reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a zwolenienie w pracy

Satniva

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2024
Postów
56
Cześć dziewczyny,
Mam nadzieję, że nie rozpętam burzy tym postem🙈
Generalnie mam okropnie stresującą pracę, stanowisko funkcyjne, które psychicznie jest trudne do udźwignięcia. Jeszcze zanim starałam się o dziecko, miałam wręcz zatwardzenia ze stresu, kołatania serca itp.
Jestem świeżo po tym jak dowiedziałam się o ciąży, jednak dopiero 27 sierpnia wybieram się do lekarza.
W pracy tyle się dzieje, że ja okropnie zaczynam się bać i marzę o tym żeby już tam nie iść ani dnia dłużej i pozbyć się tego stresu. Boję się ze będzie miało to jakieś skutki dla ciąży i dzidziusia.
Wczoraj w pracy wymiotowałam-co także nie pomaga:(
Czy jest jakieś rozwiązanie na zwolnienie na tak wczesnym etapie ciąży?
 
reklama
1. Możesz wziąć urlop
2. Możesz pójść do rodzinnego po zwolnienie (jednak zapewne bez zaświadczenia od ginekologa będzie ono bez kodu B, tj. będzie płatne 80%)
a przy tej opcji 2, po stwierdzeniu ciąży orzez gina, to nie może on zmienić kodu na B nawet wstecz? Gdzieś tak czytałam.
 
Cześć dziewczyny,
Mam nadzieję, że nie rozpętam burzy tym postem🙈
Generalnie mam okropnie stresującą pracę, stanowisko funkcyjne, które psychicznie jest trudne do udźwignięcia. Jeszcze zanim starałam się o dziecko, miałam wręcz zatwardzenia ze stresu, kołatania serca itp.
Jestem świeżo po tym jak dowiedziałam się o ciąży, jednak dopiero 27 sierpnia wybieram się do lekarza.
W pracy tyle się dzieje, że ja okropnie zaczynam się bać i marzę o tym żeby już tam nie iść ani dnia dłużej i pozbyć się tego stresu. Boję się ze będzie miało to jakieś skutki dla ciąży i dzidziusia.
Wczoraj w pracy wymiotowałam-co także nie pomaga:(
Czy jest jakieś rozwiązanie na zwolnienie na tak wczesnym etapie ciąży?
Możesz też złożyć wypowiedzenie i poszukać innej pracy w której nie będziesz się tak stresować 😁
 
reklama
Ja zmieniałam pracę w ciąży :p nie widzę problemu. Nie ma za bardzo róznicy.
Dla mnie aktualnie nie wchodzi w grę. W miejscu którym mieszkam miejsca pracy są bardzo ograniczone, znalezienie nowej pracy zajęło by dużo czasu+ kolejny stres związany ze zmianą pracy. Nowa praca to mnie zawsze ciężki etap, zaczynając od rozmów kwalifikacyjnych. Nie widzę zbytnio sensu. Po powrocie z macierzyńskiego będę zmieniać pracę.
 
Do góry