reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciaza - archiwum

reklama
Boję się znieczulenia bo jestem alergikiem i żeby mi się nie okazało, że na znieczulenie też mam alergię :) mam uczulenie na salicylany to wiem, na inne nie robiono mi testów....poza tym mam strach przed znieczuleniem ogólnym, że jakby mi takie miano dać to się już nie obudzę....koszmar :/
 
Czytałam ostatnio artykol o znieczuleniu i byl bardzo pozytywny tzn. było stwierdzone, że znieczulenie zewnatrzoponowe czy tez podpajęczynówkowe naprawde w bardzo zadkich przypadkach moga uczulić ( o narkozie nic nie pisali ), ale zawsze nalezy uprzedzić lekarza o uczuleniach. Mysle, żę nie powinno byc z Toba problemu. Przeciez alergicy tez musza byc operowani :-)
 
Wiem kochana, zdaję sobie z tego sprawę, też czytałam, że odsetek powikłań jakichkolwiek po cesarce przy dzisiejszym stanie medycyny jest równy właściwie zero. Ale mimo wszystko...tak jakoś mam :) Za tydzień będę pewnie się z tego śmiała :) pozdrawiam
 
Mi wspomnieli ze moge miec bole glowy, nudnosci badz swedzenia skory przez pare godzinek po tym znieczuleniu,ale to tylko mozliwosc a nie koniecznosc wiec mam szczera nadzieje ze mnie nie bedzie dotyczyc... :)
 
regina też sie bardzo boję znieczulenia, bo też alergig ze mnie :szok: i cała rodzina alergiczna. A ja zawsze byłam ostrożnym dzieckiem i nic nie miałam złamane nigdy ani zszywane. Więc nie wiem jak mój organizm zareaguje. Do tego mój tata uczulony jest na metal i jak leżał w szpitalu nie mógł mieć weflonów bo mu ręce spuchły tak że szok :szok::szok::szok:
 
regina też sie bardzo boję znieczulenia, bo też alergig ze mnie :szok: i cała rodzina alergiczna. A ja zawsze byłam ostrożnym dzieckiem i nic nie miałam złamane nigdy ani zszywane. Więc nie wiem jak mój organizm zareaguje. Do tego mój tata uczulony jest na metal i jak leżał w szpitalu nie mógł mieć weflonów bo mu ręce spuchły tak że szok :szok::szok::szok:

Ja też nie wiem jak zareaguje mój organizm stąd moje obawy. Ale będzie dobrze :)

Mi wspomnieli ze moge miec bole glowy, nudnosci badz swedzenia skory przez pare godzinek po tym znieczuleniu,ale to tylko mozliwosc a nie koniecznosc wiec mam szczera nadzieje ze mnie nie bedzie dotyczyc... :)

Takich skutków ubocznych to akurat się w sumie nie ma co obawiać bo są do przeżycia. Zresztą co my się martwimy, bądzmy dobrej myśli :) wszytskie czerwcówki to silne baby i się nie damy :)
 
Mi wspomnieli ze moge miec bole glowy, nudnosci badz swedzenia skory przez pare godzinek po tym znieczuleniu,ale to tylko mozliwosc a nie koniecznosc wiec mam szczera nadzieje ze mnie nie bedzie dotyczyc... :)

Nie będę przytaczala ctyatów z gazety, bo by mi palec odpadł od pisania, ale sens tego co czytalam jest taki, że jesli bóle kregosłupa wystepowały przed porodem to po porodzie moga powrócić, a nawet sie nasilić, ale nie jest to wina znieczulenia. A co do bólu głowy to wystepuja one u 0,01 - 0,02 % znieczulonych kobiet.Moga one wystapić gdy podczas znieczulenia dojdzie do tzw. punkcji lędźwiowej czyli naklucia opony twardej. Ból zwykle po kilku lub kilkunastu godzinach ustepuje.


regina też sie bardzo boję znieczulenia, bo też alergig ze mnie :szok: i cała rodzina alergiczna. A ja zawsze byłam ostrożnym dzieckiem i nic nie miałam złamane nigdy ani zszywane. Więc nie wiem jak mój organizm zareaguje. Do tego mój tata uczulony jest na metal i jak leżał w szpitalu nie mógł mieć weflonów bo mu ręce spuchły tak że szok :szok::szok::szok:

Ja tez alergiczka jestem i to dośc konkretną niestety.
Leki do znieczulenia obecnie niezwykle rzadko wywoluja uczulenie.Pomocne podobno są pytania lekarza o tolerancje na znieczulenie stomatologiczne. Jesli na takie znieczulenie kobieta dobrze reaguje to zwykle nie ma ryzyka alergi.

Kaniula dożylna – Wikipedia, wolna encyklopedia - przecież wenflon jest plastikowy. Ja sie nie znam, ale stal chirurgiczna chyba nie uczula, a wprowadzenie wenflonu to tylko chwilka. Może po prostu to była zwykla infekcja, albo uczulenie na coś zupełnie innego.

Dziewczyny, naprawde nie ma sie czego bać !!! Głowa do góry !!! Będzie dobrze !!!
 
reklama
Do góry