reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja dopiero w 12tyg dowiedziałam się o podwójnym szczęściu.Wcześniej było widać tylko jedną fasolkę.A jak samopoczucie?Ja do 13 tyg czułam się dobrze,a potem się zaczęło i to ze zdwojoną siłą.Mdłości,bóle głowy i inne nie fajne dolegliwości.Ale Ty nie musisz tak mieć,bo każda ciąża to indywidualna sprawa.:-)

Ja tez myślałam, że będzie tylko jedno. W 4 tygodniu byłam u lekarza i na usg widać było wtedy tylko 1 pęcherzyk, więc wczorajsza wiadomość była dla nas szokiem:szok: W ogóle ta ciąża to trochę niespodzianka. Tzn. w sumie planowana, ale to był pierwszy cykl starań, więc nie spodziewałam się, że tak od razu się uda, zwłaszcza że styczeń nie był dla nas najszczęśliwszym miesiącem, więc jakoś specjalnie się do tych starań nie przykładaliśmy. Jeśli chodzi o samopoczucie to jest w miarę ok - mdłości się co prawda zdarzają ale na szczęście lekkie i bez wymiotów. Dużo tylko śpię:-) Mam nadzieje, że tak zostanie.
 
reklama
Hej,

ja całą noc nie spałam ... cały czas myślałam aż wreszcie przetrawiłam tą nowinę.
Ja czuje sie dużo lepiej niz w ciązy z synkiem, mam dużo siły, wszystko moge jeść, czasami mnie przymuli ale nie uciążliwie. Nie ma porównania jeśli chodzi o samopoczucie.


możecie polecić mi jakąś dobrą literaturę o bliźniakach?

jak ja mam dwoje dzieci w jednym pęcherzyku to to jest ciąża jednojajowa?

Tak to bliźniaczki jednojajowe:-)Spokojnie,niedługo oswoisz się z myślą o bliźniakach.Ja o swoich dowiedziałam się w 12tc na pierwszym usg:-D
 
Hej,

ja całą noc nie spałam ... cały czas myślałam aż wreszcie przetrawiłam tą nowinę.
Ja czuje sie dużo lepiej niz w ciązy z synkiem, mam dużo siły, wszystko moge jeść, czasami mnie przymuli ale nie uciążliwie. Nie ma porównania jeśli chodzi o samopoczucie.

możecie polecić mi jakąś dobrą literaturę o bliźniakach?

jak ja mam dwoje dzieci w jednym pęcherzyku to to jest ciąża jednojajowa?

kochana ja doszlam do siebie po 2 tyg od tej nowiny ze beda bliznieta
na dzien dzisiejszy to chyba bym oszalałam jak bym dowiedziala sie ze cos sie jednemu stalo
BLIZNIĘTA SĄ WSPANIAŁE!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA dostalam od meza ksiazke w'' oczekiwaniu na dziecko'' naprawde polecam-coprawda nie jest o blizniakach ale jest swietna
 
Powiedzcie dziewczyny. Jak w takiej ciąży wygląda sprawa z przytulankami? Można, czy lepiej się wstrzymać? Co wam radzili lekarze? Wczoraj byliśmy w takim szoku, że w sumie zapomnieliśmy się spytać lekarza, a następna wizyta dopiero w 12 tygodniu:-p Dodam tylko, że nie mam żadnych plamień, bóli itp.
 
vibeke ja do 12-13 tyg też się super czułam,ale potem było gorzej.Co nie oznacza,że w Twoim przypadku musi być tak samo.Co do tych starań to na moje właśnie szybciej mozna zajść w ciążę jak się o tym uparcie nie myśli.Ja przez jakieś 2 lata chciałam i nic z tego nie wychodziło.W końcu dałam sobie na luz i przestałam o tym myśleć no i efektem są bliźniaki w brzuszku.

anuśka25 raczej jednoowodniowa ta ciąża Lorelain.Jednojajowość z tego co wiem od ginki to kwestia identycznych genów.

vibeke jeżeli chodzi o przytulanko to kwestia indywidualna więc zapytaj swojego lekarza co Ci ciążę prowadzi.Ja miałam zakaz,a teraz mogę,ale delikatnie i nie codziennie.
anuśka25 stosowałam kiedyś Avent i byłam zadowolona,więc nie będę kombinowała i teraz też raczej zakupię te butelki :tak:
 
Ostatnia edycja:
Powiedzcie dziewczyny. Jak w takiej ciąży wygląda sprawa z przytulankami? Można, czy lepiej się wstrzymać? Co wam radzili lekarze? Wczoraj byliśmy w takim szoku, że w sumie zapomnieliśmy się spytać lekarza, a następna wizyta dopiero w 12 tygodniu:-p Dodam tylko, że nie mam żadnych plamień, bóli itp.

Powiem szczerze że my z mężem jak nie wiedzieliśmy jeszcze o bliźniakach to co jakiś czas pozwalaliśmy sobie na przytulanki aż w 11tc dostałam małe plamienia a tydzień później były już większe tym bardziej że kosmówki moich maluchów były położone bardzo nisko...i od tego czasu zero sexu:tak:Mąż stwierdził że dla maluszków przetrwa wszystko byle by tylko były zdrowe:-) W pierwszym trymestrze chyba jest największe zagrożenie a potem to zależy co powie gin
 
reklama
Powiedzcie dziewczyny. Jak w takiej ciąży wygląda sprawa z przytulankami? Można, czy lepiej się wstrzymać? Co wam radzili lekarze? Wczoraj byliśmy w takim szoku, że w sumie zapomnieliśmy się spytać lekarza, a następna wizyta dopiero w 12 tygodniu:-p Dodam tylko, że nie mam żadnych plamień, bóli itp.
ja zanim sie dowiedzialam o blizniakach to byly przytulanki pozniej krwawienia i leki na podtrzymanie przez prawie 2 miesiace wiec seksu zero nastepnie załapalam grzybice wiec lekarz nie zalecil bo moge zarazic meża natomiast teraz mi zabronil, szczerze mówiąc to jak narazie nie mam na to ochoty a mój mąz chodzi coraz czesciej nakrecony ale wie ze niestety nic nie zdziala :-):-)
 
Do góry