reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Silvii ani już niedługo. Mam stresa jak diabli
gieniek ja mam na 56 spakowane. Zobaczymy czy bedą dobre
lola tez mam problem co tam spakować do szpitala na te pare dni. Tzn mam spakowane ale nie wiem czy dobrZe. Ogólnie to po 2 pajacyki i jak coś to krótkie body pod pajaca. I po 3 body z długim rękawem i po 1 parze spodenek do tego. I skarpetki, niedrapki i czapeczki. Mam nadzieje, ze to wystarczy. A na wyjście mam po pajacu takim grubszym z polaru i jak będzie chłodnej to krótkie body pod to. I na to tylko Kocyk do fotelika i tyle. Bo już w szpitalu wsadze je do fotelika.
Wezme tez swoje butelki i mleko. Enfamil wybrałam.
Aha i 2 rozki niech w nich śpią w szpitalu.
 
reklama
katka - ja tez pierwsze ruchy gdzies w 17 tyg poczulam ale na poczatku nie bylam pewna czy to jest to co mysle ze jest. Dopiero po 20 tyg mialam pewnosc ze to sa kapniaczki od chlopakow. Spokojnie w koncu poczujesz.
tekla - bardzo mozliwe ze to co w niedziele poczulas to ruchy, te pierwsze sa bardzo delikatne i latwo mozna je przegapic, poza tym tych pierwszych ruchow nie bedziesz czula codziennie.
Lola - ja bym zapakowala po dwa komplety tych na first size a dla Lenki to moze tiny baby. Za duzo tego nie pakuj bo w razie czego maz ci dowiezie. Ale ja jestem dobrej mysli i sadze ze nie pojdziesz jeszcze pod noz wiec we wtorek ladnie sie spytaj lekarza co masz wziasc do szpitala.
niuleczka - fajnie ci chlopaki spia, mam nadzieje ze moje tez beda spac grzecznie. Narazie to ty dluzej spisz ze spiacymi malymi brzdacami niz ja z dwojka w brzuchu ja gora 4h i pobudka na siusiu. A zasnac pozniej to wyzwanie bo emek mi chrapie. Ja go chyba zabije kiedys. A wiadomo ze kobiety w ciazy impulsywne bywaja :-D:-D:-D
 
Lola- a pytałaś się w szpitalu gdzie będziesz rodzić co najlepiej?!?!Bo np. u nas to tylko czapeczki i niedrapki, reszta w/g uznania, bo mają swoje szpitalne...i ja wierzę w to,że jeszcze nie będziesz miała CC tylko skontrolują maluchy...

Ja to mam w planach spakować 2 torby: jedną do porodu czyli moje rzeczy typu piżamy, kapciochy, szlafrok kosmetyki dla dzieci pampki chusteczki nawilżane, linomag, czapeczki, niedrapki- myślałam o rożkach, ale koleżanki ;poradziły lepiej kocyk ze względu na ciepło w szpitalu...muszę jeszcze to przemyśleć...i drugą torbę na wyjście: ubrania dla mnie i dla maluszków- wolę naszykować bo znając zdolności emka i to mały będzie w sukience wychodził:-D:-D:-D a tak jak co to emek umie dowieść, albo jest w szpitalu sklepik to można dokupić...
 
Niuleczka- podziwiam Cię za taką synchronizację a jak karmisz dzieci, razem czy na przemiennie?Butla czy pierś?
Katka i Tekla- macie jeszcze czas,żeby poczuć konkretnie ruchy, u mnie od 16 tygodnia zaczęło się bulgotanie,tak jakby przelewanie w brzuchu-pęcherzyki powietrza, nie byłam pewna czy to dzieci czy jelita. Ok 18 tygodnia poczułam takie lekkie muśnięcia jakby rybka mnie ogonem uderzała a od 20 tygodnia mam konkretne kopniaki...
Malena-no widzisz to i ja z tym puchnięciem mam problemy:-( próbowałaś stosować takie maści z kasztanowcem?Co praawda one bardziej są do nóg jak żyły ciągną a nie do stóp. Mi pomaga trzymanie nóg w górze i moczenie,ale to tak na chwilkę tylko...
Lola216- zapakuj tak jak dziewczyny napisały po 3 komplety body, po 3 komplety śpioszki-pajacyki, czapeczki,niedrapki, rzeczy dla siebie,kosmetyki dla siebie i dla dzieci, rożki, bądź kocyki, coś cieplejszego na wyjście,pieluchy, podkłady do przewijania-weź to co czujesz,że będzie ci potrzebne. Ja myślę,że Lenka da radę i posiedzi jeszcze z braciszkiem w brzuszku:tak:
Palu- ja mam ubranka w różnych rozmiarach i np z Mothercare pajacyki New Born wydają mi się bardzo duże, różne Firmy mają różnie..ciekawe jak długie są dzieciaczki ok 36-37 tygodnia ciąży.
 
Gieniek to ja tez tak mam. Każda firma ma inna rozmiarowke. Jedne 56 są takie jak inne 62 :) jak się urodza to będę wiedziała w co je ubierać :)

Moje kochane maluszki oby wszystko poszło sprawnie.
 
Palu - na pewno dzieciaczki wyjda beznkomplikacji cale zdrowe w koncu juz maja kolo 3 kg.
Gienek - rozmawialas z lekarzem o tym ze tak puchniesz? Powiedz im na nastepnej wizycie.

Ja wlasnie troszke posprzatalam i chlopakom sie to chyba nie spodobalo. Brzuchol stwardnial i cos mnie zaczal pobolewac no to sie polozylam.

Wyczytalam tez gdzies dzisiaj ze powinnam czuc jak dzieciaki sie preza wyciagaja itp a ja czuje tylko kopniaki. Ze sie odwracali to wiem tylko po zmianie miejsc kopniec. No i jeszcze powinnam czuc ich conajmniej 10razy na godzine a ja ich czuje owszem ale czasem wiecej czasem mniej i nie w kazdej godzinie. Czasem mina ze 3-4 az znowu ich poczuje. Tez tak macie??? Badz tu madry i pisz wiersze moze lepiej nie liczyc tych ruchow tylko reagowac jak sie wcale nie czuje
 
No ja widzę Filip króluje:-), Oliwcię ja miałam na liście, ale właśnie połowica się nie zgodziła:confused2:

Marcikuk- ja przeciągań też nie czuję- ale je widzę...tzn. małego bo jest u góry i to tak cudnie wygląda jak taka fala idzie po brzuchu:-D:-D:-D on to robi tak delikatnie,że może w sumie ze 3 razy to poczułam, ale widzę codziennie:-) a małą,że leży na pleckach i na dole to jakoś tak hmmm jak bulgotki!??

A z tym, że 10 razy w ciągu godziny- to nie w każdej godzinie-kiedyś muszą spać, tylko w czasie kiedy są aktywne- ja raczej już przestałam liczyć, bo zwariować można, wiem,że sie ruszają- jest dobrze
 
Ostatnia edycja:
reklama
Palu_ Leon (Leos) ślicznie! choć ja już swoich nie zmienię ale podoba mi się Leon, Blanka (Blaneczka) tez ładnie dla dziewczynki. Najważniejsze, żeby do dzieci te imiona pasowały a jak na razie wszystkie ładne podajecie.
Pamiętam jak parę lat temu był szał na Bartoszy, na szczęście minął:-) Widzę, że nikt tych staromodnych jak ja to mówię nie daję (też taka moda trwająca juz jakiś czas) mnie się nie podoba - ile osób tyle gustów!
Franki, Janki - sorry - u mnie odpada:-)


Dziewczyny ja mam większość ubranek w rozmiarze 50 nie liczę na koloski poza tym po konsultacjach z koleżankami które też rodziły bliźniaki to w 56 pływają bliźniaki więc naprawdę warto mieć kila sztuk mniejszych kompletów. Ja rozmiar 56 też mam ale zapasowo tylko.
Rożki do szpitala jest sens pakować do torby? Ja nie będę pakować ich, dopiero na wyjście poproszę żeby mąż zabrał razem z kocykami i kombinezonami ciepłymi. Laktator pamiętajcie zabrać żeby maluszkom pokarm odciągnąć po cc ciężko piersią od razu karmić.

 
Do góry