reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mój jest Janek i nie cierpi swojego imienia!!!!A jak chcę go wkurzyć to "Jasieńku":-D:-D:-D oj zawrą gary:-),

Malena- jak dzieci do fotelików zapakujesz to rożek zbędny...Ja kombinezoniki mam cienkie ( zH&M takie misie) bo jak coś to mam do wózka/fotelików śpiworki:-)
 
reklama
Sylha - racja - rożek w ogóle zbędny! Torbę zacznę pakować w następnym tygodniu dopiero po poniedziałkowej wizycie u gin. Ja mam tez takie kombinezony bawełniane z podszeweczką ale rozm 56 to mi wpadną w nie więc nawet ich pewnie nie wezmę ze sobą.

 
Malena- ja mam kombinezoniki takie misiowate w środku bawełna, niby rozmiar 50, ale one są w rzeczywistości 56-62, mam nadzieję,że mi wystarczą na 2-3miesiące...

Ciekawa jestem Palu jakie duże będą jej szkraby?!?!?
Ja mam wizytę dopiero 25....
 
Hej dziewczynki,
Jejku jak to już czuć, że Wy na finiszu samym.. Już ubieracie maluchy w ciuszki wirtualnie:) To już naprawdę tuż tuż.. Poem poznikacie z forum i bedzie smutno:) Kto jeszcze zostaje? Gienek, Tekla, Hakima, Marcikuk - ale to też już niedługo.. Zapomniałam o kimś?
Ja się trchę wczoraj zdołowałam, bo ostatnio mi wyszła anemia, więc soki, dieta, mieso czerwone - na potęgę - az nie mogłam na to wszystko patrzec , dodatkowo gin zapisała mi Tardyferon. Miałam nadzieję, że będzie lepiej po takiej dawce żelaza, ale w ciągu 2 tygodni jest jeszcze gorzej:( Hem 10,7 i hematokryt tylko 31%:(:( I nie wiem co ja już mam robić. Jak brałyscie jakies preparaty z żelazem to po jakim czasie one zaczynały działac?
Buzki dla Was w tn paskudny , deszczowy dzien...
 
Witaj Katka, nie martw się, ja jestem na tym etapie co Ty, więc będziemy razem :) Ostatnio mało aktywna bylam bo do zeszłego tygodnia chodziłam do pracy, a w tym próbuję się ogarnąć i nadrabiam m.in. forumowe zaległości ale też inne typu prasowanie czy spanie ;)

Dzisiaj idę do lekarza, może w końcu dowiem, się kto mnie tam czasem smyra od środka :) mam tylko nadzieję, że wszystko jest dobrze. Najważniejsze żeby było dobrze, jak nie poznam płci to jakoś przeżyję :)

Ja ostatnio nie robiłam wyników z krwi, może teraz mi gin zleci.

Dzień paskudny i deszczowy, ale z drugiej strony ja uwielbiam taką pogodę! :D ostatnio jak we wtorek poszłam na spacer (a bylo z 25 stopni) to po godzinie tak mi spuchły ręce jakbym cały dzień w górach była. W taką pogodę mi to nie grozi :) przynajmniej na razie :D

Dobrego dnia :)
 
Katka2012, Hakima - zobaczycie, nam też szyyybko zleci :)
Ja wczoraj bylam u gin, dzieciaczki rozwijają się zdrowo, ale niestety nie pokazały co mają między nóżkami :( Może następnym razem będą mniej wstydliwe hehe.

Katka, też wczoraj lekkiego dołka miałam, lekarz u mnie wczoraj na USG stwierdził zastój w prawej nerce, byłam dziś na dodatkowych badaniach moczu i czekam na wyniki. A za Ciebie trzymam kciuki żeby ta anemia szybko przeszła!!!

Hakima, czujesz juz ruchy ?
 
Ostatnia edycja:
Ruchy to zdecydowanie za dużo powiedziane, czasami mam wrażenie, że mnie te małe lekko dotykają od środka (tzn jednorazowo, takie puk i po sprawie), czasami idzie taka seria, 2-3 razy. Jelita chyba nigdy nie dawały mi takich odczuć (choć aortę czy żyły pulsujące czuję dość mocno i regularnie w brzuchu - kiedyś tak nie było), i tak mi się wydaje że to mogą moje maluchy, ale głowy za to nie dam. Czasem sobie myślę, że sobie to wmawiam bo chciałabym je już czuć, a czasem mi się wydaje, że to było jedno z nich. I bądź tu człowieku mądry... :)
 
Ja w niedzielę poczułam coś jakby muśniecie, ale to było tak delikatne, że sama nie wiem już czy mi się zdawało :) potem kompletnie nic, ale wczoraj coś poczułam, i to chyba było TO!! było naprawdę bardzo delikatne, jedno pukniecie - jakby pękła malutka bańka mydlana tam w środku, myślałam, że może znów mi się zdawało, ale po chwili znów takie 2 puknięcia :) no i od tego momentu cisza. Czekam z niecierpliwością na kolejne :)
 
Dziewczynki to gratuluje pierwszych ruchów. To pewnie to. Te poczatkowe latwo mozna przegapic pozniejszych nie przegapicie.
Katka - no na tywoja anemie to pewnie pogoda tez nie pomaga ale kochana glowa do gory wszystko przejdzie. Ja sie dowiem moze za dwa tyg czy mam anemie czy nie mam. Mnie lekarz straszyl od poczatku ze z bliznikami czy biore zelazo czy nie to pewnie sie jej dorobię. Na wszelki wypadek mi przepisal tableteczki zelaza. A ja nadal jestem jak kot po kastracji (ciekawe czy by mi whiskas pomogl) moge spac i sie wylegiwac i zero checi na cokolwiek. Tez mam jesc czerwone mieso (a feeeee) jajeczka (chlopaki mowia zdecydowane NIE) i dokladnie byc tu madry. No ale skoro moj lekarz twierdzi ze wiekszosc mam blizniaczych sie w koncu dorobi anemii to ty kochana tym bardziej. Glowa do gory w koncu minie.
A ze tu dziewczyny blisko konca niedlugo nas zostawia to sie nie martw pewnie zajrzą czasem dac znac co u nich no i pewnie jakies nowe mamuski nas znajda.
Hakima - daj znac jak tam po wizycie i czy maluchy pokazaly krocze.
Tekla - no to masz niesmiale dzieci nie to co moje bezwstydne takie :-D oba pieknie rozlozyly nozki ze pani doktor stwierdzila ze nie mam mowy o pomylce za to jeden do tej pory buzki nie pokazal. W koncu laskawie profil odslonil na moment. To moze u ciebie dziewczynki malutkie wstydliwe???
 
reklama
Palu - Leon mi też się bardzo podoba, mały lew:)
Malena- masz rację z tymi starymi imionami,że taka moda i chociaż Antoni bardzo nam się podoba i jest uroczo,to co słyszę to gdzieś mały Antoś jest a to też takie stare imię... w związku z tym zmieniliśmy i nie będzie u nas Antoś a Marcel- podałam 6 imion do wyboru,odbyła się narada rodzinna, głosowanie i najwięcej głosów było na Marcelka, mój mąż głosował na Gabrysia,ale myślę,że już zostanie Marcel,bo ładnie mi brzmi: Laura i Marcel:tak:
Marcikuk- muszę powiedzieć lekarzowi o puchnięciu, wizytę mam następną 24 września,więc wszystko powiem jak na spowiedzi!!! Ja też nie wiem dokładnie jak wyglądają moje maluszki i szczerze,to już nie mogę się doczekać USG w 28 tygodniu, podejrzewam,że wtedy to już będą wyglądały tak jak przy porodzie? Byle by się pokazały,bo ostatnio wtuliły się we mnie i tylko profile widziałam i to słabo...
Katka- myślę,że dziewczyny będą nas tutaj odwiedzać i opowiadać o pierwszych doświadczeniach z dzidziusiami już po porodzie, ja jestem blisko Ciebie, może się okazać,że będziemy rodziły w tym samym czasie, orientujesz się do kiedy max nosi się ciążę trojaczą?
Tekla i Hakima- to były pierwsze ruchy waszych maleństw, teraz będą coraz częściej,co do płci,to w 20 tygodniu poznacie już na 100% kto u was mieszka a u Ciebie Hakima coś czuję,że dzisiaj już będzie wiadomo:tak: moje były bezwstydne, dziewczynka to pokazała co ma już w 12-13 tyg. a chłopiec w 16 tygodniu i zawsze tego ślimaczka ma na wierzchu:-p:-p
 
Do góry