reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Zdecydowalismy sie wiec na hit za granica- baby joggera city select. Mozna go uzywac jako wozka podwojnego albo pojedynczego, w samochodzie wiec latwo go zdemontowac (mnostwo filmikow na youtubie) i zajmuje tyle miejsca, co pojed. No i w zaleznosc od nastroju bobasow moga siedziec odwrocone do siebie, do mamy albo ogladac swiat. No i mozna do niego dokupic podstawke dla 3 dziecka, jest wielki kosz na zakupy. Wiadomo ma swoje minusy (gondole), ale ostatecznie nam wydal sie bezkonkurencyjny:-) Juz sie nie moge doczekac kiedy go zamowimy:-):-D

My kupiliśmy używanego, ale gondole nie są od baby joggera, tylko jakiejś innej firmy - jutro go odbieramy, więc napiszę coś więcej :)
 
reklama
hmm no coz normalnie nic bym jeszcze nie miala,ale moja mama kochana pierwszy raz zostanie babcia i aktualnie zeswirowala:D musze ja w domu zamknac!Moj maz dzisiaj policzyl ze mamy juz 25 kompletow spioszkow z czapeczkami itd...jak tylko przechodzi obok sklepu mamusia musi wejsc i wychodzi z pelna torbe i tylko mi zwozi.Z jednej strony super duzo na tym zaoszczedzilismy,do tego tescie kupili nam wozek wiec nie mam na co narzekac(tez juz czeka u nich w domku-u nas brak miejsca bede go trzymac na banlkonie),ale jakos mi glupio ze ciagle cos nam kupuja. Ktos ostatnio ze znajomych nawet podrzucil mi kilka paczek pampersow:D wiec wszystko mam bo lozeczka kupilismy-jedno bedzie u nas drugie u rodzicow plus turystyczne duzo jezdzimy i malenstwa bede musialy sie dostosowac;D a jak u Ciebie z wyprawka??
 
Agata88 ja póki co jeszcze nic nie mam.Teraz w piątek mam wizytę u lekarza i jak będzie wszystko ok,to wkrótce zamierzam zacząć powoli jakieś zakupy dla maluchów:-) Chociaż każdy mi mówi,że to trochę za wcześnie.Tyle,że nam raczej nikt nie pomoże i wszystko musimy od podstaw kupić,to lepiej troszkę szybciej się za to zabrać,bo potem to portfel może takiego wydatku nie wytrzymać:-D Na razie jeszcze nie wiem jakiej płci są maluchy,ale liczę,że na najbliższej wizycie się dowiem.To mi też zakupy ułatwi.Pewnie i tak największym dylematem będzie zakup wózka.Tak sobie myślałam też,żeby trochę ciuszków od kogoś odkupić.Teraz inaczej trochę podchodzę do szaleństw zakupowych,bo jak byłam w ciąży z córką to jak głupia tyle tego wszystkiego nakupowałam i same nowe rzeczy,a potem okazało się,że część nawet nie miała założonych.Tak szybko rosną dzieciaczki:tak: Dziś przeglądam łóżeczka itp,żeby już mniej więcej wiedzieć co konkretnie kupimy.Widzę Agata,że jesteście już w pełni wyposażeni:-) Nas czeka jeszcze remoncik w mieszkaniu:tak: Skąd tej kasy brać hehe...;-)
 
Nas czeka jeszcze remoncik w mieszkaniu:tak: Skąd tej kasy brać hehe...;-)

oj jak ja cię rozumiem... też nas czeka remoncik a ja go sobie nie wyobrażam bo musze leżeć a wszystko trzeba uprzątnąć z dwóch pokoi które zajmujemy masakra jakaś....

a zakupki na pewno zdążysz zrobić u mnie w domku tez mówią że za szybko za szybko poczekam maks miesiąc i w marcu zacznę coś kupować bi potem to nie wydolimy z kasą :(


niuleczka powodzenia na wizycie daj znac później co tam :)
 
Ostatnia edycja:
oj jak ja cię rozumiem... też nas czeka remoncik a ja go sobie nie wyobrażam bo musze leżeć a wszystko trzeba uprzątnąć z dwóch pokoi które zajmujemy masakra jakaś....

a zakupki na pewno zdążysz zrobić u mnie w domku tez mówią że za szybko za szybko poczekam maks miesiąc i w marcu zacznę coś kupować bi potem to nie wydolimy z kasą :(

ja tez przed remontem i cała posrana jak to będzie, czy mąż ze wszystkim da radę, z grubszymi rzeczami na pewno ale kto posprząta, pomyje eh obawiam sie o to wszystko.
O same zakupy już się tak nie martwwię, ciuszków troszkę już mam no i jest internet:-), a dla tych, które maja mało lub wcale i nie maja nic przeciwko używanym ciuszkom (choć i nowe lub w lux stanie można wyczaić)to polecam zestawy ubrań na allegro - sama poluję na kilka aukcji:
Rozmiar 50-68 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
popatrzcie, może cos wam w oko wpadnie, niektóre są śliczne i wybór ogromny no i jak policzyć ile trzeba kaski za nówki wywalić to wychodzą grosze:-)
 
agucha1986 ja też mam taki plan,żeby ok marca zacząć kupować bo potem będzie ciężko wszystko na raz kupić.Tym bardziej,że mniej więcej liczyłam koszta i spora suma się uzbierała :tak:

niuleczka jak najbardziej zamierzam skorzystać z takich aukcji na allegro.Takie maleńkie ubranka są praktycznie jak nowe i można zaoszczędzić.Jak wyżej pisałam z córką w ciąży kupowałam wszystko nowe,(a wiadomo,że ubranka tanie nie są) a w mgnieniu oka z tych rzeczy wyrosła,albo nawet niektórych nie miała założonych.Ogólnie te które miałam na 56cm to w ogóle jej nie założyłam bo urodziła się dłuższa:-D Także teraz zamierzam rozsądniej robić zakupy,jeżeli chodzi o ciuszki.Nowe też na pewno zakupię,ale z drugiej ręki jeśli będą w dobrym stanie też nie pogardzę :tak:

Dziewczyny te w drugim trymestrze,jak często macie wizyty u gina? I jakie badania lekarz Wam zaleca robić regularnie? Ja na początku miałam robiony pełen pakiet badań i nawet na hiv sobie zrobiłam,a teraz póki co to mocz ogólne i morfologia.
 
ja pierwsze ubranka kupilam w 13 tc po badaniu jak wyszlo ze wszystko ok. tak przy okazji zawsze cos kupilam , wyprawke kupilismy ok 24 tc. a ok 28. tc mialam juz wszystko i poprasowane, w 30 tc trafilam do szpitala i zostalam do porodu bo mi sie szyjka zaczela skracac i lekkie rozwarcie. takze dziewczyny nie czekajcie na ostatnia chwile , obyscie biegaly do konca ciazy! ale wezcie tez pod uwage ze juz ok 30 tc "robi sie ciezko"
zycze duzo zdrowka i pozdrawiam
 
reklama
lily ja wprawdzie już w III trymestrze ale jeszcze pamiętam;-)Tez na każdą wizytę robiłam ogólne mocz i morfologia, dodatkowo p/c anty toxo IgM i obciążenie glukozą 75 gr ale to po 24 tc. Teraz też musiałam zrobić toxoplazmozę.
 
Do góry