reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Miss Cinname - z tymi brzuszkami to roznie bywa. Niektore dostaja brzuszka wczesniej inne pozniej, ja np do tej pory nie mam wielkiego. Jak siedze to wygladam jakbym duzo tluszczyku miala, jak stoje to jest pileczka ale bardziej ogromne wzdecie przypomina. Nie ma reguly. Zalezy jak sie dzieciaczki tam uloza.
 
reklama
Malena- dzięki za komplement:) powiem Ci,że ten mój brzuch rośnie w zaskakującym tempie z tygodnia na tydzień jest większy!

Miss Cinname-ja to na przykład zawsze miałam mały brzuszek a ciążowy wyszedł mi prawie natychmiast. Na początku byłam taka opuchnięta w tych miejscach, potem opuchlizna zaczęła twardnieć i rosnąć,no i rośnie i rośnie...

Marcikuk- i ja też znowu puchnę, przeszła kawałek z mężem na spacer i myślałam,że nie wrócę tak spuchłam!!Po drodze spotkaliśmy Panią,która spacerowała w bliźniętami,zagadałam ją i okazało się,że jest nianią a chłopcy urodzili się w 5 miesiącu ciąży, rany jak mój mąż to usłyszał to powiedział,że mam nigdzie nie wychodzić tylko siedzieć w domu...

Lola216- co tam słychać,kiedy następne USG?

Palu- może zadzwoń i skonsultuj z lekarzem te bóle i skurcze, słyszałam,że lepiej wszystko zgłaszać.
Katka- śliczny masz brzuszek, zupełnie nie widać na razie,że spodziewasz się trojaczków:tak:
 
gienek - 5 miesiac wow, ale przynajmniej wiemy ze w dzisiejszych czasach takie maluszki sa w stanie przetrwać. Co do puchnięcia to co ci dokladnie puchnie???? Jesli tylko nogi to spoko ale jesli cala puchniesz to zglos sie do lekarza. Mnie puchna tylko nogi od kostek w dol. Kostki mam tak napuchniete ze wyglada jakbym jakies korale na nich nosila. No i stopy u gory - masakra. poprosilam emka by mi wymasowal a tu najdelikatniejszy dotyk boli jak pieron. On mi je masowal a ja plakalam w poduszke. No i sa jak plastelina jak wgniote je palcami to zostaje dziura i dopiero po chwili wracaja do wypukłości
 
Marcikuk - mam dokładnie to samo od mniej więcej 26 tc i coraz bardziej puchną mi te stopy już tylko w jedne buty udaje mi się je włożyć za chwilę zostaną tylko klapki:-D Prawie w ogóle nie używam soli i piję dużo płynów i nie ma reguły po prostu dzieci i ich ucisk na macicę i żyłę główną robi swoje.
Moje wyglądają jak stopy hobbity jak ktoś oglądał Władcę Pierścieni - tylko nie są okudlone:-D

Ostrożnie z masowaniem stop bo wiem, że delikatny ucisk na którąś cześć stopy i któreś dwa palce potrafi wywołać wcześniejsze skurcze....

Palu - jak tam się trzymasz kochana? Ból minął? Napisz ile przytyłaś ogólnie do tej pory i czy się czymś wspomagasz.

Sylha, Lola - też tak czujecie, że jedno dziecko jest jakby bardziej spokojne a drugie szaleje? U mnie chłopiec to istny szatan a dziewuszka taka grzeczna od czasu do czasu lekko zaczepi, delikatnie a ten buh!buh! nogami wali strach się bać normalnie.:szok::-D

 
Malena 2-3 tyg temu było 14 kg a teraz to nie wiem. Nie wchodzę nawet na wagę. Ale pewnie ze 4 spokojnie jeszcze przybyło :)
chce się zważyć jak będę szła do szpitala i jak z niego wyjdę i ile mi ubedzie:)

Już mi lepiej. Tylko ten brzuchol taki wielki, ze cieżko mi się z boku na bok przekrecic:)
mam taki mały żołądek ze co chwile jestem glodna, a mogę zjeść tylko tyciunio.
Musze jeszcze dla małych apteczke jakaś zrobić, a tak w ogóle to chce, żeby się wykluly moje pisklaki, żebym jakimś cudem szybko wyrwała się z domu i poszła na shoping:) bo wczoraj próbowałam ale nie miałam siły chodzić po sklepach
 
Malena - nie ogladalam wladcy pierscieni ale moge sobie wyobrazic te stopy. <asz racje ucisk robi swoje. Pije tez duzo ogolnie jakbym na kacu byla, sol tez ograniczam, woda mi nie zostaje w organizmie bo siusiu co 10 min - a stopy masakra. Buty tez mam tylko jedne - tenisowki haha na zime w sam raz :) nawet moje klapki krokodylki ztobily sie za male na moje obrzmiałe stopy bo buty te nie rozciagliwe sa.
Z tym masazem mnie przestraszylas.
 
Palu_ to nie dużo przytyłaś, naprawdę super. Wierzę, że musi być Ci bardzo ciężko...ja wiem jak mnie teraz ciężko czasem spać a co dopiero Tobie jak Ty już jesteś "prawie rozpakowaną" mamusią:-)

Uśmiałam się z tym shopingiem ja wczoraj weszłam do paru sklepów i już nie mam kondycji kompletnie i też marzę o tym, żeby w którąś sobotę wyskoczyć sobie na sklepy, heh


Palu_ jak fajnie, że tyle donosiłaś dzieciaczki, pomyśl o ile łatwiej CI będzie, nie ma stresu z samodzielnym oddychaniem, odruchem ssania, itd naprawdę to bardzo ważne! Super i już Ci gratuluję :-)

Marcikuk - uśmiałam się z tenisówek w sam raz na zimę jak napisałaś ale ja mam to samo:-) będę na porodówkę w japonkach z mocno elastycznej gumy jechać jak tak dalej pójdzie:-) Ale pocieszam się, że jeśli tylko te stopy miałyby mi puchnąć to nie ma sprawy idę na To-) Oby żadne skurcze się nie pojawiały i tego typy podobne historie to przetrwamy:-)
A z tym masażem to wyczytałam gdzieś na stronie jakiegoś gabinetu kosmetycznego odnośnie właśnie masażu stóp by nie uciskać jakiś tam miejsc i dwóch palców - niestety nie pamiętam gdzie to było. Ale też absolutnie nie miałam zamiaru Cię wystraszyć wiec spokojnie niech maż Cię masuje -nie ma co wariować znowu!

 
Marcikuk- nogi do góry i odpoczywasz!!!!Albo do zimnej wody, mi emek w te mocne upały to wodę ze studni nosił- lodówka- ależ to był dla moich stóp miód:-D:-D

Malena- hehe ja raczej nie czuję różnicy, oboje tak samo, jedynie każde czuję inaczej ze względu na ułożenie

Ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać nad szpitalem powiatowym....wojewódzki ma wrazie W lepszy sprzęt do ratowania, ale powiatowy, ma lepszą opiekę okołoporodową.....chcę tam jutro zadzwonić i się zapytać, co oni na moje bliźniaki, na ich stronce piszę, że dziecko minimum1800gram, 35tc skończonych i ogólnie jeżeli ciąża przebiegała bez większych komplikacji- no u mnie jedynie jeszcze tydzień ciąży..wiele koleżanke, znajomych co rodziło w powiatowym bardzo sobie chwaliło opiekę tam jedna miała porównanie i stwierdziła,że jakby była po raz 3 w ciązy to bez zastanowienia rodzi w powiatowym, no chyba,że byłyby komplikacje...
 
Czytam o waszych spuchnietych nogach i tak sobie mysle oby Was nie spotkalo to co mnie....
W ciązy spuchłam lekko, na sam koniec ale naprawdę nie było to nic wielkiego, za to po cc spuchłam jak słoń! Pytałam kilku lekarzy w szpitalu bo z każdym dniem było coraz gorzej, moje nogi wyglądały jak kobiety która waży 150 kg, nie żartuję i były spuchniete od samej pipki po końce palców. Lekarze mówili, że niektórym kobietom tak sie dzieje po cc i że to zejdzie, nie mogli mi podac leków odwadniających zebym nie straciła pokarmu i tak moje stopy ledwo mieściły się w najluźniejsze japonki gdy wychodziłam ze szpitala. Opuchlizna schodzila jakies 10 dni, ale wyglądało to tragicznie, stopy wręcz mi się nie zginaly. Potem jak opuchlizna schodziała z góry w dół to byl moment ze udo miałam szcuplejsze niz łydkę;-)
Mam nadzieje, ze Was to nie spotka jednak może więc gdyby to nie bójcie się jak usłyszalam od gina "niektóre kobiety po cc zamieniają się w słonia, na szczęście na chwilę;-)"
 
reklama
niuleczka - jak ten czas leci ty juz 3 miesiace po a pamietam jak szlas do szpitala. Wklej no jakies zdjecie swoich pociech.

Lekarz mnie ostrzegal ze nogi moga mi jeszcze bardziej spuchnac. Tenisowki juz mam rozmiar wiekszy niz normalne buty ale w zime nie wiem co zrobie. Smiesznie w takich tenisowkach juz teraz wyglada jak zaby z nieba leca a ja w takich szmaciakach sobie pociskam.
Sylha - oj ja wiem nogi do gory zimna woda tylko to jest dobre na chwile. Tak samo jak rano wstaje nie powinny byc tak bardzo spuchniete a sa i to bardzo. Lezec caly czas sie nie da bo juz mi niewygodnie. Poza tym nie moge tak lezec do listopada, musze cos robic. Pocieszam sie mysla ze do konca roku po spuchnietych nogach nie bedzie sladu tak samo jak po lezeniu na kanapie :p:p:p:p
 
Do góry