reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja tez jestem za lista!!!:-)
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - głównie do tych kobitek bardziej zaawansowanych tygodniowo :)

Czy macie juz spakowaną torbę i co się w niej znajduje?
Ja codziennie cos dokladam do torby! Mam juz szlafrok, koszule, klapki kapielowe, paste, szczoteczke do zebow, wkladki laktacyjne, chusteczki dla dzieci, jakies tam jeszcze akcesoria, juz sama nie pamietam, ale codziennie cos dochodzi:-)
A ja juz jestem po badaniach, do szpitala na szczescie nie idde narazie. A moje maluchy oczywiscie kolosy waża 1490 i 1520. A jak wasze wazyly w 32 tyg?
Moje dziewczynki na ostatniej wizycie ( czyli koniec 32tyg) wazyly po ok.1700g:-)

A co do meza, to ja tez narzekac nie moge:-) wlasciwie nie jestesmy jeszcze malzenstwem, poczekamy az maluszki podrosna troszeczke i wtedy bedzie ślub:-) bo w ciazy nie chcialam slubu brac, a niecaly rok dopiero jestesmy zareczeni. No wiec jestesmy po remoncie, M posprzatal prawie caly dom i to tak porzadnie, z moja pomoca troszke. Oczywiscie nie pozwala mi nic robic ale ja musze!:tak: Jest taki kochany. Wogole zauwazylam ze ciaza zblizyla nas do siebie jeszcze mocniej. Tez tak macie ze dzieki ciazy przepelnia Was jeszcze wieksza milosc do swojego mezczyzny?:tak:Ale M boi sie troche ze jak sie dzieci urodza to juz tylko nimi bede sie interesowac i on bedzie odrzucony..Dlatego teraz pewnie nadrabia tym ze jest taki dobry, zeby tak sie nie stalo:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magda b - no super wielkie są Twoje dzidziołki! Cudnie, że tak ładnie rosną - oby tak dalej! No i z zakupami faktycznie nie ma już chyba co zwlekać. My łóżeczka juz mamy. Miały być niemalowane ale niestety są pociągnięte lakierem. Dziś otworzyłam pudło bo chciałam sprawdzić dokładnie ich kolor - miałam upatrzony a teraz już dokupiony do nich drewniany przewijak na kółkach. Po otwarciu dość mocno zaśmierdziało lakierem - trzeba te łóżeczka niestety przewietrzyć wcześniej przynajmniej ze 2 tyg. Moj m chciał je składać jak będę w szpitalu, ale przynajmniej z pudła trzeba je koniecznie wyciągnąć wcześniej.
Noo właśnie myślę że trzeba będzie te łóżeczka przynieść do mieszkania... narazie stoją w garażu i czekają... ciągle się zastanawiam co powinnam jeszcze dokupić, a czego mamy wstarczająco! a dzisiaj chyba zrobie pierwsze pranie:cool2:

no robia sie z nich male zarloczki, szczególnie z Michałka, niby na mleku jest napisane ze w pierwszym miesiacu powinny jesc po 90ml 8 razy na dobe, a w 2 miesiacu po 125, a on wczoraj wrabał juz 150 żarłok ;) W poniedzialek kolega pozyczy nam wage dla niemowlat to zwazymy chlopakow zobaczymy ile urośli to dam znac. No Michas czuc ze jest ciezszy, juz kawal chlopa z niego :) Łukaszek jest lzejszy ale tez pulirki juz dostal wieksze i nóżki im zgrubły. No ale widac miedzy nimi roznice, no ale w koncu urodzily sie to bylo miedzy nimi pol kilograma roznicy
Fajowo, że tak ładnie rosną chłopcy! Oby tak dalej!!:-)

Byc moze moje sa takie male bo jestem na diecie cukrzycowej, i moge jesc tyle co wrobelek. Dzieci rosna, a ja przez ostatni miesiac nie przytylam ani grama. zatrzymalam sie na 60kg i tak juz jest od ponad miesiaca.
No ja to sie modle zeby dotrzymac do świat, a od nowego roku pozwole im juz wychodzic. To i tak wytrwala jestes z wyprawka, bo ja od poniedzialkku zaczynam robic pranie. Łózko mamy, wozek kupimy jak sie urodza, to zostaja mi jeszcze nosidelka, i na swieta chce juz miec wszytsko gotowe.
oj... no to faktycznie... ale ważne że dzieci zdrowo się rozwijają, a Ty z pewnością wytrwasz każdą niedogodność! Ja też marzę, by dotrwać do nowego roku!! chociaż po tym co mi ostatnio lekarka powiedziała to mam stracha każdego dnia... zobaczymy co powie mój gin w poniedziałek! Noo jeśli chodzi o wózek to ja chyba przed świętami go zamówie, bo koleś mi powiedział że jak zamówimy to może czekać u nich aż się dzieci urodzą:-)

A co do meza, to ja tez narzekac nie moge:-) wlasciwie nie jestesmy jeszcze malzenstwem, poczekamy az maluszki podrosna troszeczke i wtedy bedzie ślub:-) bo w ciazy nie chcialam slubu brac, a niecaly rok dopiero jestesmy zareczeni. No wiec jestesmy po remoncie, M posprzatal prawie caly dom i to tak porzadnie, z moja pomoca troszke. Oczywiscie nie pozwala mi nic robic ale ja musze!:tak: Jest taki kochany. Wogole zauwazylam ze ciaza zblizyla nas do siebie jeszcze mocniej. Tez tak macie ze dzieki ciazy przepelnia Was jeszcze wieksza milosc do swojego mezczyzny?:tak:Ale M boi sie troche ze jak sie dzieci urodza to juz tylko nimi bede sie interesowac i on bedzie odrzucony..Dlatego teraz pewnie nadrabia tym ze jest taki dobry, zeby tak sie nie stalo:-)
Noo gratuluję pomocnego mężczyzny u boku:tak: noo ja też na mojego męża narzekać nie moge... tylko czasami ma jakieś dziwne zachowania... bo on się poprostu boi tego jak to będzie jak się dziewczyny urodzą! Nie mówi tego wprost, ale widzę po nim, że ma stracha jak cholera! Ale myślę, że jak będziemy mieć już nasze dzieciątka przy sobie to wszystko się samo ładnie poukłada:-)

Spadam się uczyć... jutro egzamin... ale tak mi się nie chce... katarzysko szaleje!!
ale zajrze tu w przerwie nauki:-p
 
Magda powodzenia na egzaminie:)Dziewczyny poratujcie.W nocy zaczęło mnie tak gardło bolec,że budziłam się co chwilę i ciężko mi było zasnąc:-(Męczy mnie kaszel a przecież niedawno byłam chora,z łóżka nie wychodziłam.Wirusy atakują!Przywiozłam z Polski Flegaminę,ale nie jestem pewna czy mogę brac.Mam też Tantum Verde.Co polecacie???Zaczął się weekend,więc jak się pogorszy to pójdę do lekarza w poniedziałek.Z góry dzięki.Buźka;-)
 
dien dobry!!! witam po parodniowej przerwie ale yladowalam w szpitalu ze skurczmi co 2,5 minuty i rozrawcie sie juz zaczelo robic, no ale jakos po paru tabletkach powstyrzymujacych akcje porodowa chlopcy sie uspokolili, ale dale mialam nieregularne skurcze wiec zostalam w szpitalu na tydzien. mialam juz wiec lekki przedsamk rego co mnie czeka i chwilami to juz chcialam miec to za soba, ale maluszki chcialy moze tylko mamusie przetestowac czy sobie poradzi.
dalej niestety czuje sie nie za dobrze ale juz w domu przynajmiej, i w razie jak skurcze stana sie regularne i mocne znowu do szpitala ehhhh chcialabym zeby maluszki juz byly z nami.
mam nadfzieje ze niczego nie przegapilam, pozdrawiam was wszystkie gorace i 3majmy sie ddzelnie
 
Magda powodzenia na egzaminie:)Dziewczyny poratujcie.W nocy zaczęło mnie tak gardło bolec,że budziłam się co chwilę i ciężko mi było zasnąc:-(Męczy mnie kaszel a przecież niedawno byłam chora,z łóżka nie wychodziłam.Wirusy atakują!Przywiozłam z Polski Flegaminę,ale nie jestem pewna czy mogę brac.Mam też Tantum Verde.Co polecacie???Zaczął się weekend,więc jak się pogorszy to pójdę do lekarza w poniedziałek.Z góry dzięki.Buźka;-)
kochana zostaje Ci tylko mleczko, miodek, czosneczek i syropek z cebulki. do płukania gardla swietny jest hasco sept mi przechodzi po jednym dniu. a tego syropku to ja bym nie pila, poczytaj czy on nie jest na alkoholu. lepszy bylby juz jakis homeopatyczny.
 
dien dobry!!! witam po parodniowej przerwie ale yladowalam w szpitalu ze skurczmi co 2,5 minuty i rozrawcie sie juz zaczelo robic, no ale jakos po paru tabletkach powstyrzymujacych akcje porodowa chlopcy sie uspokolili, ale dale mialam nieregularne skurcze wiec zostalam w szpitalu na tydzien. mialam juz wiec lekki przedsamk rego co mnie czeka i chwilami to juz chcialam miec to za soba, ale maluszki chcialy moze tylko mamusie przetestowac czy sobie poradzi.
dalej niestety czuje sie nie za dobrze ale juz w domu przynajmiej, i w razie jak skurcze stana sie regularne i mocne znowu do szpitala ehhhh chcialabym zeby maluszki juz byly z nami.
mam nadfzieje ze niczego nie przegapilam, pozdrawiam was wszystkie gorace i 3majmy sie ddzelnie
oj monia chyba sie wypakujesz na swieta;0 dlaczego ci dawali leki na wstrzymanie, uwazaja ze to za wczesnie na blizniaki?
 
Pauli dzięki za podpowiedź.Mam nadzieję,że szybko minie:tak:
Monia uważaj na siebie,teraz najważniejszy odpoczynek.A może będziecie już miec cudowny prezent na święta???Powodzenia:-)
 
Magda powodzenia na egzaminie:)Dziewczyny poratujcie.W nocy zaczęło mnie tak gardło bolec,że budziłam się co chwilę i ciężko mi było zasnąc:-(Męczy mnie kaszel a przecież niedawno byłam chora,z łóżka nie wychodziłam.Wirusy atakują!Przywiozłam z Polski Flegaminę,ale nie jestem pewna czy mogę brac.Mam też Tantum Verde.Co polecacie???Zaczął się weekend,więc jak się pogorszy to pójdę do lekarza w poniedziałek.Z góry dzięki.Buźka;-)
Współczuję przeziębienia... sama to przechodzę... o flegaminie to nie wiem, ale Tantum Verde można bo mi też lekarka kazała używać i zaleciła mi 4xdziennie. ale brałam mniej w razie potrzeby. Trzymam kciuki żeby Ci przeszło:-)

dien dobry!!! witam po parodniowej przerwie ale yladowalam w szpitalu ze skurczmi co 2,5 minuty i rozrawcie sie juz zaczelo robic, no ale jakos po paru tabletkach powstyrzymujacych akcje porodowa chlopcy sie uspokolili, ale dale mialam nieregularne skurcze wiec zostalam w szpitalu na tydzien. mialam juz wiec lekki przedsamk rego co mnie czeka i chwilami to juz chcialam miec to za soba, ale maluszki chcialy moze tylko mamusie przetestowac czy sobie poradzi.
dalej niestety czuje sie nie za dobrze ale juz w domu przynajmiej, i w razie jak skurcze stana sie regularne i mocne znowu do szpitala ehhhh chcialabym zeby maluszki juz byly z nami.
mam nadfzieje ze niczego nie przegapilam, pozdrawiam was wszystkie gorace i 3majmy sie ddzelnie

Monia trzymaj się dzielnie jeszcze troszkę!! ale i tak już masz bezpieczny czas jeśli chodzi o dzieciątka! Wiadomo, że im bliżej wyznaczonego terminu tym lepiej bo dzieci będą silniejsze:-) Trzymam za Was kciuki:-)
 
reklama
Monia no nareszcie bo juz sie martwilam:-) Myslalam ze juz chlopcy sa z wami, ale z jednej strony to dobrze ze jeszcze siedza w brzuszku. Oni juz duzi sa, dlatego juz macica moze niewytrzymywac.Kurcze i tydzien w szpitalu.. jak ja sie boje tego szpitala:szok: Moje panienki tez juz urosly bo czuje po ruchach ze ciasno im juz i pekam w szwach:szok: rozstepow coraz wiecej sie robi ale chcialabym przetrzymac przez swieta. W czwartek idziemy na wizyte do gina.

Moniora duzo zdrowka!! Najlepsze natruralne sposoby. I tak juz jak choroba chwyci to te pare dni sie trzeba przemeczyc. Do łóżeczka i leżeć:-)
 
Do góry