reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Spodziewam się dziewczynek, ale czy są jednojajowe, to trudno powiedzieć. Na początku ciąży powiedziano mi, że są dwuowodniowe i dwukosmówskowe, a w 21 tygodniu okazało się, że łożysko jest tylko jedno.:errr: Czeka mnie więc niespodzianka, bo nie ma żadnej pewności czy będą identyczne czy różne od siebie. Podobno dwujajowe bliźniaki mogą mieć jedno łożysko, tak jak i jednojajowe mogą mieć dwa :tak: Ale co tam, ważne, żeby zdrowe były. :-):-)
 
reklama
no właśnie to przez tą nadwarażliwość na zapachy tak mdli, bo czuje sie zapachy o wiele mocniej..a już najgorzej jak upał:-(Ja jestem w 14 tyg a też strasznie teraz latam siusiu u tez w nocy wstaje. Dzisiaj nawet 4 razy.. Znaczy to jakaś Pani doktor była co mi robiła prenatalne USG w szpitalu. Wlasnie mnie zdolowala bo tak parke chcielismy a ona powiedziala ze nie bedzie:-( W internecie wyczytałam ze mozna stwierdzic czy jedno czy dwujajowe wlasnie albo na poczatky ciazy albo po urodzeniu.. Zapytam mojego lekarza bo moze jest jeszcze jakas szansa na parke:-) Trzymaj sie cieplutko. Pozdrawiam:-)
iiii ja tez tak chcialam parkee ... a najprawdopodobniej dwa chłopaki, ale 5 mam usg połówkowe mam nadzieje ze te jedne jajka przeobraziły sie w cipkę ;)

Spodziewam się dziewczynek, ale czy są jednojajowe, to trudno powiedzieć. Na początku ciąży powiedziano mi, że są dwuowodniowe i dwukosmówskowe, a w 21 tygodniu okazało się, że łożysko jest tylko jedno.:errr: Czeka mnie więc niespodzianka, bo nie ma żadnej pewności czy będą identyczne czy różne od siebie. Podobno dwujajowe bliźniaki mogą mieć jedno łożysko, tak jak i jednojajowe mogą mieć dwa :tak: Ale co tam, ważne, żeby zdrowe były. :-):-)
moze jednek sa dwukosmówkowe, tylko łozyska sa tak blisko siebie ze wyglądaja jak jedno... Moje tez sa jednokosmówkowe. A dokladnie dwujajowe moga miec jedno łożysko statystycznie:
- bliznieta jednokosmówkowe:
--> 30% dwujajowe
--> 70% jednojajowe

no zeby tylko byly zdrowe ja juz bym chciala sobie moje poogladac na usg, a do pietgo jeszcze troche czasu. I od 4 dni mnie tak starsznie boli gardlo próbuje je leczyc nawszytskie domowe sposoby ale tu nic
 
iiii ja tez tak chcialam parkee ... a najprawdopodobniej dwa chłopaki, ale 5 mam usg połówkowe mam nadzieje ze te jedne jajka przeobraziły sie w cipkę ;)
moze jednek sa dwukosmówkowe, tylko łozyska sa tak blisko siebie ze wyglądaja jak jedno... Moje tez sa jednokosmówkowe. A dokladnie dwujajowe moga miec jedno łożysko statystycznie:
- bliznieta jednokosmówkowe:
--> 30% dwujajowe
--> 70% jednojajowe

fajnie byloby miec parke, wtedy juz nic wiecej do szczescia nie potrzeba:-) ja czuje ze chlopaki beda chociaz wczesniej czulam ze jest jedno..wiec juz sie boje przewidywac:-D ten suwaczek jakos dziwnie pokazuje ale mi sie dzisiaj 15 tydz zaczyna wiec jeszcze chyba troche zanim poznam plec..wlasnie ja tez mam jednokosmowkowe, lekarz mowil ze to niezbyt dobre jest bo sobie pokarm zabieraja..i ze czesciej beda mnie monitorowac..lepiej jest jak maja wszystko osobno.
 
Też miałam miałam problem z gardłem. Ratowałam się czosnkiem i gorącym mlekiem zmiodem.

ANULKA, miejmy nadzieję, że Twoje małe będą się kulturalnie dzielić wszystkim :-D:-D:-D ale do lekarza to się nachodzisz... Jak każda bliźniacza mama. :tak:
 
ANULKA, miejmy nadzieję, że Twoje małe będą się kulturalnie dzielić wszystkim :-D:-D:-D ale do lekarza to się nachodzisz... Jak każda bliźniacza mama. :tak:

No tez mam taka niedzieje:-)a ile przytylas do tej pory? no wlasnie i jak czesto mialas usg robione? bo ja mialam w 13tyg, zadzwonilam do lekarza sie umowic na wizyte bo zwolnienie potrzebuje a on mowi ze teraz usg nie bede miala, dopiero w 20tyg..to nei za rzadko troche..prawie 2miesiace od jednego do drugiego..a ja bym chciala juuuuz!!!:tak:
 
No tez mam taka niedzieje:-)a ile przytylas do tej pory? no wlasnie i jak czesto mialas usg robione? bo ja mialam w 13tyg, zadzwonilam do lekarza sie umowic na wizyte bo zwolnienie potrzebuje a on mowi ze teraz usg nie bede miala, dopiero w 20tyg..to nei za rzadko troche..prawie 2miesiace od jednego do drugiego..a ja bym chciala juuuuz!!!:tak:

Do tej pory przytyłam 15kg. Właściwie wszystko poszło w brzuch - jest przeoogromny, czego konsekwencją niestety są rozstępy:-( Jeśli chodzi o badania, to w 13 i 20tyg. miałam robione USG prenatalne, a poza tym mój ginekolog dość często robił takie zwykłe USG, bo jak mówił, trzeba kontrolować czy maluchy rozwijają się symetrycznie.
 
No tez mam taka niedzieje:-)a ile przytylas do tej pory? no wlasnie i jak czesto mialas usg robione? bo ja mialam w 13tyg, zadzwonilam do lekarza sie umowic na wizyte bo zwolnienie potrzebuje a on mowi ze teraz usg nie bede miala, dopiero w 20tyg..to nei za rzadko troche..prawie 2miesiace od jednego do drugiego..a ja bym chciala juuuuz!!!:tak:
ja tez mialam USG w 13 tyg i teraz bede miala za kilka dni w 21 tyg
o jeeeny ja nie chce tak straszni duzo przytyc, narazie 4 kg na plusiee, przerazaja mnie rozstepy
 
Oj 15kg przy bliźniakach to wcale nie jest tak dużo, czytałam na forach, że kobitki i po 30kg tyją :szok: . Rozstępy pojawiły mi się po 30 tygodniu dosłownie z dnia na dzień, ale w moim przypadku było to chyba nieuniknione, bo brzuch mam naprawdę ogromny. Może Tobie akurat uda się ich uniknąć :tak::tak::tak:
 
Oj 15kg przy bliźniakach to wcale nie jest tak dużo, czytałam na forach, że kobitki i po 30kg tyją :szok: . Rozstępy pojawiły mi się po 30 tygodniu dosłownie z dnia na dzień, ale w moim przypadku było to chyba nieuniknione, bo brzuch mam naprawdę ogromny. Może Tobie akurat uda się ich uniknąć :tak::tak::tak:
ej nie chodzilo mi o to ze Twoje 15 kg to tak strasznie duzo, bo wiem ze laski tyjaa duzo wiecej hehe, tak tylko napisalam ze nie chceee tak duzo przytyc, bo ja przed ciaza wazylam 49kg.... i boje sie ze mi brzuch pęknie hehe, a masz ghdzies na forum foteczki brzuszka? bo mi lski powiedzialy ze wygladam jakbym połknęla arbuza ... :-)
A i jeszcze przypomnialo mi si ekilka pytan do Ciebie Gemini:
- jak czesto masz wizyty u gina?
- czy byly jakies objawy zwiastujace pojawienie sie rozstepów
- czy masz ywbrany jakis wózek już, bo ja nie chciałabym jakiegos mega drogiego, biore pod uwage cos takiego tylko oczywscie nie czarny, slyszalas moze jakies opinie na temat tego wozka bo w necie zbyt wiele nie ma.. http://www.allegro.pl/item691684545_mikado_duet_boston_najnowsza_kolekcja_37kolorow.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wklejałam zdjęć brzuszka nigdzie, chyba trochę przesądna jestem :zawstydzona/y: . Podobno zwiastunem rozstępów jest swędzenie i pieczenie skóry i faktycznie trochę mnie swędziało, ale skoro brzuch się tak rozrasta, to ma prawo swędzieć... Inna sprawa, że mam też predyspozycje (mama miała w ciąży spore rozstępy).
Do ginekologa chodziłam co 2 lub 3 tygodnie, więc dość często.
A jeśli chodzi o wózek, to wybraliśmy Tako Duo Driver. Na temat Mikado nie słyszałam niestety żadnych opinii, ale z opisu wydaje się całkiem fajny...:tak:
 
Do góry