleciła, wizytę mam dopiero 4 października,więc zacznę brać żelazo bez recepty na własną rękę. Wczoraj byłam u pani ginekolog ze szpitala, w którym chcę rodzić,mówiła,że w zeszłym tygodniu przyjmowała poród bliźniaków w 29 tygodniu ciąży-jestem w szoku. Namówiłam ją na USG,więc przez 3 minuty widziałam dzieciaczki, tzn widziałam bijące serduszka a u synka widziałyśmy ładne usteczka, podobna widać też włoski na głowie,nie dużo,ale są:-)
Dobrze,że masz spakowaną torbę,ale ja trzymam kciuki,żebyś donosiła dzidziusie jak najdłużej!!!
 
Gienek - Marcikuk ma racje - w normie znaczy w normie! NIe ma co się orac i tak super dalas radę! Ja juz od 15 tc biorę zelazo, bo mi hemoglobina leciała na łeb na szyję:/ Moze u Ciebie pomoglaby po rpostu dieta - czerwone mieso, buraczki, szpinak, brokuly...? Skutki uboczne zelaza w tabsach malo przyjemne -wierz mi:)
Ja się umówiłam na przyszły wtorek na badania prenatalne połówkowe. Nie mogę uwierzyć, że to już. Mam nadzieję, że bedzie wszystko dobrze no i ze maluch nr 3 pokaże wszystko rodzicom:)
 
Dziewczyny ja już znam moja datę cc. Otóż za 3 tyg i 1 dzień czyli -17 październik . Dziś byłam na wizycie i oczywiście wyszłam zdolowana bo mnie moja lekarka zdolowala i nastraszyla , ze Lenka jest taka mała i może nie przeżyć . Oczywiście po wizycie ryczalam jak głupia ale po 2 godz miałam wizytę na oddziale wczesniakow z neatologiem i była zupełnie inna gadka i zero straszenia . Pani powiedziała , ze Lena rośnie i ma wszystkie wyniki ok wiec powinno być dobrze. Wiadomo ze będzie dłużej w szpitalu . Aha i dostałam dziś sterydy na płuca i jutro jadę na drugi zastrzyk. Tak wiec oby wytrzymać te 3 tyg jeszcze chociaż boje sie , ze bede rodzic szybciej bo boli mnie co chwila brzuch jak na @
 
Lola- nie martw się kochana, co za okropni ludzie,jak można tak w ogóle komuś powiedzieć, przecież bez problemu ratuje się dzieci, które rodzą się z wagą 500-600 gram!!A jaką oni przewidują wagę Lenki w 36 tygodniu? Wszystko będzie dobrze,nie denerwuj się,bo to źle wpływa i bardziej brzuszek zaczyna boleć:-(
Katka- ale szybko zleciało,już masz badanie połówkowe!! Już na pewno będziesz znała płeć i jestem pewna,że wszystko dobrze Ci pójdzie a co do produktów z żelazem,to masz rację-muszę jeść więcej..
 
Gienek- wiadomo, ze różnie bywa itd ale co mi dało , ze usłyszałam najgorsza opcje. Przecież i tak nic temu nie zaradze a tylko sie stresuje.
Lena w 37tc może ważyć tylko 1,5 kg:-( chyba , ze polski lekarz ma racje i Lena jest większa nuż wg angielskich choć Ci tutaj takiej możliwości nie biorą pod uwagę . Najbardziej sie stresuje żeby wytrwac te 3 tyg bo np bardzo boli mnie brzuch teraz...
 
Marcikuk - zgadzam się z Tobą z 100 % że mieszają teraz młodym matkom w głowach strasznie, wprowadzają coraz to nowsze (teoretycznie lepsze rzeczy) ja jestem zdania, że czym mniej udziwnień tym lepiej. I łóżeczko turystyczne może być ok, tylko kwestia materaca wg mnie a! i wiesz co? żeby regulacja była, żebyś nie musiała za każdym razem "nurkowac" po chłopców bo potem może kręgosłup boleć.
Katka - z niecierpliwością czekam na wieści o trzecim maluszku - przewiduję,że będzie to chłopczyk:-)
Gieniek - maluchy już w twoim tyg ciąży były tak ułożone potem już tak zostały a od 28 tc lekarz twierdził, że na 99 % się nie zmienią i miał rację bo wciąż tak sobie są - tak im wygodniej chyba. Ja jestem poza tym drobna i nie ma opcji żebym urodziła sn. nie wchodzi to w grę ale wiadomo dłuugo pewności nie miałam jak się to potoczy.Teraz tylko dotrwać do tego 35 tc.
Lola - spokojnie jesteś pod bieżącą opieką profesjonalistów, nic złego się nie wydarzy, powiedz o tych bólach lekarzowi może da jakieś leki na wyciszenie skurczy. I się nie martw bo wszystko się dobrze ułoży.
Sylha - nie siej paniki:tak: co dzień kochana w szpitalach rodzą się wcześniaki a my tu dzielnie do 38 tc wytrwamy!


Dziewczyny ja dziś po kolejnej wizycie, maluszki ważą już prawie po 2 kg więc już naprawdę walczę o 3 tygodnie by urodziły się w bezpiecznym dla nich terminie. Też zdarzają mi się pobolewania brzucha ale nie są jakieś dokuczliwe. Z szyjką na razie wszystko ok. Lekarz zalecił dużo wypoczywać więc nadrabiam zaległości filmowe:-) a przyjaciółki pocieszają, ze szybko zleci...Oby:-)

 
Lola- leż w łóżeczku,bierz magnez,nospę i nie myśl,że coś będzie nie tak, ostatnia rzecz o jakiej masz teraz myśleć to o tym,że zaczniesz rodzić! Może te skurcze masz po sterydach, które dostajesz na płucka? Mam nadzieję,że lekarz Ci zalecił jakiś lek na te bóle? Tak w ogóle to ja sobie nie wyobrażam,że za jakieś 3 tygodnie już Ciebie tutaj nie będzie:-( jesteś od początku moim mentorem a mi jeszcze zostało tak dużo..liczę,że będziesz zaglądać..

Malena
- czy to od imienia Magdalenka?:) bo jeśli tak to witaj w clubie, ja i Lola też tak mamy na imię:tak:U mnie pierwsze dziecię ułożone jest pośladkowo - dziewczynka a drugie główkowo-chłopiec, jeśli się nie zmienią,to może i ja będę miała cc. Mam dodatkowo inny problem, porobiły mi się wielkie żylaki w miejscach intymnych, pani dr mówiła,że dzieci tak mi się ułożyły,że naciskają na tętnice:-(
 
Gienek- pewnie, ze bede tu zaglądać . Moja Lena w 28tc była glowkowo, w 30 tc była posladkowo a w 32 tc znowu glowkowo wiec jak widać wszystko może sie zmienić i lekarze mi tez tak mówią .

Malena- Moj Mati tez w 32t6d ważył 2 kg:)

Dziewczyny kurde nie wiem czy nie mam skurczy ... Jutro idę do szpitala na druga dawkę sterydow to chyba powiem im żeby pod ktg mnie podlaczyli. Tylko żeby dziś sie nic nie zaczęło dziać
 
reklama
Lola - nie denerwuj sie i nie sluchaj przxypuszczam ze lekarz powiedzial ci prawde ze sa takie przypadki ale skoro inna pani powiedziala ze Lenka chociaz malutka rozwija sie prawidlowo to tak jest. Pewnie bedzie musiala zostac w szpitalu troszke dłużej ale szybko nadrobi zaleglosci. Glowa do gory, najwazniejsze zebys jak najdluzej pozostala w trojpaku wiec sie nie denerwuj bo to nie pomaga.
Sylha - torba niech bedzie spakowana a ty nozki zaciskaj i nie daj sie rozpakowac wczesniej.
Gienek - to uwazaj na zatwardzenia bo moze byc nieciekawie skoro masz te zylaki. Czasem tak sie zdarza, gdzies to wyczytalam
Katka - polowkowe wow, a pamietam jak na forum przyszłaś w początkowych tygodniach ciąży. Prawda jest taka ze wizyta nazywa sie polowkowa a ty z trojaczkami polowke masz juz za sobą :-D I jak wymysliliscie jakies imiona dla dziewczynek???
Malena - 2 kg wow, pieknie waza te twoja maluchy. No to jeszcze troszkę i niech wychodzą. No juz koniec wrzesnia w pazdzierniku nas tu ubedzie troszku.
 
Do góry