reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

widzę że zaczynamy pokazywać swoje buźki i brzuszki. Może i ja coś wstawię...
martyna222 to nieźle z Ciebie zdzierają w tej klinice. Ja wiem że zawdzięczasz im wiele ale prowadzenie ciąży mogłoby być trochę tańsze. Ja płace zawsze taką sama stawkę (na marginesie też wcale niemałą), nie ważne czy to połówkowe, czy normalne; ponadto dziewczyny które są w pojedynzych ciażach również płacą tyle samo co ja.

magda_b to idziemy tego samego dnia do szpitala - tylko ja jeszcze nie będę rodziła. Wow to już za tydzień - szykuj się mamusiu, szykuj :)))
 
reklama
magdab super,że wszystko dobrze, ale czas leci, chyba zazdroszczę,choć mąż mówi ciesz się błogim spokojem, ale chyba już wolę cieszyć się dziećmi, a nie żyć i odliczać z dnia na dzień
 
Magadab gratuluję ...ale dziewczynki duże...zazdroszczę że już jesteś niemal na mecie...

Jeśli chodzi o wizyty to rzeczywiście są cholernie drogie...ale na szczęście...niedługo będę już u doktora który pracuję w szpitalu...i mam nadziję że będzie już taniej...bo moja doktor też w ciąży i rodzi w lutym :)...to podobna specjalista od bliźniaków... zobczymy
 
Hej kobietki;-)Za bardzo byłam zadowolona z tego dobrego samopoczucia:)Właśnie wzięłam kąpiel i jeśli bóle nie ustaną jadę do szpitala:-(Są nieregularne i bardziej takie kolkowe ale czuję straszne parcie na odbyt.Wolę dmuchac na zimne.Do tego jest mi niedobrze.Na dodatek moja starsza córka dostala OSPY.Dobrze,że ja miałam w dzieciństwie.Lekarz mówi,że nic mi nie grozi:szok:Pozdrawiam i trzymajcie kciuki:tak:
 
magda_b no to super wieści! Chciałabym też tak spokojnie sobie dotrzymać do takiego terminu, a cc widzę, że będziesz miała w 36tc.... jak to jest? który tc jest najlepszy do rozwiązywania c. bliźniaczych? Mi dr mówił, minimum 36tc, a najlepiej pomiędzy 37 38 tc a to pewnie co lekarz ot inna opinia. A Twoje dziewczyny do tego 11 jeszcze dobiją pewno do 2,8 i 2,6 kg :-D spore jak na bliźniaki :-) U mnie niby w 28 tc ważyły po 1,3 kg ale wydaje mi się to jakoś mało możliwe - nie za duże? :szok:

yenefer czekamy na fotkę :-D a Ty zostajesz w szpitalu już do porodu?

moniora mocno trzymam kciuki za Was. Pamiętaj - będzie dobrze, to już dobry termin :) Daj nam jakoś znać!

Gosia znam to - teraz odliczam każdy dzień i w konsekwencji tydzień, czytam o szansach przezycia Dzieciątka w zależności od tego w którym tc się rodzi..... jak tu się cieszyć ciążą? :szok: więc rozumiem Twoje obawy doskonale.
 
iza sama nie wiem, nie utrafisz za tymi lekarzami. Podobno mam leżeć juz do końca (ciąża jednoowodniowa i jednokosmówkowa więc będzie rozwiązana wcześniej) ale nie wydaje mi się żeby mnie tam trzymali jak nic się nie będzie działo.

Zabieram laptopik ze sobą więc postaram się być z Wami na bieżąco, bo inaczej to chyba z nudów bym padła...

Słyszałam że w 36tyg ciążę uważa się za donoszoną i można rozwiązywać. Toż to początek 9 m-ca.
 
magda_b to idziemy tego samego dnia do szpitala - tylko ja jeszcze nie będę rodziła. Wow to już za tydzień - szykuj się mamusiu, szykuj :)))

hehe noo Ty to lepiej jeszcze troche poczekaj z rodzeniem!! No już za tydzień:szok::szok::szok:

magdab super,że wszystko dobrze, ale czas leci, chyba zazdroszczę,choć mąż mówi ciesz się błogim spokojem, ale chyba już wolę cieszyć się dziećmi, a nie żyć i odliczać z dnia na dzień

No właśnie też powiedziałam mojemu lekarzowi, że dopiero co przyszłam "potwierdzić" ciążę, a tu już prawie koniec!!! Mój też czasem mówi żeby się cieszyć spokojem, ale ja już poprostu nie mam siły... zmęczona jestem już tym ciężarem i niewygodą, ale mimo to uważam ten okres za cudowny!!

Hej kobietki;-)Za bardzo byłam zadowolona z tego dobrego samopoczucia:)Właśnie wzięłam kąpiel i jeśli bóle nie ustaną jadę do szpitala:-(Są nieregularne i bardziej takie kolkowe ale czuję straszne parcie na odbyt.Wolę dmuchac na zimne.Do tego jest mi niedobrze.Na dodatek moja starsza córka dostala OSPY.Dobrze,że ja miałam w dzieciństwie.Lekarz mówi,że nic mi nie grozi:szok:Pozdrawiam i trzymajcie kciuki:tak:

Nooo to może lepiej jedź do szpitala... będziesz spokojniejsza:-) Trzymam kciuki!!

magda_b no to super wieści! Chciałabym też tak spokojnie sobie dotrzymać do takiego terminu, a cc widzę, że będziesz miała w 36tc.... jak to jest? który tc jest najlepszy do rozwiązywania c. bliźniaczych? Mi dr mówił, minimum 36tc, a najlepiej pomiędzy 37 38 tc a to pewnie co lekarz ot inna opinia. A Twoje dziewczyny do tego 11 jeszcze dobiją pewno do 2,8 i 2,6 kg :-D spore jak na bliźniaki :-) U mnie niby w 28 tc ważyły po 1,3 kg ale wydaje mi się to jakoś mało możliwe - nie za duże? :szok:

od początku ciąży lekarz mi mówił, że w 36 tc rozwiążemy ciążę, bo to jest już ok dla dzieciaków... tym bardziej że te moje dziewczyny są duże i mój organizm dłużej by nie wytrzymał! skoryguje wagę moich dzieci: 2,3kg i 2,5kg:-)
wydaje mi się że twoje jak na 28 tc to są w normie wagowo:-)

Słyszałam że w 36tyg ciążę uważa się za donoszoną i można rozwiązywać. Toż to początek 9 m-ca.
No dokładnie tak mówi mój lekarz i ja mu wierzę :-)

Jak już wrzucamy zdjęcia brzuszków to ja też wrzucę :-) to zrobione w Wigilię, czyli pełny 33tc:-)
 

Załączniki

  • P1080994.JPG
    P1080994.JPG
    37,6 KB · Wyświetleń: 81
KOchane dziewczynki ponieważ rozpisałyście się na temat ciuszków, kosmetyków i ogólnie wyprawek, to ja mam pytanko. Powiedzcie kupujecie od razu 2 łóżeczka?? Pytam bo konsultowałam się ze znajomą która ma bliźniaki i ona mówiła że na początku wystarczy spokojnie 1 łóżeczko i do 3-4 miesiąca nie ma zupełnej potrzeby na 2 oddzielne...Co sądzicie??


Iza mama bliźniaków wyniki glukozy będą jak mąż wróci z pracy, bo ma mi odebrać pewnie wieczorkiem napiszę...
Buzka
 
Słyszałam że w 36tyg ciążę uważa się za donoszoną i można rozwiązywać. Toż to początek 9 m-ca.

Moja lekarz na ostatniej wizycie tez tak powiedziała. skończony 36 tydzień u mnie wypada 9 lutego :) Postanowiłam, że dotrwam do tej daty bez większych problemów (staram się nastawiać pozytywnie).

Jak już wrzucamy zdjęcia brzuszków to ja też wrzucę :-) to zrobione w Wigilię, czyli pełny 33tc:-)

Piękne macie te brzuszki :)

P.S. U mnie pojawił się chyba pierwszy rozstęp :(
 
reklama
ewus2090 - zaraz Cię dopiszę :) Podaj mi tylko dokładnie w którm tc jesteś? Równo 15?

iza, martyna - ja też po IVF. Dokładnie po ICSI. Też podchodziłam w Invimedzie w Wawie. Prowadził mnie pan dr i bardzo chciałam żeby prowadził moją ciążę, ale ciężko dojeżdżać do Wawy z Kraka w moim stanie.

magda b - ale wielkie te Twoje szkraby! Czym Ty je karmisz? ;-) No i szybko do szpitala sie wybierasz, szybciej niż ja. Eh, tez bym tak chciała!

Moniora - trzymam kciuki, żeby bóle minęły. Ale jak cos to Twoja ciąża jest juz na ładnym etapie i jakby teraz doszło do porodu, to dzieci sa już bezpieczne

malakurka - ja kupiłam dwa takie same łóżeczka, ale wietrzy sie póki co tylko jedno i to jedno będę na poczatku używać. Dopiero jak dzieci podrosną to wyciągniemy drugie i przeniesiemy do ich pokoju. W naszej sypialni zmieści się co najwyżej jedno.

iws - może smaruj brzusio jakimś kremem? Może to choć trochę powstrzyma ich powstawanie? Ja też niestety mam rozstępy choć smarowałam się od 4 miesiąca. Podobno taka juz moja uroda i już.
 
Ostatnia edycja:
Do góry