reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

kurcze tak czytam i czytam...bo ja od początku czytam :) i tak niby się cieszyć ciążą ale czytam i czytam i tyle jeszcze przede mną że szok :( Agata777 trzymaj sie, ja równiez trzymam kciuki, w szpitalu krzywdy Wam nie zrobią :)
 
reklama
youstta - e tam zaraz ze stali :-)
dziwię się tylko że pozwolili ci wstać po 6 godzinach po cc!!!! mnie przetrzymali na wszelki wielki prawie 24 h!!!!
ja też gdybym miała ponownie rodzić wybrałabym cc !
zakładanie i zdejmowanie cewnika mnie nie bolało - a miałam po raz pierwszy w życiu zakładany
faktem jest że u mnie po porodzie tez nikt nie przyszedł i nie powiedział nic o stanie zdrowia dzieci i że są przewożone - na szczęście mąż zdażył przyjechać na poród i on już wszystko monitorował jeśli chodzi o maluchy bo ja miałam odlot ze względu na szalejące ciśnienie i przez krwotok podczas cc jak i po - macica mi sie nie chciała obkurczyć i zalewalo mnie krwią a ciśnienie miałam 80/60 ...także w kroplówkę dali mi oxy i nie mogłam wziąc przeciwbólowego nic bo musiałam wytrzymać obkurczanie macicy (te skurcze po oxy bolały jak jasna cholera!) ...potem pojawił sie problem z tym że moj cewnik pod koniec dnia nawet nie byl w połowie pełny a kroplówek dostalam ze 3 i do każdej dawali mi oxy no więc na noc dostałam w drugą rękę druga kroplówkę i nareszcie siuśki ruszyły ! ogólnie wzięłam 4 czy 5 przeciwbólowych zastrzyków ...aha w piątek w południe wstałam i próbowałam laktatorem cokolwiek zrobić ... to tak w skrócie moj poród ;-)
 
Tossa - to u Ciebie inne widać procedury.. może też ze względu na Twoje ciśnienie. Ja równo 6h po cc musialam wstać i zacząć chodzić, a po 12godz brałam już prysznic. Moj lekarz jak do mnie przyszedł to powiedział że im więcej się chodzi tym lepiej, ze względu na jakieś zrosty. Siły na to łazenie zbierałam ze względu na to, ze w sali obok lezały moje dzieciaczk w inkubatorze i moglam do nich zaglądać :-)

A dzisiaj szew mnie w ogóle nie boli, ale żeby nie było za rózowo, to wczoraj dostałam 40st gorączki, bo mi się zastoj w piersiach zrobił, ale wzielam apap i dzisiaj jest już ok. :)

volka - ja pamiętam że Ty to ekspresowo urodziłaś :)

agucha - oszczędzaj się i będzie git. My tu w większości miałyśmy problem ze skracającą szyjką, ale recepta na to jest duużo leżenia..
 
youstta zazwyczaj po cc każą leżeć plackiem co najmniej 12h ze względu na podane w kręgosłup znieczulenie do cc inaczej to jest ryzyko że po pewnym czasie będzie boleć głowa
to prawda że im więcej się chodzi tym lepiej ale swoje odleżeć trzeba właśnie dlatego żeby nie mieć potem sensacji z bólem głowy
mój synek leżał 3 piętra niżej a córka przez dwa dni leżała w drugim budynku ...

na zastój to masuj cycki ! żeby żadne zgrubienia sie nie porobiły no i jak coś to okłady z rozbitych liści białej kapusty
 
Dziwczyny po południowej no-spie było chwile dobrze a teraz znów czuję dyskomfort...czy Wy też miałyście takie delikatne bóle w dole brzucha na początku ciąży?Czy to przez rozciąganie macicy czy może coś groźnego?
 
hej dziewczynymy jakiś taki leniwy dzień miałyśmy może ta pogoda! odpoczywamy i leniu****emy:-)

Yummy – super że wyszłaś a maleństwa dobrze się mają w brzuszku

Walewanderki – daj znać co u was, wasza kolej teraz ale to jeszcze trochę musisz poczekać
Agucha1986 – witamy nowe ciężaróweczki, pod koniec roku sporo dziewczyn się rozpakowało to teraz nowe mamuśki witamy
Agata777 – trzymaj się dzielnie, będzie dobrze!!!
Anuśka25 – też miałam bóle i czasem dość mocne ale te bóle tak po bokach raczej silniejsze i brałam no-spę to przechodziło, ale gdyby bardzo niepokoiło Cię i nie przechodziło to skontaktuj się ze swoim lekarzem,
ja raz musiałam do szpitala jechać bo wzięłam drugą no-spę po kontakcie z lekarzem i nie ustępowało ale jak dojechałam do szpitala już było lepiej i na szczęście wszystko w porządku było i puścili do domu
 
[FONT=&quot]Yummy_mummy_82[/FONT] dopiero dziś pierwszy egzamin:) nie było mnie parę dni, bo trzeba było się pouczyć, a jakoś ciężko mi się skupić ostatnio:p
a dziś myślałam już, że do szpitala pojedziemy:( miałam od wczoraj skurcze, najpierw mega bolało podbrzusze, a później czułam co jakiś czas niewielkie skurcze (pojechałam rano na uczelnie i o 11 do domu musiałam wracać, a później na 17 jeszcze egzamin:/) a do tego od rana moja mała z "ADHD" się nie ruszała co w jej przypadku było dziwne. W sumie nadal jak na nią to prawie się nie rusza, bo jakieś 2h temu trochę mnie pokopała, ale tak słabo w porównaniu do wcześniejszych uderzeń. A przedwczoraj byłam u lekarza, a pani dr powiedziała, że jest pod wrażeniem mojego dobrego stanu, wszystko idealnie, a tu niespodzianki takie:/ chyba skończy się tak, że nie będę mogła z wyrka wstawać, bo tylko jak leżę i się nie ruszam to jest ok, wystarczy godzinka na siedząco nawet i już napiernicza, że kilka nosp nie pomaga:/

a kiedy teraz wizyta u lekarza? i co to właściwie jest biocenoza i TC?
[FONT=&quot]AGATA777 trzymaj się:* i oby wszystko było dobrze, musi być dobrze, będziemy trzymać kciuki[/FONT]J[FONT=&quot] [/FONT]
 
kla00dia życzę zdrówka i oby jednak wszystko było w porządku:)Ja jak dłużej posiedze to też mam ból podbrzusza a jak sie położe jest ok:) w biocenozie stwierdzają czy nie ma jakiś bakterii,to jest nic innego jak badanie czystości pochwy a TC to jest chyba toksoplazmoza
 
reklama
kla00dia
user-offline.png
biocenoza to ocena czystosci pochwy- 3 to stan zapalny, 4 to grzybki i liczne bakterie; jednoczesnie sprawdzaja ci CRP czyli to bialko reaktywne 0-5 w normie, a powyzej oznacza stan zapalny w organizmie, niektorzy maja nawet powyzej 100:szok: Mnie na szzcescie CRP wyszlo w normie, wiec to moje zapalonko to nic powaznego, ale wlasnie od niego moze sie skracac i rozwierac szyjka;/

Smialysmy sie z dziewczynami ze szpitala, ze jeszcze 2 tygodnie i mozemy spokojnie przyczepic sobie plakietki "starsza polozna":-D Trzymam kciuki babe, zeby maluchy wytrzymaly jeszcze troche, a lebska mamuska nie musiala na uczelnie lektyka poginac;-)

Enaflo ty to juz lada moment i na oddzial ? Leczysz sie u lekarza z Polnej? Ja juz mam rezerwacje na wyrko na 1 poloznictwie:D Mozliwe, ze sie spotkamy na Polnej;-)
Anuśka25 raczej norma, ale warto wspomniec tak dla swietwgo spokoju lekarzowi na wizycie.

Ja ostatnio 3 czy 4 dni z rzedu mialam takie specyficzne uczucie, jakby naciagania wiazadel- symetrycznie po dwoch stronach od krocza, jakby ciagniecie, ale juz przeszlo na szczescie. Mialyscie cos podobnego?
Dzis z kolei jakies pasmo kremowej wydzieliny:szok: Wykoncze sie w tej ciazy nerwowo:eek:

Wiedzialam, ze tak bedzie- tylko wypisza mnie ze szpitala i sie zacznie schiza:tak:
 
Do góry