reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

AIMEE- a jesli chodzi o koszule to wszystkie 3 sa do karmienia?ja tez potem nie chodze w koszulach a w domu mam 2 nowe-tylko nie do karmienia i nie wiem czy az 3 dokupie-co ja potem z tym zrobie?
ANKOS-jeszcze sie ciuszkow nawybierasz ale wiadomo pomoc na sile to nic przyjemnego.mi moja mama powiedziala,ze da pieniazki i sama sobie kupie,bo jak ktos inny kupi to zawsze jest nie tak.
 
reklama
lilly - sądzisz, że ten bawełniany pajac + cienki polarkowy pajac to za dużo? To co lepiej body z krotkim + bawelniany pajac + ewentualna jakas bluza rozpinana, a na nogi kocyk i do fotelika? Wolałabym sobie ząlożyc pewne rozwiązania niz potem sie trzepac, a najbardziej mój mąż szukając w domu odpowiednich cuszkow (co jest dla niego magią oczywiście)
Dajcie jakis gotowy przepis
 
Z tymi koszulami - to nie trzeba przecież kupować takich do karmienia, no bo potem rzeczywiście sie nie przydaja, ale mogą być takie co sie rozpinają, znaczy aby można było sobie dekold zrobić i cycka wystawić ;-)
Na samym początku przecież i tak jednocześnie sie nie bardzo da karmić, zanim ja sie nauczę, dzieci sie nauczą jak to sie robi :-)
A w domu to wiadomo, swoboda, koszula do góry, czy koszulka od piżamy do góry, czy koszulka na ramiączka w dół i luzik...
Zniecheca mnie to, ze wszystko jest co jest "dla cieżarnych", "do karmienia" takie wyspecjalizowane to drogie cholerka, a przecież nie jest niezbędne tylko możliwe do wykorzystania, w teorii ułatwiajace życie, ale czy napewno???...jakoś kiedyś babki bez tego dawały sobie radę w normalnych ciuchach, koszulach, stanikach...

tak jak tu pisałyście o sterylizatorach...mozna mieć a mozna wyparzać we wrzatku...nie dajmy sie zwariować co z tymi manelami robić za pół roku?!

Lilly
- masz racje z ciuchami, wszystko zależyod pogody...na boieżaco trzeba będzie reagować.
ciekawe czy prognozy się sprawdzą ;-)

Ja znalazłam taką stronę i tu pogoda na maj dla Wawy: Pogoda maj Warszawa 2012. Prognoza pogody na maj 2012 2011.

No i macie racje z tym ubieraniem i tendencja do przegrzewania dzieci...jak znajoma zobaczyła rampersy to zapytała po co to, bo zimno przecież w stópki! Dla niej nie do wyobrażenia było, ze małe dziecko moze mieć gołe stopy nawet w domu....co kraj to obyczaj i "tradycje" przekazywane z pokolenia na pokolenie :-) Widać zwłaszcza w zderzeniu z innymi krajami :-)

Aimee - bardzo mnie cieszy, ze sie lepiej czujesz! Nareszcie :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny z tym przegrzewaniem to święta racja,ale pamiętajcie że nasze maluchy urodzą się raczej z mała wagą urodzeniową około 2500gram i może i mniejsze a takie dzieciątka potrzebują więcej ciepła,bo mają mniej tkanki tłuszczowej:tak: Z resztą każda sobie zadecyduje co i jak.
Co do koszul to mam tylko jedną do karmienia i zamierzam kupić jeszcze jedną z cienkim szlafrokiem,to wystarczy,potem będą leżeć bez użytku a kasy szkoda lepiej coś dziecom kupic.

Jak patrze na swój brzuch to wydaje mi się że się trochę opuścił na dół,niewiele ale jednak:szok: a tu jeszcze trzeba wytrzymać pięć tygodni chociaż i na wkładce miałam małe brązowe plamki takie jak miałam na początku ciąży:szok: Ale kontroluję sprawę co chwile w kibelku,mam nadzieję że już sie to nie powtórzy:no:
 
Hejka
nie odzywałam się dzisiaj bo jakoś źle się czułam i czuje się tak dalej jutro jade odwiedzić porodówke i dowiedzieć się co mam wziąźć ze sobą do szpitala sorki że tylko o mnie ale nie mam siły miłej nocki do juteka
 
Witam,

kiedys probowalam sie do Was dolaczyc, napisalam dlugiego posta i mi sie niechcacy skasowalo. Od tamtej pory jakos nie moglam zabrac sie za pisanie ale chetnie sobie podczytuje co u Was :) Szczegolnie uwielbiam wiesci i zdjecia o nowo narodzonych blizniakach :) teraz jestem w 23 tyg. ciazy. Ostatnio moj gin chcial zrobic mi dokladniejsze badanie usg ale maluchy tak sie wiercily ze ledwo mogl je uchwycic i wyslal mnie na jeszcze dokladniejsze do szpitala. Jednak na termin musze czekac az 2 tyg:-(
Powiedzcie mi prosze bo sie martwie - czy to normalne ze czuje az tak wzmozone ruchy plodow? Wiem ze ciaza blizniacza to bardziej czuc niz w pojedynczej ale normalnie az sie martwie ze cos jest nie tak, ze im tam jest niedobrze. W pierwszej ciazy mialam bardzo malo ruchow a teraz prawie non stop i czesto tak mocne ze szok!!
Druga sprawa - lekarz zapisal mi Biofer Folik 2x1 tabletka dziennie, oprocz tego mam normalnie brac wit. dla kobiet ciezarnych. Powiedzial ze to ze wzgledu na to ze to ciaza blizniacza? Czy ktoras z Was tez bierze az tyle tego??
P.S. Kupilam poduszke-rogal ktora polecalyscie. Normalnie cudo, zakochalam sie w niej :-)
Najprawdopodobniej mam miec 2 dziewczynki. W domu juz jest jeden lobuz, 3-latek. Bedzie wesolo.
 
majowa mamcia ja to takie ostre ruchy czuje mniej wiecej od 22 tygodnia. Wzmozonymi ruchami nie ma sie co martwic, raczej ich brakiem:-D. Ja teraz siedze wywalona brzuchem do gory, a ktores mi pupke wypielo z boku i mam taka mala pileczke, wyglada to przekomicznie.
 
niuleczka naprawdę ciężko mi teraz cos doradzić bo wszystko zależy od pogody.Myślę jednak,że lepiej o letniej porze roku nie ubierać dziecka przesadnie.Zawsze możesz tak jak pisałaś cos rozpinanego założyć,albo kocykiem okryć gdyby jednak był troszke chłodniejszy dzień.Zresztą malucha do samochodu nie ma co za ciepło ubierać.Nie martw się tak,instynkt Ci na pewno podpowie:tak:Zawsze mozesz sprawdzić karczek dzieci czy nie jest przegrzany.

Wiolka no tak jak wczesniej pisałam,chcą Mati podobno miesiąc zatrzymać.Ginka jej mówiła,że dobrze będzie jak jeszcze miesiąc pochodzi w ciąży bo tam podobno rozwarcie 2cm.Ale ja mam dystans do takich rozwarć bo z córką w ciąży też dosyć długo takie rozwarcie miałam.Teraz mam 1cm i szyja bardzo krótka.Daj Boże,żeby Mati i my wszystkie jak najdłużej nosiły nasze maluchy.

Dobranoc dziewczyny:-)
 
reklama
czesc dziewczyny.LILLY-to mnie strasznie zmartwilas stanem MATI.i ty musisz sie oszczedzac.ja juz tez mam codziennie schizy z tymi porodami przedwczesnymi i nie moge sie doczekac wizyty w srode.biedna mati-pozdrow ja serdecznie ode mnie.LILLY-ty kochana juz jestes zaawansowana i jakos dotrzymasz jeszcze ze 4 tyg conajmniej.
MAJOWA MAMUSIA-pisz jak najczesciej -w duzej grupie nam razniej.:-):-)
 
Do góry