reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Marcikuk- ja zaczynam puchnąć jak zbyt długo spaceruję i jest na zewnątrz w miarę ciepło. Ostatnio spuchły mi okropnie dłonie, palce jak serdelki, stopy i nogi całe-czułam pod kolanami takie drętwienie i chlupanie:(
Niuleczka-jakie śliczne żabki ,też myślałam,że są identyczni! Z tym puchnięciem po cc to rzeczywiście,dobrze że napisałaś,boja już bym chyba tak zaczęła panikować,że umieram lub coś...
Aga- trzymaj się dzielnie, powodzenia,bardzo mocno trzymam kciuki i czekam na jakieś wieści.
Lola216- nie denerwuj się tak bardzo wtorkowym USG będzie dobrze zobaczysz!!!U mnie kopią na przemian,ale dziewczynka bardziej agresywna,jak ona mi zasunie kopniaka to aż brzuch cały odskakuje. Kochana a ty myślisz,że to już by Cię wzięli na cc? Mam nadzieję,że jeszcze nie..spakuj torbę dla świętego spokoju,ale ja wierzę,że do 37 tygodnia donosisz maleństwa co najmniej.

Dziewczyny w jakim rozmiarze macie ubranka dla dzieci na Start,tak do szpitala?
 
reklama
Dziewczyny, kiedy dokładnie poczylyscie jakies wyrazne ruchy - zeby wiedziec, ze to na pewno to. Wszedzie pisze, że juz powinnam czuc, a nie jestem pewna no i oczywiscie standardowo się martwię:(
 
dzięki dziewczyny za komplementy:-)
sylha - jeszcze im ząbki nie idą, to chyba mleczko nie połkniete w buźce było, faktycznie tak wygladało jak zabki heheh

katka - noce u nas coraz lepsze:tak:, kapanie i kolacja o 20, potem mąz ich karmi ok. 24-1, a potem ja 5-6. Od tej 20ej do 5 rano spią jak susły i się wcale nie wybudzaja:-) ale od tej 5-6 juz się kręca, wierca, sapią, no istne zoo w tych łózeczkach i ja już wtedy nie śpię tylko leżę, o 7 rano ląduja na macie i się bawimy, potem o 9 znów papu i najczęściej ida smać tak na 1,5-2 godz i wtedy mogę się ogarnąć. Teraz już widzę że niektóre rytuały zaczynaja się powtarzac co mnie bardzo cieszy:-) aaaaa i najwazniejsze Kluchy usypiają same w łóżeczkach, po karmieniu kłade ich i wychodzę, jeden zasypia od razu, drugi walczy i się rzuca ale nie ryczy więc nie reaguję i po ok. 20 min pada, a rodzice mają wieczór dla siebie:-) więc nie jest źle a jeszcze miesiąc temu narzekałam;-)
Pamiętajcie grunt to konsekwencja i powtarzalność, w końcu dzieciaki załapują rytm, oby tylko kolek i bolących brzuchów nie było, resztę ogarniecie z palcem w nosie:-D

Katka -a a Ty już psychicznie przygotowana na potrójne szczęście?
 
Lola- nie martw się bo dzieci to czuja ja wierzę, że będzie dobrze, zobaczysz! Nawet nie myśl o szpitalach jeszcze itd. No mnie niestety stopy puchną i to dość mocno dziś spróbuje posiedzieć z nogami w górze choć w efekty żadne nie wierze:-D

aga - w Twoim tygodniu lepiej być w szpitalu i czuć się bezpiecznie, zaciśnij zęby i dasz radę! Może na weekend Cię wypuszcza? Oddzywaj się!

Niuleczka - chłopcy faktycznie już konkretnie wyglądają, temu po lewej ząbki idą faktycznie! Ale czy to możliwe? Fajne dzieciaczki, jedzą i śpią peewnie Aniołki co? :-)


 
Gienek - u mnie co 2 tyg pani konsultant podejmuje decyzje czy już rozwiazujemy czy czekamy kolejne 2 tyg i tak w kółko . I tu nie chodzi o to czy ja się dobrze czuje bo mogłabym nawet do 37 tc donosić ale wszystko zależy od naszej kochanej Lenki:-)

Wiecie co? Właśnie wzięłam się za pakowanie torby i kompletnie nie wiem ile czego spakować dla dzieci? Przed porodem muszę dać ciuszki , w które ubiora dzieci po porodzie czyli co? Sam pajacyk i czapeczka czy jeszcze body pod to ?? I potem jeśli np będę 2-3 dni w szpitalu to na te dni tez mam wziąć pajace same? I potem coś na wyjście tak ?
Mi się wydawało ze mam pełno tych ciuchów ale jakoś tych małych oprócz pajacy i body to nie mam zbytnio to jak ubierzecie dziecko na wyjście do domu? Nawet nie wiem na jaki rozmiar pakować czy do 2,5 kg czy do 3,5 kg bo zależy kiedy urodze a Lenka to na pewno będzie max 2 kg ważyć w 37 tc a Mati to na koloska się zapowiada :-)
 
No, Palu, przed Tobą ostatnia prosta, jeszcze tydzień.....
jak sobie pomyślę, że mi zostały jeszcze tylko dwa tygodnie, to też zaczynam się stresować, ale trzeba być dobrej myśli:-):-)

aga, trzymaj się jak najdłużej w trójpaku;-)
 
Katka2012 mi się w niedzielę zdawało jakbym cos poczuła, ale od niedzieli cisza i spokój tak więc sama już nie wiem. Mogłyby już zacząć dawać o sobie znać bo tez zaczynam się martwić, choć lekarz mówił, że nie mam powodów.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lola - zapakuj wstępnie dzisiaj tę torbę bez nastawienia na żadne cięcia wtorkowe! Jak najmniejsze rozmiarki zabierz, body +pajac+czapeczka+ niedrapki i takie ze 3 zestawy potem mąż dowiezie gdy będzie potrzeba i musiałabyś dłużej z dziećmi zostać.
Ja dziś mam zamiar skończyć prasowanie, torby na razie nie pakuję może po poniedziałkowym usg zacznę pakować w zależności do tam powie mój wspaniały gin:-)
Katka - ja ruchy poczułam ok 17-18 tc ale delikatne takie klucia od środka jakby mnie paluszkami zaczepiały nic jakiegoś spektakularnego nie było więc easy naprawdę!:-) Potem zobaczysz ok 20 tc i dalej już będziesz mieć pewność, że to TO! I to w chwilach aktywności a nie że non stop nawalają tyle siły to jeszcze nie mają:-)
 
Do góry