reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

ja jstem mama blizniakow, my nie kwalifikujemy sie do zasilkow, wiem tylko ze jak chlopcy sie urodzili to becikowe x2 pieniazki z miasta x 2, tak ze to co wiem to pisze a jak jet z zasilkami to nie wiem ;), pozdrawiam szczesciare ;)
 
reklama
andzia! gratki ;-)
z zasilkami jest tak ze trzeba miec dochod nizszy niz... tu nie mam swiezych informacji ale kiedys bylo to ok. 500 zl. na jedna osobe w rodzinie - mysle ze sie zalapiesz skoro nie masz prawa do zasilku... popytaj w posredniaku ;-)
 
Dowikla mam pytanko do ciebie. Pisalas ze twoje dziewczynki urodzily sie bardzo male, a w ktorym tygodniu ciazy sie urodzily? Czy musialy byc w inkubatorkach z powodu wagi? Pisze bo okazalo sie ze moje maluchy tez malutkie no i pojawil sie problem bo chlopiec jakbky przystopowal z rosnieciem, od 2 tygodni niewiele urosl i nikt nie wie dlaczego. Nie wykluczone ze z tego powodu bedzie cesarka moze juz za tydzien lub dwa... Boje sie strasznie...
 
Witam wszystkie mamuski.Nasze maleństwa będą razem z nami 26 czerwca - parka.:-DMam nadzieję,że dotrwamy.17 maja jeszcze komunia starszego syna pzred nami ale mam nadzieje,że będzie ok.
 
Dowikla mam pytanko do ciebie. Pisalas ze twoje dziewczynki urodzily sie bardzo male, a w ktorym tygodniu ciazy sie urodzily? Czy musialy byc w inkubatorkach z powodu wagi? Pisze bo okazalo sie ze moje maluchy tez malutkie no i pojawil sie problem bo chlopiec jakbky przystopowal z rosnieciem, od 2 tygodni niewiele urosl i nikt nie wie dlaczego. Nie wykluczone ze z tego powodu bedzie cesarka moze juz za tydzien lub dwa... Boje sie strasznie...
Ja urodzilam wlasnie w 34 tyg plus 1 dzien:tak::tak::tak:
Byly w inkubatorkach tylko dlatego ze spadala Im waga:-)Jak wazyly 1600 i waga zaczeła rosnac to mialam juz je na sali w podgrzewanym lozeczku:tak::tak::tak:
A ile waza juz Twoje maluszki????
Pozdrawiam Cie bardzo goraco:-)
 
czesc laski. tez mam ciaze blizniacza. jestem teraz w 6 miesiacu. caly maj lezalam w szpitalu bo mialam plamienia ktore byly spowodowane tym ze tylna kosmowka byla blisko ujscia. teraz brzuszek urusl i kosmowka podniosla sie do gory. nadal biore luteine i tak szczerze to boje sie ze jak ja odstawie to znowu cos sie stanie. blizniaki sa dwukosmowkowe i dwuowodniowe. krwiakow nie mialam
 
:) Witam, ja tez mam ciąże bliźniaczą :) ale moje skarby mają się pojawić na świecie dopiero w lutym 2010 :)
prosze o jakieś info, czy to prawda ze blizniacze juz teraz zawsze sa kierowane na cesarke??
z góry dziekuje za odpowiedz :)))
 
nieee, absolutnie nie, to wszytsko zalezy od wymiarów dzidziulek i twojej miednicy, od ułożenia płodów i od rodzaju ciąży blizniaczej. Wskazaniem do cesarki z tego co wiem jest ciaza jednokosmowkowa, jednoowodniowa. Ja mam dwuowodniowa jednokosmowkowa, ale gin mi powiedzial ze ze wzgledu na moje gabaryty to szans na poród normalny nie mam zbyt wielkich z czego akurat ja sie ciesze ;). Ale jeszcze nie mialam robionych pomiarów zadnych bo chyba za wczesnie, wiec nie wykluczone ze gdyby zdarzylo sie tak ze dzieci beda dobrze ułożone i odpowiednich rozmiarów zeby sie zmiescic w mojej malej miednicy to bede mogla rodzic naturalnie. A jaka jest Twoja ciąża blizniacza? dwukosmówkowa?
 
reklama
Witam. Ja jestem w 13 tyg. Poszliśmy zobaczyć nasze maleństwo a okazało się ze jest dwójeczka..trochę szok, ale sie cieszymy. Nie znamy płci ale są jednojajowe. No i ciąża jest dwuowodniowa, jednokosmówkowa. Lekarz powiedział, że lepiej jak są dwa łożyska ale najważniejsze ze są w dwóch osobnych workach:-). Robiłam badanie prenatalne i jest wszystko ok. Narazie jeszcze męczą mnie mdłości i nie czuję się najlepiej, mam nadzieje ze niedlugo to minie..początkowo lekarz wyznaczył mi termin 23 stycznia ale wygląda na to, że teraz troszkę się skróci..Pozdrawiam wszystkie mamusie!!!
 
Do góry