reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

youstta
user-online.png
-wytrzymasz trzymam kciuki:-)
Co do mieszkania macie 60m ,a ile pokoi.My mamy 65 i trzy,po prostu rezygnujemy z sypialni dla dzieci.
 
reklama
youstta - 60m to wcale nie mało, ja się wychowalam z bratem, rodzicami i psem na 38m i pokraka nie jestem, choc my mamy 45 i juz widzę, że będzie ciasno albo poprostu inaczej, bo sypialnia nasza dotąd tylko dzieciom bedzie oddana, a mam nadzieje, że kiedys cos większego sie uda jak dzieci będa większe. Poza tym im większy metraz tym więcej sprzątania - ciemna strona medalu hehe, przynajmniej dla mnie:-)
 
youstta-i masz racje,zdrowie,ciepło rodzinne i bezpieczeństwo są najwazniejsze.Moi kuzyni wychowali się z rodzicami w kawalerce,z ciasną łazienką i jeszcze mniejszą kuchnią i co??Wyrośli na dobrych ludzi. My na razie mieszkamy na 40m(2 pokoje)..i powiem że ciasno,zwłaszcza że chłopaki zaczynają raczkowac:-(Mam nadzieję ze wszystko pójdzie po naszej myśli i następne Boże narodzenie spędzimy na domku,na 80m ufff żeby tylko się udało

A teraz życzę Wam przyszłym mamusiom wytrwania do terminu,urodzenia zdrowiutkich i ślicznusich dzieciaczków,rzeki mleczka do wykarmiena a obecnym mamusiom cierpliwości,pogody ducha ogromnej pociechy z maluszków i wszelkich Łask Bożych:-)
 
MoniaN - nie stresuj się tym że nie masz pokarmu ! maluszki będą dobrze przybierać i będą szczęśliwe nawet na mm - uwierz mi moje bąble potrafią na jedno posiedzenie wtrąbić już nawet 90ml mleka ! odciągam też swój pokarm i dostają też na zmianę moje mleko, ale w większości lecą na bebilonie nenatal - jak wypiszą Twoich chłopaków to na pewno polecą wam to mleczko dopóki dzieciaczki nie osiągną wagi 3000g - i z ręką na sercu Ci mówię że w domku będa jeść inaczej i będa przybierać i rosnąć w oczach ! nasze mają 3 tygodnie, od 1,5tygodnia są w domu i jak bierzemy je na ręce to już czujemy że są cięższe ! :-) robią im się tzw pućki na policzkach, ciałka też nabierają i się zaokrąglają na rączkach i nóżkach !!!!
Pokaże Wam moje szkraby z wczoraj !
Zuzia i Szymek

zuzia.jpgszymuś.jpg
 
Tossa
user-online.png
śliczne dzieciaczki:) to bardzo dobrze, że apetyt dopisuje i całą rodzinka w komplecie:)

youstta
user-offline.png
to trzymamy kciuki za dzieciaczki z 2012, mama niech nogi zaciska i nie da wyjść maluchom wcześniej niż do sylwestra:) brak zgagi to już połowa sukcesu, ale niedługo wszystkie objawy miną:) to szybko się kuruj, żeby móc zbierać siły na poród, a później dla maluszków;]
mi się dziś udało gorączkę zbić, ale czuję się paskudnie, chociaż wzięłam szybki prysznic i od razu mi lepiej, bo po dwóch dniach gorączkowania i nie mycia czułam się jeszcze bardziej chora:p najważniejsze, że nie ma gorączki, mam nadzieję, że jak poleżę pod kołderką dziś i jutro to jako tako święta przetrwam:)

a co do mieszkania to według mnie póki dzieciaczki śpią w malutkich łóżeczkach to nie ma problemu, cieszę się, że mieszkamy "na kupie", bo zawsze rodzice pomogą, a dzieci będą przy nas pod kontrolą, wole mieć je na razie przy sobie. Za dwa lata, może nie całe powinniśmy skończyć z budową, więc akurat będzie dużo miejsca. Wiadomo jak dzieci starsze to potrzebują trochę swojej przestrzeni. Czytałam niedawno artykuł dotyczący właśnie potrzeb dzieci do posiadania własnej przestrzeni i było tam napisane, że taka potrzeba zaczyna się pojawiać dopiero ok 6-7 roku życia. Moja bratanica kończy w przyszłym roku 8 lat i faktycznie od jakiegoś czasu pojawiła się u niej taka chęc do posiadania własnego kąta, ale póki co śpi ze swoimi rodzicami w pokoju i musi poczekać jeszcze trochę (budują się obok nas:p)
 
Tossa - ale słodziaki i nie są chyba takie malutkie, ile ważą Maluchy?

Ja z tym karmieniem już teraz mam schizy, słyszałam, że w Matce Polce jak nie karmisz piersią to traktuja Cię jak wyrodna matkę...ja może i bym chciała ale czy będę umiała i czy pokarmu będzie na dwójkę?
 
nie wiem ile ważą ale myślę że powoli będą dobijać do 3000g :-) oby !
ja piersią nie karmiłam w szpitalu, owszem próbowałam po zezwoleniu przez lekarza neonantologa prowadzącego nasze maluszki - ale tak to ściągalam pokarm i przywoziłam im do szpitala a potem jak już leżały na 3 piętrze na perinatologii na oddziale noworodkow to też żadna połozna nie zmuszała mnie do karmienia piersią !
 
reklama
Do góry