reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No mi gin powiedziała jak pytałam że niemam co myślec o naturalnym ale powiem że cesarka mnie bardziej przeraża choć naturalnie bliżniąt też rodzić bym raczej niechciała jedno to co innego.
 
reklama
A czemu tak ci gin powiedziala? tzn masz jakies przeciwwskazania co do naturalnego? hm..ciekawe. W anglii niechetnie cesarki robia tylko jak sa one naprawde konieczne. Ja bym bardzo chciala naturalnie rodzic bo mam juz w tym troche wprawy hihi:-D no ale z blizniakami to i mnie jakos ta moja odwaga i pewnosc opuszcza:baffled:.
 
U nas ogólnie przy ciążach mnogich robią cesarke ze względu na ryzyko naturalnego porodu ponieważ zawsze 2 dziecko może się odwrucić podczas porodu 1 albo też 1 może owinąć 2 pępowiną.Ogólnie u mnie jak narazi 1 jest ułożone w poprzek a 2 miednicowo co wyklucza naturalny poród niby się jescze mogą odwrucić ale więcej będe wiedzieć po usg .A no jescze słyszałam że duże skrzywienie kręgosupa też wyklucza naturalny poród(ale to tylko z spogłosek słyszałam i od kuzynki która też miała cesarke zewzględu na kregosup) a ja własciwie mam bardzo duże skrzywienie kręgosupa więc już dziiś wiem że niedała bym rady bo po jednej stonie kręgosupa na dole tak mnie boli że jak przeide kawałek to mam jakiś ucis i kuleje na noge a pozatym niemoge się schylać i wstawać z łożka bo zajmuje mi to mnustwo czasu i bólu.A z tą wprawą to ci troszke zazdroszcze wiadomo że każdy poród jest inny ale już wiesz czego mniejwięcej się spodziewać.
 
Ostatnia edycja:
Ja bardzo chcialam rodzic naturalnie i moja lekarka nie widziala zadnych przeciwskazan.Wrecz byla zdziwiona jak sie spytalam czy moge rodzic naturalnie.Powiedziala mi jak taki porod wyglada tzn rodzi sie pierwsze dziecko ,drugiemu przebijaja pecherz i po 5 minutach rodzi sie drugie.
Ja niestety mialam cesarke poniewaz pierwsze dziecko bylo ulozone miednicowo,a poza tym byląm na fenoterolu i bardzo skakalo im tetno
Ale w czasie jak lezalam w szpitalu po porodzie(17 dni) inne kobiety rodzily bliznieta naturalnie:tak:
 
A gdzie rodziłaś jak można wiedzieć?Widze że masz 3 dzieciaczkow wię chciałam cie jescze zapytać czy obje ciąże zakonczyły się cc a jak nie to jak byś je porównala i jak byś wolała urodzić teraz jak już masz porównanie
 
A gdzie rodziłaś jak można wiedzieć?Widze że masz 3 dzieciaczkow wię chciałam cie jescze zapytać czy obje ciąże zakonczyły się cc a jak nie to jak byś je porównala i jak byś wolała urodzić teraz jak już masz porównanie


Ja jestem z Poznania i rodzilam na Lutyckiej:tak:
Pierwszy moj porod byl naturalny i dlatego za wszelka cene chcialam rodzic naturalnie;-)
Jakby mi przyszlo rodzuc jeszcze raz to tylko NATURALNIE:tak:
Cesarka nie byla najgorsza ale to zawsze operacja.Ja mialam znieczulenie podpajeczynowkowe i wszystko slyszalam i widzialam male jak je wyciagneli.najgorszy jest ten bol po cesarce jak po 9 godz musisz wstac i isc sie umyc
 
Dowikla ja tez slyszalam ze w polsce rodza naturalnie bliznieta. Tyle ze po porodzie pierwszego podaja oxytocyne zeby pobudzic ponowne skurcze macicy do porodu drugiego.
Zlosnica z tym zaplataniem pepowinami to podobno tylko wtedy sie zdarza jak blizniaki mieszkaja wspolnie w jednym worku albo dziela wspolne lozysko. No ale u nas na szczescie nic z tych rzeczy:-) i jak to lekarze mowia nasze ciaze naleza do tych najmniejszego ryzyka z grupy ciaz najwiekszego ryzyka hehe ale zamieszalam:-D Z tym moim doswiadczeniem to fakt ze z jednym malenstwem to bym raczej wiedziala czego sie spodziewac, no ale z dwojka to juz ja zielona kompletnie jestem...

Wy - mamy urodzonych juz blizniakow- to sie macie dobrze, ze juz macie za soba te wszystkie "podwojne" srtesy ciazowe i porodowe...
 
Powiem ci że troszke czytałam na ten temat i dużo kobiet mówi tak jak ty no ale ja znowu nigdy nie rodziłam i poród naturalny bliżniąt by mnie bardzo przerażał bo niewiem jak to dokładnie wszystko wygląda a tu trzeba 2 urodzić ajescze mówią że 1 dziecko długo się rodzi to znaczy że przykolejnych porodach jest już lżej.
 
Ja to czasami mam atak paniki ale pużniej jak zaczynają kopać i zaczynam sobje tumaczyć że niejedna to przeżyła to nasczęście znika choć na kilka dni.eh(zresztą ja z natury jestem starszną panikarą więc bedzie ciężko)
 
reklama
Powiem ci że troszke czytałam na ten temat i dużo kobiet mówi tak jak ty no ale ja znowu nigdy nie rodziłam i poród naturalny bliżniąt by mnie bardzo przerażał bo niewiem jak to dokładnie wszystko wygląda a tu trzeba 2 urodzić ajescze mówią że 1 dziecko długo się rodzi to znaczy że przykolejnych porodach jest już lżej.


Ja swojego synka urodzilam po 3 parciu i nawet nie wiedzialam kiedy wyszedl;-)
Lekarze byli zdziwieni ze tak szybko poszlo :tak:i dlatego moje blizniaczki tez chcialam urodzic naturalnie
Ale kazdy porod wyglada inaczej

Moja ciaza byla dwuowodniowa dwukosmowkowa a wiec nie byloby zadnego ryzyka przy porodzie naturalnym


ZLOSNICA:-)dasz rade:tak:
Jak jak tylko dowiedzialam sie ze bedzie dwojka to wyłam prze 3 miesiace i wszystkich o to obwinialam:-(
A teraz to jestem najdumniejsza i najszczesliwsza mamusia:tak::tak::tak:
 
Do góry