reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

mati84 bądź dobrej myśli i odpoczywaj.Ja też niestety nie miałam wczoraj dobrych wieści na wizycie i w nocy spać nie mogłam.Ale postanowiłam się w miarę pozytywnie nastawić.Też mam leżeć dużo,do tego mega anemia,dzieciątko mam jedno mniejsze od drugiego.Na dodatek ostatnio czesto mi twardnieje brzuch.Eh...ale nie można się pesymistycznie nastawiać.Też biorę luteine,no-spę i jeszcze suplementy na anemię.Trzymam kciuki za Ciebie:tak:
 
reklama
dzieki kochana jestem dobrej mysli
lilly a ta luteina pod jezyk to jakos tak dziwnie ciekawe czemu nie mozna jej polykac wzielam wlasnie 1 tabletke mam nadzieje ze szybko zacznie dzialac lekarz mówil mi dzis ze twardnienie brzucha to wlasnie skracanie sie szyjki nawet nie chcem pisac jakiej dl jest moja szyjka bo sie przerazisz
 
mati z tego co wiem luteina jest w postaci pod język i dowcipnie.Ja też mam pod język.Na początku się zapominałam i połykałam.Nie wnikałam w to szczególnie,ale podobno trzeba pod językiem rozpuszczać bo inaczej się wchłania.Nawet teraz brzuch mi się stawia i twardy jak cholera.To,aż tak źle z Twoją szyjką?Musimy myśleć pozytywnie dla naszych dzieci i żeby świra nie dostać.
 
kochana z tego co przeczytalam to luteina jest na podtrzymanie ciazy rowniez bo mi powiedziala ze skracanie szyjki wiaze sie rowniez z poronieniem
no zle z ta moja szyjka ale lekarka mówila ze dokladniej zmierzy jak zrobi za 2 tyg usg dopochwowo narazie poki co leze i leki biore
najgorsze jest to ze ja caly dzien sama jestem i nie ma mi kto podac jedzonka maz wraca o 17 a lezec jak najwiecej musze ale co tam
lilly musimy byc dobrej mysli tak jak piszesz a wszystko bedzie dobrze
 
mati moja szyjka miala 20 mm od 23 tc, pozniej w 27 okazalo sie, ze ma jednak tylko 15:szok: no i zobacz jestem chodzacym dowodem na to, ze mimo niewydolnosci szyjkowej mozna donosic ciaze, wiec nie przejmuj sie- dasz rade, tylko lez, lez, lez:tak:
 
mati właśnie miałam pisać o yoummy i jej szyjce. Nie martw się na zapas. Na skracające się szyjki lekarze zakładają krążki bądź szwy albo reżim łóżkowy i dziewczyny pięknie ciążę donoszą.
Leż plackiem przez te 2 tyg a może szyjka jeszcze się wydłuży bo zdaje mi się, że jest taka opcja. Wstawaj tylko do toalety, Emuś przed pracą niech Ci narobi kanapek, herbatki w termos i naszykuje wszystko czego możesz potrzebować koło wyrka. I faktycznie leż, leż, leż. Może Ci się wydawać, że nie dasz rady, ale zrobisz to dla maluszków.
A brzuch nie twardnieje tylko od skracającej się szyjki....co gin to opinia....jeden twierdzi, że od szyjki, drugi, że od anemii. Ja nie mam ani jednego, ani drugiego a twardnieje mi jak szalony od 17 tc.
a na grzybki oprócz globulek możesz się podmywać tantum rosa, super pomaga.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie, jak wylecza Ci infekcje to wexzma Cie na zalozenie szwu i bedziesz mogla w miare "normalnie " fukcjonowac, ale dopoki Ci nie wylecza to nietety dolina- lezenie plackiem w chacie. Ale czego sie nie robi dla bobaskow... Powodzenia
 
reklama
mati owszem luteina jest także na podtrzymanie ciąży,ale i na inne przypadłości to hormon progesteron.Też mam przerąbane bo sama jestem w domu,i chociaż staram się dużo leżeć to z racji tego,że mam jeszcze córkę czasami się nie da.Odpoczywaj,bierz te leki i myśl pozytywnie:tak:A na grzybki co Ci lekarz przypisał?ja brałam Pimafucin,ale jeszcze infekcje do mnie wracają.
 
Do góry